آشنایی با اریتره ، دیدنی های اریتره

آشنایی با اریتره ، دیدنی های اریتره

اِریتره با نام رسمی جمهوری اِریتره کشوری است بر کرانه دریای سرخ در شمال شرقی آفریقا و نزدیک به تنگه ی باب المندب که در سال ۱۹۹۳ با جدا شدن از اتیوپی مستقل شد. پایتخت آن اسمره است. این کشور بیش از ۹۰۰ کیلومتر در کرانه دریای سرخ ساحل دارد. نام اریتره از واژه‌ای یونانی به معنای «سرزمین سرخ» گرفته شده‌است. این کشور از غرب با سودان، از جنوب با اتیوپی و از جنوب شرقی با جیبوتی همسایه است. اریتره از شرق و شمال شرق در کنار دریای سرخ قرار گرفته است. شهرهای عمده  اریتره مصوع، عصب و کرن است.

نتیجه تصویری برای اشنایی با کشور اریتره

تاریخ

این کشور در اوایل قرن بیستم جزو مستعمرات ایتالیا بود. اریتره که به صورت پایگاهی برای تسخیر اتیوپی در سال‌های ۱۹۳۵ و ۱۹۳۶ درآمده بود، در سال ۱۹۴۱، زمانی که ایتالیایی‌ها از شرق آفریقا اخراج شدند، تحت حکومت بریتانیا درآمد. در سال ۱۹۵۲ این سرزمین به صورت ایالتی خودمختار با اتیوپی تشکیل فدراسیون داد. در سال ۱۹۷۷ چریک‌های اریتره‌ای این سرزمین را تقریبا به طور کامل از وجود نیروهای اتیوپی پاکسازی کردند، ولی دولت اتیوپی به رهبری سرهنگ منگستو به جنگ پرداخت و در سال بعد وضعیت را بر عکس کرد. در سال ۱۹۹۱ سرانجام جبهه آزادی‌بخش اریتره موفق شد استقلال را برای این کشور به دست آورد. همه پرسی در اریتره در آوریل ۱۹۹۳ با اکثریتی جامع استقلال را مورد تائید قرار داد و طبق برنامه، این سرزمین در ۲۴ مه ۱۹۹۳ به استقلال کامل رسید.

آب و هوا

آب‌وهوای اریتره در نواحی کرانه دریای سرخ گرم و بیابانی است ولی در بلندی‌های مرکزی این کشور خنک‌تر و مرطوب‌تر است. در مناطق تپه‌ای و پست‌تر نیز شرایط نیمه‌بیابانی حاکم است. فصل بارندگی بیشتر بین ماه‌های فوریه تا آوریل است و بیشترین میزان بارش، به‌جز در نوار ساحلی، بین ژوئن تا سپتامبر دیده می‌شود.

اقتصاد در اریتره

تولید ناخالص داخلی این کشور ۷۵۱/۴میلیارد دلار است که در سال ۲۰۰۷ میلادی دو درصد رشد داشت. ۸۰ درصد از نیروی کار این کشور در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. نیمی از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در سال ۲۰۰۷ میلادی ۵/۱۵درصد بود. محصولات صادراتی این کشور شامل حیوانات زنده، ذرت، منسوجات، مواد غذایی و تولیدات کوچک کارخانه‌ای است که به کشورهای ایتالیا، فرانسه ، استرالیا، سودان، آمریکا ، چین، عربستان سعودی  و اردن  صادر می‌شود. محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات، محصولات نفتی، مواد غذایی و کالاهای کارخانه‌ای است که از کشورهای ایتالیا، عربستان سعودی، چین، هلند، ترکیه، آلمان و برزیل وارد می‌شود.

مردم اریتره

جمعیت این کشور چهار میلیون و ۹۰۶ هزار و ۵۸۵ نفر است که میانگین سنی آنها ۹/۱۷سال است. امید به زندگی برای زنان ۲۸/۶۸ و برای مردان ۸۸/۵۷سال است. اسلام و مسیحیت دو دین اصلی در این کشور هستند. در این کشور زبان رسمی وجود ندارد اما دولتمردان دو زبان را به عنوان زبان کاری و اداری استفاده می‌کنند: عربی و تیگرینیا.

جاذبه های اریتره

آدالیس

مکانی تاریخی در کشور اریتره به نام آدالیس وجود دارد که در شمال دریای سرخ قرار دارد و قدمت آن می‌تواند شما را با بخشی از تاریخ این سرزمین آشنا کند.

آشنایی با اریتره ، دیدنی های اریتره

موزه‌ی ملی اریتره

برای دیدن مکان های تاریخی بیشتر در این کشور می‌توانید به بازدید از موزه‌ی ملی اریتره در شهر آسمارا بروید.

فیات تاگلیرو 

آشنایی با اریتره ، دیدنی های اریتره

دبره بیزن

آشنایی با اریتره ، دیدنی های اریتره

سینمای امپراتوری 

آشنایی با اریتره ، دیدنی های اریتره

دیدگاه خود را بنویسید