آبشار دتیفوس در قلب جاذبه های گردشگری ایسلند

آبشار دتیفوس (به ایسلندی: Dettifoss) آبشاری است به پهنای ۱۰۰ متر که در کشور ایسلند واقع شده‌است و بلندترین ریزشگاه آن ۴۵ متر ارتفاع دارد. حوضهٔ آبریز این آبشار، رود یوکولسا آ فیولوم است که میانگین سرعت جریان سالیانهٔ آن، ۱۹۳ مترمکعب بر ثانیه است.

هزاران آبشار زیبا در سراسر دنیا موجود است که هر یک از آنها زیبایی خاص خود را دارد. ولی اروپا دارای بعضی از زیباترین و تاثیرگذارترین آن هاست. از خصوصیت هایی که آبشارهای مشهور اروپا را متمایز ساخته است، ارتفاع زیاد، شکل ظاهر منحصر به فرد، دمای زمین در آن نقطه و … است که در این مقاله تصمیم داریم آبشار دتیفوس یکی از پر شدت ترین آبشارهای قاره ی اروپا را به شما معرفی کنیم.

آبشار دتیفوس در قلب جاذبه های گردشگری ایسلند

هنگامی که که بازدید کنندگان برای بار اول آبشار دتیفوس را ببینید، اغلب آنها بخاطر قدرت مطلق این آبشار شگفت‌زده میشوند  وسعت آن به قدری زیاد است که زمانی که در کنار آن می ایستید حس می کنید که زمین لرزه می‌اید!

آبشار در پارک ملی واتناجوکول واقع شده است و قوی ترین آبشار در تمام اروپا است. این آبشار به اسم آبشار پرومته هم مشهور است برای این که در فیلم های علمی تخیلی با این اسم شناخته شده است.

آبشار دتیفوس( به ایسلندی:Dettifoss) آبشاری است به پهنای ۱۰۰ متر که در کشور ایسلند واقع شده است و بلندترین ریزشگاه آن ۴۵ متر ارتفاع دارد.

آبشار دتیفوس در قلب جاذبه های گردشگری ایسلند

حوضهٔ آبریز این آبشار، رود یوکولسا آ فیولوم است که میانگین سرعت جریان سالیانهٔ آن، ۱۹۳ مترمکعب بر ثانیه است.

آبشار دتیفوس در ایسلند، یکی از پر شدت ترین آبشارهای قاره ی اروپا به شمار میرود . این آبشار بی گمان محبوب ترین جاذبه طبیعی ایسلند است.Dettifloss در رودخانه Jokulsa Fjollum از آب های یخچال Vatnajökul تغذیه میشود.

امکانات آبشار دتیفوس:

علاوه بر وجود جاده دسترسی، امکانات دیگری هم برای گردشگران در این منطقه در نظر گرفته شده است که من جمله میتوان به سرویس بهداشتی عمومی، مسیرهای راهپیمایی، سکوی بازدید و مسیر بازدید آبشار اشاره نمود.

آبشار دتیفوس در قلب جاذبه های گردشگری ایسلند

از سال ۲۰۱۲ مسیر جدیدی در این مکان احداث شده که با کمک آن میتوانید از آبشار دتیفوس بازدید کنید.

دیدگاه خود را بنویسید