قلعه ی استرلینگ

قلعه ی استرلینگ

یکی از بزرگترین قلعه‌ها و همچنین از نظرتاریخی و معماری از مهم‌ترین قلعه‌ها در اسکاتلند است که در بالای تپه‌ای قرار دارد. این قلعه از سه طرف توسط صخره‌هایی با شیب تند احاطه شده و موقعیت دفاعی نیرومندی را به‌وجود آورده‌است.

بسیاری از ساختمان‌های اصلی تاریخی این قلعه در قرن های پانزدهم و شانزدهم ساخته شده‌اند و چند سازه نیز از قرن چهاردهم باقی مانده‌است. اما استحکامات خارجی مشرف به‌شهر در اوایل قرن هجدهم بنا شده‌اند.

چند پادشاه و ملکه ی اسکاتلند، از جمله ماری ملکه ی اسکاتلند، در سال ۱۵۴۲ میلادی، در دژ استرلینگ تاج‌گذاری کرده‌اند.

قلعه ی استرلینگ دست کم هشت بار مورد محاصره قرار گرفته که آخرین بار آن در سال ۱۷۴۶ میلادی، در طول جنگ‌های استقلال اسکاتلند بوده‌است که شاهزاده چارلز ادوارد استوارت در تلاش برای گشودن قلعه ناکام ماند.

دژ استرلینگ یک بنای باستانی حفاظت ‌شده است و در حال حاضر به‌عنوان یک جاذبه ی توریستی، توسط اسکاتلند تاریخی (میراث فرهنگی) مدیریت می‌شود.

یکی از بزرگترین و مهم ترین قلعه های اسکاتلند، قلعه استرلینگ است که محل بسیاری از جنگ های مهم در تاریخ اسکاتلند بوده است. این قلعه ارزش بازدید را دارد، اما قبل از اینکه شما به آنجا بروید، بهتر است پند نکته ی تاریخی درباره ی آن بدانید.

 

قلعه ی استرلینگ

قدیمی ترین بخش قلعه، ساختمان قدیمی کینگ (King’s Old Building)است که بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد

در سال ۱۲۹۷ میلادی ویلیام والاس در نبرد پل استرلینگ، بخش عظیمی از ارتش انگلیس را با به دام انداختن آنها بر روی پل رودخانه ی فورت شکست داد

قلعه ی استرلینگ

در سال ۱۵۴۳ میلادی مراسم تاج گذاری ملکه ماری در قلعه ی استرلینگ برگزار شد. در آن زمان ملکه ماری، نوزادی ۹ ماهه بوده و ظاهرا در تمام طول مراسم گریه می کرده است.

قلعه ی استرلینگ

استفاده ی مدرن از قلعه

 

قلعه ی استرلینگ

 

در حال حاضر قلعه ی استرلینگ تبدیل به یک سایت توریستی محبوب شده و به طور منظم میزبان رویدادهای فرهنگی و کنسرت است.

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید لوکیشن بخش هایی از سریال محبوب و پرطرفدار بازی تاج و تخت‌ها (گیم آف ترونز)، قلعه ی استرلینگ در اسکاتلند بوده است

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما