بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

پرواز با بالن هوای گرم یک سفر اکتشافی واقعی ست و به همان اندازه شما در هر زمان و یا هر جایی که پرواز کنید یک تجربه فراموش نشدنی را بدست خواهید آورد. وقتی با بالن پرواز می کنید با یک خلبان با تجربه همراه خواهید بود که پرواز عالی برای شما رقم خواهد زد و شما را در طول پرواز راهنمایی می کند.

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

فضای اطراف و طبیعت بکر آنچنان شما را متحیر خواهد ساخت که متوجه گذر زمان نمیشوید و این را بدانید همه ی آن چیزی که شما نیاز دارید؛ میل و اشتیاق به ماجراجویی ست!
اکتشاف دایمی …؟

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

ماهیت بالن هوای گرم به این معنی ست که شما دو پرواز به یک شکل نخواهید داشت، بنابراین جایی که شما پرواز می کنید و یا چیزهایی که خواهید دید چه تپه ها باشند یا دشت ها ویا حتی درختان، کاملاً بستگی به وزش باد دارد و همه چیز نوست حتی جهت حرکت شما در آسمان. اما چیزی که مسلم است این است که شما تا سالها بعد همیشه برای این ماجراجویی حرف های زیادی برای گرفتن خواهید داشت وعکس هایتان به یادگار خواهند ماند.

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

برنامه پرواز با بالن

چیزهایی که شما پیش رو خواهید داشت :

ثبت نام مسافران تا 5 نفر
جلسه آزمایشی کامل
سرو کردن صبحانه برای شما و آماده فیلمبرداری و عکسبرداری
آماده سازی بالن توسط تیم متخصص برای پرواز
45 الی 60 دقیقه پرواز با بالن آبا
جمع آوری بالن توسط تیم متخصص آبا
برپا کردن میز پذیرایی همراه کیک و نوشیدنی
برپایی جشن برای مسافرین
برگشت مسافرین با ماشین آفرود به مکان اولیه پرواز بالن

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

آبسرد يکي از شهرهاي خوش آب و هواي استان تهران در کشور پهناور ايران است. اين شهر در بخش مرکزي شهرستان دماوند در فاصله 65 کيلومتري شهر تهران و در فاصله 5 کيلومتري جنوب جاده هراز و ميان دو شهر دماوند و فیروزکوه قرار دارد.

سرزمين دماوند به واسطه کوه دماوند در تاريخ روايي ايران به حوزه اسطوره تعلق يافته است . بدين ترتيب کوه مقدس و مينوي دماوند که صحنه ي شماري از رويدادهاي اساطيري و افسانه اي است به يکباره آيين و اسطوره و تاريخ را در مي نوردد و خود مبدل به نمادي يگانه مي شود و شهرت و آوازه خود را به سرزميني مي دهد که از لحاظ داشتن آب و هواي خوب زمين حاصلخيز و موقعيت عالي سوق الجيشي و نظامي بين مازندران و فلات مرکزي در طول تاريخ اهميت بسياري يافته است.

وجود منابع غني آبهاي زير زميني و صدها نهر و چشمه هاي گواراي آب شيرين و رودخانه دايمي دليچاي و تار رود، درياچه تاروهوير، چشمه معدني تيزآب، آب معدني دماوند، آب معدني چشمه اعلاء در سطح حوزه دماوند، موجب رونق روز افزون کشاورزي و گسترش باغات ميوه هايي نظير سيب، گلابي، گيلاس، آلبالو و … و محصولاتي نظير سيب زميني، گندم ، جو ، لوبيا و انواع سيفي جات و پرورش گل شده است و علاوه بر موارد ياد شده پرورش زنبور عسل و پرداختن به امور دامداري از مشاغل رايج متداول و پر رونق در ميان مردمان اين نواحي بشمار مي رود .همچنين وجود ييلاقات سرسبز و خوش آب و هوا ،دره هاي زيبا و دلفريب، قلل سفيد دامن سبز، دشتهاي غرق لاله ميان کوهها ،چشمه هاي گواراي آب معدني ،زمينهاي حاصلخيز، هواي پاک و لطيف و حياتبخش و وجود باغاتي با شاخه هاي درهم تنيده و پر ميوه و سايه هاي بهم پيوسته و نهرهاي روان همگي شرايطي را در اين اقليم فراهم آورده که آنرا به سرزميني استثنايي و رويايي تبديل کرده است که هميشه بعنوان اولين حوزه تفرجگاهي استان تهران محسوب شده است.

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

جاذبه هاي ورزشي آن نيز از قبيل پيست اسکي آبعلي و تله کابین، ارتفاعات امامزاده هاشم، که براي پرواز کايت و چتربازي بسيار مناسب است و هر ساله تعداد زيادي از توريستهاي خارجي و داخلي را جذب خود مي نمايد.

آب و هواي کوهستاني، سکوت و آرامش کامل، زيبايي باغ ها و درختان که در هر فصل طنازي خاص خود را دارد. يکي از آرزوهاي شهرنشينان مي باشد که مي توانند با حداقل هزينه، نسبت به مکان هــــاي ديگر در داخل يا خارج از کشور به آن دست پيدا نمايند.

صداي پرندگان، نسيم هواي کوهستاني در سحر، منظره کوه هاي به فلک کشيده، چون کوه دماوند، هر بيننده اي را مجذوب خود مي نمايد. اين منطقه جذابيت خاصی براي توريست ها و ايرانيان مقيم خارج از کشور خصوصا کشورهاي حوزه خليج فارس مي تواند داشته باشد.

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

پرواز در سپیده دم صبح با بالن

در حال شروع شدن به آرامی به مانند خورشید بالا می روید و به آرامی بر فراز دشت زیبا و باشکوه ، عظمت دماوند ، شناور در آسمان ، پیش خواهید رفت ، سپیده دم صبح را نظاره گر خواهید بود

ماجراجویی با بالن آنا !؟

صبح زود هنگامی که خواب ناز را ترک نموده اید ، این است که هنوز هوا تاریک ، شما ممکن است خوش شانس باشید برای دیدن پرندگان با ارتفاع پرواز آنها ، خلبان را ملاقات کرده ، شاهد آماده سازی بالن ، برای سفری هیجانی ، متفاوت و ماندگارخواهید بود و آماده برای فیلم برداری با پرتاب بادبادک از ارتفاعات بلند

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

چه اتفاقاتی در سایت پرواز خواهد افتاد !؟

در ابتدای ورود به سایت صبحانه و آبمیوه را میل نموده و آماده برای پروازی خاطره انگیز می شوید ! لحظه لحظه ، برای پرواز با بالن آماده و قلب تپنده شما شروع به زدن می کند ، کم کم با بالن در آسمان ارتفاع گرفته تا به خورشید نزدیک و نزدیکتر شوید تا بادبادک خود را در هوا شناور کنید در هر جهتی که باد می وزد ، نظاره گر منطقه زیبا و شگفت انگیز ، سر سبز دماوند ، کوه سر به فلک کشیده آن خواهید بود ، این یک ماجراجویی برای شماست در حالی که بر فراز آسمان اید ، از ارتفاعات ، منطقه زیر پایی خود را نظاره گرید ، می دانید که سفر با بالن را شروع کرده اید و ما نمی دانیم که در کدام منطقه یا محله همچنان که در جهت و نسیم باد شناور هستید فرود خواهید آمد ، این یکی از بهترین لذتهای سفر با بالن در دنیا می باشد ، خلبان در صورت عالی بودن وضعیت جوی هوا به ارتفاعات بالاتر خواهد رفت ، شما لایه لایه های هوا را لمس می کنید ، و با بالن به حرکت خود در مسیر باد ادامه می دهید ، بادبادک ها را در مسیر و جهت وزش باد رها کرده ، در حالی که درون بسکت بالن در ارتفاعات هستید ، منطقه شگفت انگیز دماوند ، را به زیبایی رصد خواهید نمود ، آسمان بی همتا را ، نظاره گر می شوید ، در انتهای سفر پرواز با بالن ، فرودی غیر قابل پیش بینی را تجربه می کنید و سفر را با هیجان و خاطره ی ماندگار و متفاوت به پایان می رسانید ما برای برای شما میز شامپاین و کیک آماده ، سرو کرده و در انتها جشنی را برپا می کنیم

بالن سواری در ایران ، اینبار در دماوند

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند، هیچ کدام از پرواز ها همیشه همان مکان و سیاحت اکتشافی در دماوند خواهد بود

 

 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما