آبشار سه‌کنج در روستای سه‌کنج در ۵۰ کیلومتری جنوب‌شرقی کرمان، در سمت چپ جاده ماهان به بم، در دامنه کوه سه‌کنج واقع شده است. اين نقطه از معروف‌ترين گردشگاه‌هاى کرمان است، منطقه‌اى است کوهستانى و خوش آب و هوا که دو آبشار زيبا دارد.کوه‌هاى مجاور آن مناسب ورزش‌هاى کوهنوردى است ، مزار شيخ على‌بابا از مريدان معروف شاه نعمت‌اللّه ولى نيز در سه کنج است.

آبشار زیبای سه کنج

در شرق این روستا و با فاصله‌ای کمتر از ۴ کیلومتر، تنگه‌ای پر از درخت با دیوارهای سنگی بلند و رودخانه‌ای پرپیچ‌ و خم و خروشان وجود دارد که بی‌شک زیباترین و جالب توجه ترین رودخانه در نزدیکی مرکز استان می‌باشد. حرکت در حاشیه رودخانه، عبور از لابه‌لای درختان و تخته سنگ‌ها و گذر از کنار آبشارهای کوچک و پر سروصدا و همچنین دیواره‌ها و ستیغ ها، در بلندای کوه ها که همه جا را به تسخیر خود درآورده اند؛ تصویری فراموش‌ نشدنی را به نمایش می‌گذارد. به آبشار اصلی که می‌رسید، باریکه‌ای در حدود ۱۰ متر که با شیب ۸۰ درجه‌ در گودال سنگی فرو می‌ریزد و غرشی را در فضا می‌پراکند. آب رودخانه پس از خروج از حوضچه اصلی، حرکت مارپیچی را دنبال می‌کند و با فرودهای ۲ تا ۳ متری از کنار تک درختان بید می‌گذرد تا در حوضچه‌ای دیگر، آرام و دوباره جریان خود را در پای درختان بید و زالزالک ادامه دهد.

چشمه و آبشار سکنج که از جاذبه های گردشگری شهر ماهان می باشد ، پس از حدود ۴ ساعت پیاده روی در دره خنک و زیبای سکنج واقع شده و آبی به زلالی اشک چشم از نزدیک قله پلوار از میان سنگ ها به بیرون فوران می کند که نیمی از آن راهی دره و روستای سکنج در جنوب کوه پلوار شده و نیمی از آن هم راهی روستای جوشان در شمال کوه پلوار می شود.

  جاهای دیدنی کوهبنان بلندترین نقطه مرزی کرمان

آبشار زیبای سه کنج

مسیر دسترسی:
سکنج از آبادی‌ های بزرگ و مرکز دهستان سکنج است که در شرق ماهان و شمال جادهٔ «بم – کرمان» (۶ کیلومتری راه فرعی بعد از پلیس راه) قرار دارد. سکنج تا شهر کرمان ۵۰ و تا ماهان ۱۵ کیلومتر فاصله دارد . چشمه و آبشار سکنج پس از حدود ۴ ساعت پیاده روی از روستا در دره خنک و زیبای سکنج واقع شده است.

منبع : tripyar
کوله پشتی
نویسنده

یک نظر بنویسید