جاذبه گردشگری تپه پنانگ در مالزی

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

در میان ارتفاعات و قله های گرانیتی شهر پنانگ در مالزی، ارتفاعات پنانگ که به طور کلی «تپه پنانگ» شناخته می شود، از معروف ترین ارتفاعات مالزی به شمار می رود. این منطقه شامل 5 تپه است: وسترن هیل (Western Hill)، تایگر هیل(Tiger Hill)، فلگ استف هیل (Flagstaff Hill) ، گاورنمنت هیل (Government Hill) و باکیت لاکسامانا (Bukit Laksamana).

تپه ی پنانگ برخلاف نام ساده ای که دارد، منطقه ای بسیار توریستی می باشد که گردشگران را از گرمای استوایی نجات داده و مناظر درجه یکی از دریا، شهر Georgetown، باغات، جاده های پیاده روی، موزه ی اسلامی و معبد هندوها را به آنها ارائه می دهد. در اینجا قطار در عرض 30 دقیقه توریست ها را به بالای تپه می رساند. 

معرفی تپه پنانگ

جاذبه گردشگری تپه پنانگ در مالزی

قله های تپه پنانگ از جنس گرانیت هستند و به این دلیل بسیار شهرت دارند ، لازم به ذکر است که ارتفاع تپه پنانگ ، 735 متر می باشد و به همین دلیل از بالای تپه می توان شهر جرج تاون و پل پنانگ را به خوبی دید و زیبایی های آن ها دو چندان می شود ، برای این که بتوانید به بالای تپه بروید ، شهرداری پنانگ ، قطارهای کابلی برای این کار نصب کرده که با سوار شدن به آن ها از مسیرهای سرسبزی عبور می کنید و به تدریج با بالاتر رفتن ، هوا خنک تر می شود و چشم اندازها بسیار زیبا ، فاصله تپه پنانگ تا شهر حدود 6 کیلومتر است.

گردشگران می توانند تا نوک تپه ها بالا روند و البته بد نیست بدانید اولین ایستگاه قطار مخصوص تپه پنانگ در ایر ایتام ، کم ارتفاع ترین نقطه این منطقه قرار دارد. تپه پنانگ متشکل از چند تپه است و بلند ترین این تپه ها درغرب آن واقع شده ، بلندی این تپه ها به قدری است که نسبت به مناطق کم ارتفاع کاملا محسوس هستند و این تفاوت باعث جذابیت این منطقه شده و این جا را تبدیل به یکی از نقاط گردشگری محبوب در مالزی کرده است.

تاریخچه تپه پنانگ

جاذبه گردشگری تپه پنانگ در مالزی

کاپیتان لایت انگلیسی ، فردی است که پنانگ را تاسیس کرد ، این تپه ها را کشف کرد ، او از آبشار باغ های گیاه شناسی پنانگ تا نوک تپه پنانگ ، راهی را پیشنهاد و طرح ریزی کرد که در واقع تنها با اسب می شد به آن جا رفت و برای این کار منطقه ای را کاملا پاک سازی کرد و کشت توت فرنگی را در آن جا رواج کرد و به همین دلیل نام دیگر تپه پنانگ ، تپه توت فرنگی می باشد و خیلی ها به این نام این تپه را می شناسند.

نام های دیگری برای این تپه گذارده اند که مهم ترین و اصلی ترین این نام ها همان تپه پنانگ می باشد ، جالب است بدانید که این تپه ها برای استعمارگران بسیار مهم و جذاب بود و این جذابیت به دلیل آب و هوای خوب این منطقه بود و آن ها برای فرار از گرما و مبتلا شدن به بیماری مالاریا به این منطقه می رفتند ، بعد از مدت ها در این تپه ها ، خانه های ییلاقی برای کارمندان ارتش و دولت ساخته شد و به خانواده های آنان واگذار شد.

جاذبه گردشگری تپه پنانگ در مالزی

تپه پنانگ 88 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و جالب است بدانید که در زمان استعمار بریتانیا بر مالزی ، این تپه ها جایی امن برای عقب نشینی نیروهای این کشور بوده است ، اگر حس و حال پیاده روی دارید و با گرما مشکلی ندارید ، با 4 ساعت پیاده روی از مرکز شهر تا بالای تپه می رسید و می توانید یک سفر نیم روزه پر ماجرا را برای خود ترتیب دهید.

دسترسی به تپه پنانگ

جاذبه گردشگری تپه پنانگ در مالزی

همان طور که گفتیم ، تپه پنانگ یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که در جزیره زیبای پنانگ قرار دارد ، برای این که بتوانید مناظر پنانگ را به بهترین شکل ببینید ، باید به بالای تپه پنانگ بروید که با قطار این امکان وجود دارد و به راحتی به بالا تپه می رسید ، وقتی به بالای تپه پنانگ رسیدید ، متوجه خنک تر شدن هوا نسبت به اخل شهر پنانگ خواهید شد.

جاذبه گردشگری تپه پنانگ در مالزی

همچنین می توانید با پیاده روی به بالای تپه پنانگ بروید ولی اگر با گرما و شرجی مشکل دارید بهتر است که با قطار بالا روید و در هنگام برگشت پیاده به پایین بیایید ، راه آهن پنانگ از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت 6:30 صبح تا 9:30 شب و جمعه ها و شنبه ها از ساعت 6:30 تا 11:15 شب کار می کند و می توانید از آن برای رسیدن به تپه پنانگ استفاده کنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید