معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

برای گیاهخوارانی که به زودی به بوداپست سفر می‌کنند خبرهای خوبی داریم. راهنمای بهترین رستوران‌های گیاهی را دنبال کنید.

بوداپست یک شهر تاریخی پر از فرهنگ و ماجراجویی است. اگر از راهنمای ما کمک بگیرید می‌توانید با برخی از بهترین رستوران‌های گیاهی این شهر آشنا شده و غذاهای لذیذ مدیترانه‌ای یا نسخه گیاهی غذاهای خوشمزه مجارستانی را امتحان کنید.

۱. رستوران ایدنی

«رستوران وگن ایدنی» (Édeni) در پایین «تپه قلعه» (Castle Hill) واقع شده و یکی از معدود رستوران‌های گیاهی و وگن بوداپست به شمار می‌رود. این رستوران با غذاهای خوشمزه‌اش شامل کیک‌های خام، نان‌های کدو و برگر‌های گیاهی تنوع خوبی برای ارائه دارد. حتماً از غذاهای لذیذ و اصیل مجار هم امتحان کنید.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۲. سالاد بار فلافل مجارستانی

این رستوران فلافل راحت و دوست داشتنی، کاسه‌های سالاد بزرگی پر از فلافل‌های گوناگون را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند. میزان هر پرس غذا به اندازه‌ای باورنکردنی بزرگ بوده و توصیه می‌کنیم حتماً فلافل برگر که از تخصص‌هایشان به شمار می‌رود را نیز امتحان کنید. سالادها به صورت بوفه باز در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند و تنوع هیجان‌انگیزی دارند. می‌توانید هر چیزی که دوست داشتید را به سلیقه خود انتخاب کنید. این رستوران یکی از بهترین مقاصد شکم‌گردی برای پیدا کردن خوراکی‌های لذیذ گیاهی محسوب می‌شود.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۳.رستوران گیاهی هاموس بار

«هاموس بار» (Hammus Bar) گزینه‌هایی تازه، سالم و خوشمزه را برای ناهار و شام به مشتریان ارائه می‌کند. این رستوران یکی از معدود جاهایی است که تا دیر وقت برای شام باز می‌ماند پس برای اسنک‌های نیمه‌شب نیز مناسب خواهد بود. هاموس بار برای بازاریابی خود بیشتر روی گروه گیاهخواران تمرکز کرده و طیفی وسیع از غذاهای گوناگون شامل نان پیتا و لقمه‌های فلافل را به آن‌های پیشنهاد می‌کند. تمام این غذاها با اندازه‌ای زیاد ارائه شده و همچنین گزینه‌های بیرون‌بر هم وجود دارند. با این حساب می‌توانید ظرف‌های پر از هاموس خود را تحویل بگیرید و هرجایی که دوست داشتید نوش جان کنید.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۴. ناپوش اولدال

«کافه ناپوش اولدال» (Napos Oldal) یک کافه ارگانیک به سبک تاپاس بارهای اسپانیایی است که سالادها و اسنک‌هایی ملهم از آشپزی هندی و خاورمیانه‌ای را در منوی خود گنجانده و با لیمونادهای خوشمزه خانگی‌اش می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده برای صرف ناهاری گیاهی باشد. می‌توانید پنکیک‌های پر شده از مواد گیاهی، سالاد، فلافل یا ساموساهای لذیذی را در اینجا امتحان کنید. البته گزینه‌های گوناگون سالمی از غذاهای مجارستان را هم می‌توانید سفارش دهید. به علاوه اینجا یک فروشگاه غذایی هم دارد و می‌توانید مواد اولیه ارگانیک برای تهیه هر کدام از غذاها را نیز از آن تهیه کنید.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۵.رستوران گیاهی نمشوتی بوداپست

«نمشوتی» (Nemsüti) معمولاً تا بعد از ظهر تمام غذاهایش فروش می‌رود. این رستوران گیاهی بسیار مشهور ناهارهای لذیذی را به قیمت مناسب به مشتریان ارائه می‌کند. نمشوتی کوچک بوده و جمعیت جوان شهر را به خود جلب می‌کند. از برگر مغزها تا برگر پنیر بز و لیموناد را می‌توانید در اینجا امتحان کنید. در این رستوران باید تنها انتظار غذاهای بسیار باکیفیت را داشته باشید. همه چیز خانگی بوده و به ویژه کیک‌های خام را نباید از دست داد.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۶. گوویندا

باید حتماً به رستوران گیاهی «گوویندا» (Govinda) هم سر بزنید. این رستوران در ارائه غذاهای گیاهی که استفاده لبنیات در آن‌ها آزاد است تخصص داشته و همچنینغذاهای سنتی هندی را نیز به خوبی آماده می‌کند. در تمام غذاها از مواد اولیه تازه و تمیز استفاده می‌شود و بیشتر از غلات، سبزیجات و محصولات لبنی برای آماده کردن آن‌ها بهره می‌گیرند. روش آماده سازی و دستور پخت‌ها از سنت‌های باستانی وِدیک هند برگرفته شده‌اند پس می‌توانید انتظار غذاهایی را داشته باشید که آبدار و سیر کننده هستند و در عین حال چاقتان نمی‌کنند.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۷.رستوران فروکولا

«فروکولا» (Fruccola) یک منطقه سبز واقعی در محدوده غذایی بوداپست به شمار می‌رود: می‌توانید سالادهای گوناگون و سیرکننده‌ای که از مواد اولیه تازه درست شده‌اند از سالاد بار انتخاب کرده یا از آبمیوه تازه، اکسیرهای طبیعی و قهوه لذت ببرید. این رستوران برای شهروندان تبدیل به یکی از نقاط محبوب برای صرف صبحانه شده زیرا تقریباً برای هر سلیقه‌ای گزینه‌ای را در نظر گرفته است. فروکولا فقط به گیاهخواران اختصاص ندارد و چند گزینه گوشتی هم می‌توانید در منوی آن پیدا کنید که همین کمک شایانی به کنار هم گردآوردن مردمی از هر رژیم غذایی کرده است.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۸.رستوران گیاهی وگن لاو

این افسانه بزرگ حول وگن بودن که می‌گوید «پیروان این رژیم غذایی از غذاهای لذیذی مانند برگرها دست کشیده‌اند» واقعیت ندارد. «وگن لاو» (Vegan Love) تلاش خود را به کار برده تا با برگرهای شگفت‌انگیزش که گاه می‌توانند اعتیادآور باشند این توهم را از میان بردارد. در میان غذاهای ابداعی این رستوران می‌توانید چیزهایی مانند توفو برگرهای کبابی، استیک دودی توفو، برگر سیب‌زمینی شیرین با کدوی کبابی، برگر کاری عدس، کینوا برگر و غیره را پیدا کنید. تنوع غذایی در اینجا شما را شگفتزده خواهد کرد.

معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۹. ناشپولیا ناشولدا مجارستان

در دسرهای «ناشپولیا ناشولدا» (Naspolya Nassolda) بیشتر از میوه خشک استفاده شده و از شکر مصنوعی و شیر‌های شیمیایی و آرد در آن‌ها خبری نیست. جدای از این مواد مضر، سعی شده تا روی طعم لذیذ و کیفیت بالا تمرکز شود. در این رستوران غذاها را به شیوه‌ای آماده می‌کنند که خیلی حرارت نبینند و ویتامین‌هایشان از بین نرود. پس نه تنها غذاهایی خوشمزه انتظارتان را می‌کشند، بلکه می‌توانید از مواد مغذی و آنزیم‌هایشان هم مطمئن باشید. منو شامل کیک‌ها، پای‌ها، کوکی‌ها و انواع اسنک می‌شود. به ویژه شیر بادامی که هر روز صبح تازه آماده می‌شود را باید امتحان کنید.معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

۱۰.رستوران گیاهی ایدش ایلت بوداپست

این شیرینی‌فروشی در منطقه سیزدهم واقع شده و تمام خوراکی‌های شگفت‌انگیزش فاقد گلوتن، شکر، لبنیات و تخم مرغ بوده و تماماً از مواد اولیه گیاهی برای آماده کردنشان استفاده می‌شود. البته با این وجود آن‌ها ادعا دارند که دسرهایشان به سنت‌ها وفادار بوده‌اند. «ایدش ایلت» (Édes Élet) که به معنی «زندگی شیرین» است، آرد را با دانه کنجد، آرد برنج و نارگیل جایگزین کرده و به جای شیر نیز از شیر بادام استفاده می‌کند. از میان محبوب‌ترین دسرها می‌توانیم کیک شکلاتی وانیلی، کیک رزبری و گردو یا کیک بلک فارست را پیشنهاد کنیم.معرفی 10 رستوران گیاهی بوداپست

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید