جاهای دیدنی برلین ، جاذبه های مخفی از دید مردم برلین

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

قدم زدن در اطراف دروازه براندنبورگ و عکس گرفتن در مقابل ساختمان رایشتاگ از کارهایی است که هر گردشگری که به برلین سفر می‌کند تجربه خواهد کرد اما برلین را پُر از دیدنی‌های پنهان است که باید آن‌ها را بشناسید.

برلین شهری پرآوازه در تاریخ، فرهنگ و تنوع است. گنجینه‌هایی پنهان، مکان‌هایی پرشمار، نشانه‌هایی تاریخی و فضاهای شهری خیره‌کننده در ۱۲ ناحیه‌ی این شهر درآلمان پراکنده شده‌اند و حتی مردم محلی هم به صورتی بی‌پایان در دیدنی‌های آن گردش و جستجو می‌کنند. در این مطلب جاذبه‌هایی از برلین را به شما معرفی می‌کنیم که ممکن است حتی دوست آلمانی شما آن‌ها را نشناسد!

۱. کوه دارخنبرگ برلین

کوه «دارخنبرگ» (Drachenberg) به معنی «کوه اژدها» در برلین غربی حدود ۱۰۰ متر بالاتر از جنگل «گرونوالد» (Grunewald) قرار دارد. دارخنبرگ در سایه‌ی همسایه‌ معروف‌تر خود، «تویفلس‌برگ» (Teufelsberg) که یکی از برترین مقاصد گردشگری حومه برلین شناخته می‌شود، گردشگرانی را به زمین مسطح، بدون درخت و با شکل عجیب خود جذب می‌کند که در آن می‌توانند بادبادک به پرواز دربیاورند و روباه و گراز وحشی را ببینند.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۲. یادبود روملسبورگ

«یادبود روملسبورگ» (Rummelsburg Memorial) ارزش جستجو کردن را خواهد داشت. این مکان در ابتدا اردوگاه کار در آلمان بود و در برلین شرقی سابق به عنوان زندان مردان فعالیت داشت. روملسبورگ امروز تبدیل به مکانی تاریخی شده که سرگذشت ۲۱ زندانی را نمایش می‌دهد و علاوه بر آن می‌توانید از یک پیاده‌روی دلپذیر در حاشیه «خلیج روملسبورگ» (Rummelsburger Bucht) بهره‌مند شوید.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۳. پیاده رو هوایی تفرجگاه مارتزاهنر

به کسانی که از هیجان ارتفاع زیاد لذت می‌برند، پیاده‌روی هوایی «تفرجگاه مارتزاهنر» (Marzahner Promenade) را توصیه می‌کنیم. نمای بی‌نظیر بر گستره‌ی شهر، برلین مرکزی و براندنبورگ را می‌توانید از این پل هوایی متصل به ساختمانی که ۷۰ متر در آسمان پیش رفته است، به تماشا بنشینید.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۴. شهر قدیمی تگزاس برلین

«شهر قدیمی تگزاس برلین» (Berlin’s Old Texas Town) را نباید از دست بدهید. در واقع برلین نسخه‌ی دست‌ساز خودش را در همراهی با غرب وحشی آمریکا دارد. به علاوه این برش از آمریکا در برلین، مرکز اصلی «باشگاه کابوی» (Cowboy Club) هم هست و از دهه ۱۹۷۰ کابوی‌ها اینجا هفت‌تیر می‌چرخانند و تازیانه‌ها را تاب می‌دهند. تگزاس برلین را می‌توانید جنب «مرکز خرید سوبوربن» (suburban shopping mall) بیابید.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۵. معبد بودایی در اشپانداو

معبد بودایی زیبایی در انتهای خط «یو سون» (U7) برلین در «اشپانداو» (Spandau) واقع شده که خود دهکده‌ای افسونگر به چشم می‌آید و دژ مستحکم آن شناخته شده است. «لین تو پگود» (Linh Thuu Pagode) را جامعه‌ ویتنامی‌های بودایی برلین در این نقطه ساختند. مجسمه‌ی طلایی بودا، راه پله‌ مزین با نقوش اژدها و باغی با مجسمه‌های سنتی، گیاهان زیبا و باغ «ذن» (Zen) شما را به دیدن این مکان جذب خواهد کرد.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۶. باغ های جهان برلین

«باغ‌های جهان» (Gardens of the World) در برلین، پارکی زیبا به مساحت حدود ۹ هکتار است که در میان برج‌های منطقه‌ی «ماتزاهن» (Marzahn) از نگاه‌ها پنهان مانده است. در این پارک تِم‌دار می‌توانید در میان باغ‌های آراسته از یک قاره به قاره‌ی دیگر قدم بزنید. از حیاط خلوت عربی به جنگل‌های گرمسیری بالی رفته و از معبد کره‌ای روی تپه سردربیاورید. باغ چینی که به دست هنرمندان این کشور ساخته شده با دریاچه‌های بلورین، پاگوداها و باغ‌هایی به سبک اصیل خوش‌منظره‌ترین بخش این پارک محسوب می‌شود.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۷. سکوی تماشای فونکتورم در برلین

«فونکتورم» (Funkturm) نسخه‌ی کمتر تأثیرگذار از برج ایفل در برلین است که ۱۴۰ طراحی فنی برای اسکلت فولادی آن و با نگاهی به طراحی برج ایفل صورت گرفت. این برج مخابره‌ی سابق تحت محافظت قرار دارد و سکوی تماشای آن چشم‌اندازی فوق‌العاده از شهر با صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه عرضه می‌کند.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۸. پرواز آزاد بر فراز شهر

«پارک این هتل» (Park Inn Hotel) که بلندترین هتل برلین در «الکساندر پلاتس» (Alexanderplatz) است و در افق «میت» (Mitte) خودنمایی می‌کند را همه می‌شناسند. اما آنچه که معمولاً مردم محلی از آن بی‌خبرند را می‌توان امکان پرش آزاد در این آسمان‌خراش گفت. اگر عاشق چنین هیجانات بی‌پروایی هستید پرواز آزاد از سقف به ارتفاع ۱۲۵ متری این هتل را تجربه کنید.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۹. یونگفرنمیله

«یونگفرنمیله» (Jungfernmühle) قدیمی‌ترین آسیاب بادی باقیمانده است که آن را تبدیل به موزه نکرده‌اند. این آسیاب را نجار هلندی، «آدریان دن اودن» (Adriaan den Ouden)، در سال ۱۷۵۷ در «پوتسدام» (Potsdam) ساخت و در سال ۱۸۶۰ به خاطر ایجاد فضا برای ساخت ویلا از آن‌جا منتقل و در «ریکسدورف» (Rixdorf) بازسازی شد. در نهایت آسیاب در سال ۱۸۷۲ در «بوکو گروپیشتات» (Buckow-Gropisustadt) دوباره ساخته شد و تاکنون در همانجا قرار دارد و برشی اصیل و فریبنده از گذشته‌ی برلین را نشان می‌دهد.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

۱۰. پناهگاه گزوندبرونن

«پناهگاه گزوندبرونن» (Gesundbrunnen bunker) یک مکان جنگی سابق است که به تونل‌های متروی زیرزمینی برلین وصل می‌شود. در جنگ جهانی دوم این مکان به عنوان پناهگاه در مقابل حمله هوایی کاربرد داشت و سپس فرانسه که این ناحیه از برلین اشغالی را در اختیار داشت، در دهه ۱۹۷۰ قبل از اینکه تصمیم به ذخیره‌ی مواد غذایی فوری در این مکان بگیرد، تلاش کرد تا آن را به یک پناهگاه هسته‌ای تبدیل کند. اکنون از گزوندبرونن تنها از طریق تور راهنما می‌توانید بازدید کنید که نزدیک به دو ساعت طول می‌کشد و نمای تاریخی ویژه‌ای را به شما ارزانی می‌دارد.

جاهای دیدنی برلین ، جاذبه ها مخفی از دید مردم برلین

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما