۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

در قلب عرصه‌ی آشپزی کبک، ارتباط محسوسی با سنت‌های شهر لمس می‌شود. در واقع استفاده از محصولات کشاورزان بومی این ارتباط را در منوهای غذای کبک به وجود آورده است.

بهترین رستوران‌های شهر کبک که این وجهه‌ی فرهنگی در غذاهای آن‌ها به چشم می‌خورد را در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم.

۱. فیل اسموکت میت

رستوران فیل اسموکت میت (Phil Smoked Meat) به خاطر گوشت‌های دودی خوشمزه‌اش بین مردم معروف شده‌ است و جای محبوبی به شمار می‌آید. آن‌چه عرضه می‌کند دقیقاً همان چیزی است که می‌گوید: غذای ساده، خوب و بومی که کبک به وجود آن افتخار می‌کند. این رستوران با فضای صمیمی و آرامش بخش یک نهار ایده‌آل برای شما رقم می‌زند. صاحب رستوران، فیلیپ پی بولداک (Phillipe P. Bolduc) به طور منظم در آن حضور دارد تا به میهمانان خوشامد بگوید. آشپزخانه‌ی باز آن موجب می‌شود که در صورت تمایل بتوانید نزدیک آن بنشینید و آماده شدن غذایتان با دقت و مهارت برند تجاریِ «میت اسموکت فیل» را تماشا کنید.

آدرس : 461 Rue Saint-Joseph Est, Québec, QC G1K 3B6, Canada

ساعات کاری : 11AM–8:30PM (یکشنبه ها : تعطیل)

تلفن : 14185234545+

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۲. آی ایکس پور بیسترو

وینسنت (Vincent) و بینویت لمیو (Benoit Lemieux) زوج با روحیه‌ی کاریزماتیکی هستند که آی ایکس پور بیسترو (iX pour Bistro) را می‌گردانند. این مکان را می‌توان یک مأمن غذاخوری به دور از فضای خشک بیرونِ آن دانست. از آنجایی که این رستوران تنها ۹ میز دارد حتماً باید از قبل جای خود را رزرو کنید. اگر موفق به رزرو میز شدید دیگر می‌توانید منتظر یک غذای فوق العاده باشید. با وجود میزبان دقیق و منویی که روی دیوار نوشته شده، خواهید توانست غذای اختصاصی خود را انتخاب کنید. به توصیه‌های وینسنت گوش دهید تا یک شب خاطره انگیز و به‌یاد ماندنی را در این رستوران تجربه کنید.

آدرس : 1104 18e Rue, Québec, QC G1J 1Z1, Canada

ساعات کاری : 5PM–10PM (جمعه ها و شنبه ها : تعطیل)

تلفن : 14189148525+

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۳. لا کویزین دو مارشه

لا کویزین دو مارشه (La Cuisine Du Marche) تنها یک دقیقه با پل کبک فاصله دارد. این خانه‌ی کوچک توسط زن و شوهر خوش برخوردی به نام هوگو (Hugo) و کارولین برنیر (Caroline Bernier) به بیسترویی دنج تبدیل شده است. آن‌ها هر چیزی را تازه و از بهترین مواد اولیه تهیه می‌کنند. اگر خوش طعم‌ترین غذای آن‌ها را بخواهید باید گفت تارتار سالمون و واگیو بیف (wagyu beef) را امتحان کنید. برنیِرها از آزمایش کردن ترکیب غذاها و کشف طعم‌های جدید لذت می‌برند. منوی روز آن‌ها بسیار هیجان‌انگیز است.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۴. لا گول دو بوآ

لا گول دو بوآ (La Gueule de Bois) رستورانی است با نمای بیرونی ساده که دلیل اصلی محبوبیت آن تمرکز کامل رستوران بر غذا و لذت بردن مهمانان است. کارکنان در مورد غذاهای رستوران اطلاعات کاملی دارند و برای سفارش دادن با اشتیاق وقت خود را در اختیار مشتری‌ها قرار می‌دهند. در نتیجه ممکن است سرویس آن کُند به نظر برسد اما در واقع دقت و توجه زیاد نشان دادن به امورات رستوران است. پیشنهاد می‌کنیم لابستر ریزوتو (lobster risotto)، بیسون کارپاچیو (bison carpaccio)، بستنی لیموترش و ریحان یا فوندانت شکلات را حتماً امتحان کنید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۵. لا تانیه

لا تانیه (La Tanière) در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد و هنوز جزو خوش‌نام‌ترین‌ها در لیست بهترین‌ غذاخوری‌های شهر کبک محسوب می‌شود چرا که مالکان آن، کارن تریِن (Karen Therrien) و فردریک لاپلانت (Frédéric Laplante)، رستوران را با استفاده از روش‌ها و نگاه‌های نوین و معاصر به‌طور مداوم به‌روز نگه داشته‌اند. گفته می‌شود که این رستوران از مواد اولیه‌ی محلی در غذاها استفاده می‌کند و منوهایی با ۱۰، ۱۵ و ۲۰ نوع غذای اصلی ارائه می‌دهد. گوشت گوزن به عنوان یک غذای اصلی همیشه در منوی رستوران وجود داشته است اما امروزه با تکنیک‌های مدرن خاصی تهیه می‌شود. جای نشستن رستوران، خود فضایی منحصربه‌فرد و مملو از آثار هنری هنرمندان کبک است که تعهد رستوران به ریشه‌های بومی‌اش را یادآوری می‌کند.

آدرس : 36 1/2 rue Saint-PierreQuebec City, Quebec G1K 3Z6, Canada

ساعات کاری : 5:15PM-9:15PM

تلفن : 14188724386+

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

 ۶. لو پاتریارش

لو پاتریارش (Le Patriarche) را می‌توانید در قلب کبک قدیم بیابید که در یک خانه‌ی سنگی قرن نوزدهمی در نزدیکی دروازه‌ی سن ژان (Porte Saint-Jean) واقع شده است. در این محله بازارها و دامداران محلی فراوان دیده می‌شوند. سرآشپز استفان روث (Stéphane Roth) از محصولات روستایی به عنوان مواد اولیه استفاده می‌کند و قانون معروف «سه ظرف غذای متفاوت در هر دور» را به کار می‌گیرد و شاهکارهایی مدرن خلق می‌کند. در فضای گرم و صمیمی رستوران غذاهایی از محصولات با کیفیت بومی برای مهمانان سرو می‌شود که با مهارت آشپز طعم طبیعی آن‌ها بهتر و خوشمزه‌تر است. بره کبک، گراز وحشی و فوی گراس (foie gras) از غذاهایی هستند که توصیه می‌شود آن‌ها را امتحان کنید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۷. لو سن آمور

لو سن آمور (Le Saint-Amour) از مکان‌های شناخته شده‌ی کبک برای سرو غذای خوب است و به عنوان یکی از رؤیایی‌ترین رستوران‌های شهر مورد تحسین قرار می‌گیرد. سنت و خلاقیت در این مکان تاریخی و زیر نگاه تیزبین سرآشپز ژان لوک بولای (Jean-Luc Boulay) در هم می‌آمیزد. غذاهای سرآشپز به تازگی بی‌بدیل و با خلاقیتی چشمگیر شناخته می‌شوند. خلاقیتی که با سلامت محصولات محلی همراه می‌شود و تجربه‌ی غذاییِ به واقع ماهرانه را رقم می‌زند. «لو سن آمور» به سه بخش تقسیم می‌شود که جذاب‌ترین آن باغچه‌ی داخلی است که سقف شیشه‌ای بلند خوش‌نمایی دارد.

آدرس : 48 Rue Sainte-Ursule, Québec, QC G1R 4E2, Canada

ساعات کاری : 11:30AM–1:30PM, 5:30–10PM

تلفن : 14186940667+

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۸. پاناش

پاناش (Panache) در هتل اوبرژ سن آنتوان (Auberge Saint-Antoine) واقع شده که بنای آن یک انبار کنار رودخانه بازسازی شده قرن نوزدهم است. این رستوران از سال ۲۰۰۴ بهترین غذاهای محلی را سرو می‌کند. سرآشپز لوئیس پاکوئلین (Louis Pacquelin) از محصولات ارگانیک اختصاصی باغ رستوران استفاده می‌کند، بدین ترتیب تازه‌ترین مواد فصلی در غذاهای آن به کار می‌رود. غذاهای مجلل آن وارث اصالت فرانسوی-کانادایی خود هستند که در نشیمنی زیبا با چشم انداز رودخانه و نکته سنجی‌های حرفه‌ای خوراک‌شناسی سرو می‌شوند. یک شیشه از بین ۱۲,۰۰۰ نوشیدنی مرغوب پاناش را می‌توان همراه با شام نوش جان کرد که تنوع آن به گونه‌ای است که ۷۰۰ اتیکت از ۱۴ کشور را شامل می‌شود.

آدرس : 10 Rue Saint-Antoine, Québec, QC G1K 4C9, Canada

ساعات کاری : 6:30–10:30AM, 12–2PM, 6–10PM

تلفن : 14186921022+

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۹. رستوران لیژاند

رستوران لیژاند (Restaurant Legende) خواهر رستوران لا تانیه محسوب می‌شود و به میراث آشپزی خود با دقتی یکسان و بی‌بدیل به جزئیات، افتخار می‌کند. در این رستوران در صورت تمایل به غذای تاپاس مانند، می‌توانید غذا به سبک موسوم به نیم بشقاب را سفارش دهید یا با یک بشقاب غذایی کامل از خود پذیرایی کنید. دسر گرانی اسمیت (Granny Smith) پای سیبی است که با گشنیز معطر شده و به‌طور ویژه پیشنهاد می‌شود که آن را امتحان کنید. نظرات مثبت مشتریان نسبت به این رستوران تازه تأسیس نشان می‌دهد که به خوبی از همزاد مشهور خود راه و رسم این کار را آموخته است و یکی از رستوران‌هایی است که باید آن را امتحان کنید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

۱۰. تست!

برخلاف خیلی از رستوران‌های کبک، تُست! (Toast!) منوی بین المللی دارد به‌طوری که می‌توان گفت تمام جهان را زیر و رو کرده تا از طعم و عطرهای متفاوت آن‌ها در غذاهایش الهام بگیرد. استفان دونژو (Stéphane D’Anjou) و سرآشپز کریستین لوملان (Christian Lemelin) این رستوران را در سال ۲۰۰۳ در هتل لوپریوری (Hotel Lepriori) واقع در بندر قدیمی کبک تأسیس کردند. اگرچه از محصولات بومی سنتی در تهیه‌ی غذا استفاده می‌شود اما فرآوری‌هایی که در آشپزخانه‌ی این رستوران رخ می‌دهد ترکیباتی عجیب و بدیع به وجود می‌آورد. تراس با فضای سبز رستوران بهترین مکان برای صرف یک شام رؤیایی و خوش‌منظره در تابستان به شمار می‌آید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبکاگرچه از محصولات بومی سنتی در تهیه‌ی غذا استفاده می‌شود اما فرآوری‌هایی که در آشپزخانه‌ی این رستوران رخ می‌دهد ترکیباتی عجیب و بدیع به وجود می‌آورد. تراس با فضای سبز رستوران بهترین مکان برای صرف یک شام رؤیایی و خوش‌منظره در تابستان به شمار می‌آید.

۱۱. رستوران لِجِند (Restaurant Legende)

لِجِند، بزرگداشت و احترامی به نیاکان کبکی، بازگشتی به ریشه های کهن و دیرین مردمان آن و بازتابی از تاریخچه ی آشپزی نخستین ساکنین کبک تا به امروز است. مردم از قدیم تا کنون، دور میزهای این رستوران جمع می شوند و همدیگر را ملاقات می کنند و از روزمره های خود حرف می زنند. اینجا پاتوق قدیمی خیلی از بومی هاست.

در این رستوران، جذاب ترین داستان های آشپزی که از اِلِمان های تاریخی الهام گرفته اند و با قوه ی تخیل آمیخته شده اند، بر سر میزها و در بشقاب هایی متفاوت روایت می شوند و قرار است این داستان ها از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند. سبک آشپزی این رستوران، تمام حواس شما را با اکتشافات تازه اش درگیر خواهد کرد. رستوران لجند توجه خاصی به جزئیات دارد و این جزئیات، بخشی جدائی ناپذیر از ساختار کلی آن هستند. منوی لجند از میراث آشپزی مردمان کهن الهام گرفته و رد پای آن بر تک تک بشقاب های روی میز دیده می شود. بیشتر از این چیزی نمی گوییم تا خودتان مزه ی بی نظیر غذاهای لجند را زیر زبانتان احساس کنید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

آدرس : 255 Rue Saint-Paul, Québec, QC G1K 3W5, Canada

ساعات کاری : 5:30–10P (دوشنبه ها و سه شنبه ها : تعطیل)

تلفن : 14186142555+

۱۲. شه بوله (Chez Boulay-Bistro Boreal)

با تأکید بر مواد اولیه ای که از جنگل های شمالی و وسیع کانادا تأمین می شوند، رستوران شه بوله هزاران طعم را به حضور در بشقاب های خود دعوت می کند. طعم هایی که نمونه های شبیه به آنها را در هیچ جای دیگری نخواهید چشید. طعم متفاوت قارچ های سمی و عصاره ی درخت به و شربت درخت غان از نمونه های این طعم های منحصر به فرد و لذیذ هستند. از آشپزی به سبک شمالی در فضایی خاص و ساخته شده از چوب شکلات نهایت لذت را ببرید. منوی این رستوران که به دلیل استفاده از تازه ترین مواد اولیه، به صورت فصلی تغییر می کند، هنرِ دستِ سرآشپزهای معروف Jean Luc Boulay و Arnaud Marchand را به رخ می کشد. این غذاها در ظرف های بسیار بزرگ سرو می شوند و حتی تماشای آنها هم آب از دهانتان سرازیر خواهد کرد.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

آدرس : 1110 Rue Saint-Jean, Québec, QC G1R 1S4, Canada

ساعات کاری : 11:30AM–10PM

تلفن : 14183808166+

۱۳. رستوران لَ پِلَنک (La Planque Restaurant)

کلمه ی Planque در زبان فرانسوی، به معنی مکانی برای پناه گرفتن و به عبارتی پناهگاه است. ممکن است بپرسید پناه بردن از چه چیزی؟ خوب در واقع باید بگوییم از هوای طوفانی کبک، شلوغی محله های شهر، یک نواختی های زندگی روزمره و دغدغه های بی شمار آن.

این رستوران در جایی شروع به کار کرد که می توانست از چیزهای خوبی که مردمان گذشته ی کبک بر جای گذاشته بودند، در رستوران و سبک آشپزی خود استفاده کند؛ چیزهایی مثل دستور پخت غذاهایی فوق العاده، نوشیدنی های درجه یک و موسیقی گوش نواز. تمام اینها در این رستوران جمع شده اند. پس حتماً یکی از میزهای این رستوران را به خود اختصاص دهید. در طبقه ی زیرزمین این رستوران، فضای دنجی هست که بیش از 10 نفر ظرفیت ندارد و می توانید آن را برای قرارهای شخصی و محرمانه ی خود رزرو کنید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

آدرس : 1027 3e Ave, Quebec City, QC G1L 2X3, Canada

ساعات کاری : 5:30–10PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن :  14189148780+

۱۴. تا پیس (Ta Pies)

شاید توقع نداشته باشید که غذاهای استرالیایی و نیوزلندی را در قلب پایتخت فرانسوی کانادا پیدا کنید. اما رستوران «تا پیس» جایی است که می‌توانید در آن بهترین غذاهای استرالیایی و نیوزلندی را امتحان کنید. یکی از غذاهایی که در منوی این رستوران شهرت زیادی دارد پای گوشت است. البته پای گوشت با گوشت گاو یا مرغ تهیه می‌شود. این پای با تاپینگ‌های متفاوتی سرو می‌شود. دسرهای استرالیایی این رستوران را فراموش نکنید.

۱۴ مورد از محبوب ترین رستوران های کبک

آدرس : 4520 Park Ave, Montreal, QC H2V 4E3, Canada

ساعات کاری : 11AM–8PM (دوشنبه ها : تعطیل)

تلفن : 15142777437+

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید