پارک آب و تاب قم (اوج هیجان و تفریح)

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

فعالیت آیپولز در سال 1397 شروع به کارکرد که در ابتدا به معرفی استخرها و پارک های آبی و امکانات موجود در مجموعه ها پرداخت که این امر باعث شد تا همراهان عزیز انتخابی بهتر و دسترسی راحت تر به مجموعه ها داشته باشند

قم یکی از محبوب‌ترین و مقدس‌ترین شهرهای ایران است که همه ساله مقصد زائران بسیاری است، زائرانی که خود را برای زیارت حرم مقدس و نورانی حضرت معصومه(س) به این شهر می‌رسانند. شهری با سلطنت مطلق خورشید که در فصل تابستان در ردیف گرم‌ترین شهرهای ایران قرار دارد. اما این‌بار که عازم این شهر مقدس و نورانی شدید، پس از زیارت حرم بانو فاطمه معصومه(س) حتما باید سری هم به یکی از مهیج‌ترین مراکز تفریحی این شهر بزنید.

یک پارک آبی سرپوشیده که آب‌وهوای گرم قم را به کل از یاد شما خواهد برد و هیجانی دل‌چسب را پیشکش حضور شما خواهد کرد. پارک آبی آب و تاب قم، که در همین چند سال اخیر افتتاح شده است، یکی از مدرن‌ترین پارک‌های آبی ایران است که با به‌روزترین تجهیزات تفریحی هم اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد و هم با سیستم تصفیه آب مدرن و مجهز خود خیال شما را از بهداشت محیط جذاب این پارک آبی آسوده خواهد کرد. اگر به دنبال سفری جذاب و متفاوت هستید حتما ما را در سفر به این شهر مقدس و معنوی همراهی کنید.

پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)

پارک آبی آب و تاب قم
حضور گسترده زائرینی از سراسر کشور و حتی سایرکشورهای جهان در این شهر مقدس آن را به یک قطب گردشگری قدرتمند مبدل کرده است. قطعا حضور این حجم از زائر و مسافر در این شهر مقدس نیازمند یک برنامه‌ریزی گسترده برای پرکردن اوقات فراغت مهمانان این شهر است.

یکی از برنامه‌های جذاب مسئولین شهر قم برای پذیرایی از مهمانان و زائرین این شهر، احداث یک پارک آبی سرپوشیده و مجهز است که توانسه نظرات مثبت بسیاری را جلب نماید. طرح اولیه ساخت این پارک آبی در سال 1387 مطرح‎‌شده و در نهایت پس از انتخاب مکان مناسب و طی‌کردن روال قانونی کلنگ ساخت این مجموعه تفریحی گسترده با سی هزار مترمربع وسعت در سال 1390 به زمین می‌خورد.

پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)

5 سال بعد و درست در سال 1395 و همزمان با شب میلاد کریمه اهل بیت(س) پارک آبی سرپوشیده شهر قم با حضور مسئولین کشوری و مردم افتتاح شده و طی مدت زمان کوتاهی این پارک آبی به یکی از محبوب‌ترین مراکز تفریحی شهر قم مبدل می‌شود. این پارک آبی که در ردیف وسیع‌ترین و مجهزترین پارک‌های آبی ایران قرار دارد، قابلیت پذیرش روزانه دو هزار نفر در را در هر سانس داراست.

در این پارک آب زیبا با طراحی جذاب هفت سرسره مخصوص بزرگسالان و پنج سرسره مختص کودکان طراحی شده است تا همه اقشار بتوانند از حضور خود در این پارک زیبا لذت ببرند. یکی از ویژگی‌های منحصربفرد این پارک آبی قرارگرفتن طولانی‌ترین رودخانه پارک‌های آبی، در بین تمام پارک‌های آبی ایران، در این مجموعه است. دریاچه مصنوعی با 200 مترمربع وسعت نیز از دیگر بخش‌های جالب‌توجه این پارک آبی است.

پارک آبی آب و تاب قم از بخش‌های مهیج مختلفی تشکیل شده است که تجربه تمامی آن‌ها به صرف یک روز کامل زمان نیاز دارد. در این پاک نیروهای آموزش دیده‌ای حضور دارند، تا سلامت شما را به هنگام تفریح و شنا در این پارک آبی تضمین نمایند. به خاطر داشته باشید که قبل از ورود به محوطه بازی‌های پارک حتما دوش‌گرفته و نظافت این پارک آبی را رعایت فرمایید.پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)بخش‌های مختلف پارک
سرسره آهسته
با سوارشدن بر این سرسره آبی، آغازی جذاب و دلنشین را رقم خواهید زد تا لذت شنا و آب‌تنی را در این سرسره مواج و پارک آبی آب و تاب احساس کنید.
سرسره سرعتی
سرسره سرعتی این پارک آبی شامل سرسره های تونلی و روباز می باشد که سرعت حرکت در آن بسیار زیاد است، به همین دلیل این سرسره جذاب که دارای هیجان بسیار زیادی است. این سرسره مختص بزرگسالان است.
سقوط آزاد
یک تجربه هیجان‌انگیز و سقوطی از ارتفاع 17 متری که نفس شما را در سینه حبس و به یک‌باره زیر پای شما را خالی خواهد کرد. اگر به کمی آدرنالین احتیاج دارید حتما سری به این سرسره عمودی بزنید.
سرسره یو
یک مسیر رفت و برگشت دو نفره با تیوپ بر روی سرسره‌ای که با سرعتی جذاب و هیجان‌انگیز شما را به این‌سو و آن‌سو می‌کشاند. این سرسره پرسرعت نیز مختص بزرگسالان و به صورت دو نفره است.
چاله فضایی
چاله فضایی یکی از مهیج‌ترین تفریحات این پارک آبی است که افراد کوتاه‌قد نمی‌توانند از آن بهره ببرند. با حضور در این چاله فضایی شما به سرعت وارد یک سرسره تونلی خواهید شد و پس از خروج از تونل وارد یک سرسره قیف مانند می‌شوید که یک حفره در میان آن قرار دارد. این سرسره پرسرعت و آبی آدرنالین خون شما را به بالاترین حالت خود خواهد رساند چرا که پس از چند دور چرخش پرسرعت دورتادور این قیف، در میان این حفره خواهید افتاد.
پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)تیوپ‌سواری در رودخانه‌ای آرام
رودخانه بلند و آرام این پارک آبی مجهز که تقریبا تمامی این پارک آبی را دور زده و از تونل‌ها و غارهای بلند و کوتاه آن عبور می‌کند با چشم‌اندازی زیبا یکی از بخش‌های محبوب این پارک آبی است. شما سوار بر تیوپ طول این رودخانه بلند را که بلندترین رودخانه آبی در میان پارک‌های آبی ایران است را طی‌کرده و از تفریحی دلچسب و دسته‌جمعی لذت خواهید برد. این تفریح جذاب و سرشار از آرامش برای کودکان نیز تجربه بسیار دلچسبی را رقم خواهد زد.
استخر موج
استخر موج این مجموعه با 500 مترمربع وسعت و 25 مدل مختلف موج، شما را به اعماق دریاها خواهد برد. حس و حال حضور در این استخر موج و و دست‌وپنجه نرم‌کردن با انواع موج‌ها تجربه لذت‌بخشی است که حضور در سواحل یک دریای واقعی را در محیطی امن برای شما شبیه‌سازی کرده است.
پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)سرسره پیچشی
یک تفریح مهیج و پرسرعت در مسیری پر پیچ‌وخم که گاه روبسته و گاه روباز است تا هیجان شما را به اوج برساند.
فوتبال صابونی
اگر علاقه‌مندید تا یک تفریح مهیج و منحصربفرد و سرشار از خنده و شادی را تجربه کنید، باید حتما چالش فوتبال صابونی را انتخاب کنید. در این چالش شما در زمینی لیز، در دو نیمه حداکثر هفت دقیقه‌ای، با دو تیم 5 نفره با یکدیگر به رقابت خواهید پرداخت و لذت گل‌زدن در محیطی جذاب و منحصربفرد را تجربه خواهید کرد.
امکانات پارک آبی
یکی دیگر از بخش‌های جذاب این مجموعه بخش ماساژ است که خستگی یک روز کاری و فشارهای و استرس‌های مختلف را از تن و جان شما به‌دور خواهد کرد. در این پارک آبی یک بوفه و کافی‌شاپ نیز تعبیه شده است تا در صورت نیاز با سرو یک وعده غذایی دلچسب و کسب انرژی مجدد دیگر تفریحات موجود در پارک را تجربه کنید.
پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)قوانین پارک
محدودیت سنی: ورود کودکان زیر سه سال به این مجموعه ممنوع است.
ورود بانوان باردار، افراد کم‌توان ذهنی، افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی، صرع و بیماری‌های قلبی و افرادی که دارای پلاتین و یا شکستگی استخوان هستند به داخل محوطه پارک آب ممنوع است.
کودکان حتما باید به همراه یک سرپرست در محیط پارک حضور پیدا کنند
ورود هرگونه وسیله تیز و برنده همانند شیشه، چاقو و .. به محوطه پارک آبی ممنوع می‌باشد.
ورود هرگونه خوراکی و نوشیدنی به داخل محوطه پارک آبی ممنوع می‌باشد.
ورود دوربین اعم از عکاسی و فیلم‌برداری و یا تلفن همراه به داخل محوطه پارک آبی ممنوع می‌باشد.
ورود حیوانات خانگی به داخل محوطه پارک آبی ممنوع می‌باشد.
به هنگام خرید اینترنتی بلیط باید کد رهگیری خود را در زمان ورود به پارک آبی به همراه داشته باشید.
پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)آدرس و قیمت بلیط پارک آب و تاب
آدرس: قم، بلوار غدیر، بوستان غدیر، انتهای بوستان، پارک آب آب و تاب قم
قیمت بلیط روزهای شنبه تا چهارشنبه : 30.000
قیمت بلیط کودکان 3 الی 7 سال (حداکثر قد 120 سانتی‌متر): 15000 تومان
قیمت بلیط روزهای پنج‌شنبه و جمعه : 40.000
سانس بانوان و آقایان
سانس بانوان: روزهای یک‌شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 9 الی 16
پنج‌شنبه 10 الی 20
سانس آقایان: روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 18 الی 24
روزهای جمعه : از ساعت 11 الی 23
تصفیه آب
پارک آبی آب و تاب قم یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین پارک‌های آبی ایران است که برای حفظ سلامتی مهمانان خود از یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های تصفیه آب بهره گرفته است. در کنار این سیستم تصفیه یک آزمایشگاه مجهز نیز قرار دارد تا سلامت آبی را که در این پارک جریان دارد بررسی کند.
پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)تفرجگاه آب و تاب
پارک آبی آب و تاب قم که در بوستان غدیر شهر قرار گرفته است تنها بخشی از یک مجتمع تفریحی خانوادگی وسیع است. در کنار این پارک آبی یک مجموعه تفریحی و خانوادگی با وسعت کلی 5 هزار متر مربع نیز قرار دارد که با چشم‌اندازی سرسبز و نوای دلنشین آب جویبارهایی که در این باغ زیبا جاری هستند و حضور آب‌نماهای متعدد در آن، فضایی دلنشین و جذاب را برای حضور اهالی این شهر مقدس و زائرین و مسافرین آن فراهم نموده است.

در این مجموعه تفریحی بخش‌های مختلفی همانند رستوران‌ها، آلاچیق‌ها، کافه و … به چشم می‌خورند. در بخشی از این پارک آبی سی و هفت آلاچیق زیبا با سیستم گرمایشی و سرمایشی قرار دارند که ظرفیت پذیرایی از 400 مهمان را در محیطی گل‌کاری و درخت‌کاری شده با چشم‌اندازی دلنشین در تمامی فصول سال دارا هستند تا یک دورهمی خانوادگی و یا دوستانه جذاب را برای شما رقم بزنند.

پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)

در کنار این آلاچیق‌ها رستوران‌های متعددی نیز در این پارک به چشم می‌خورد که در این میان یک رستوران با نام رستوران “سبز” به عنوان نخستین رستوران سبز ایران، دارای دکوراسیونی جذاب است. رستورانی که در و دیوار آن را گیاهان مختلف آبزی و غیرآبزی فراگرفته‌اند و ظرفیت پذیرایی از 1000 مهمان را به طور همزمان داراست.

اما اگر علاقه‌مندید تا در محیطی سرسبز و چشم‌نواز و در کنار اهالی خانواده و یا دوستان خود صرف غذا در یک محیط باز را تجربه کنید باید بدانید که بزرگ‌ترین باغ رستوران شهر قم نیز در این مجموعه قرار دارد که با چشم‌اندازی مصفا و منویی غنی از انواع غذاها حتما نظر شما را جلب خواهد کرد. اما اگر شما هم از آن‌دست آدم‌هایی هستید که ترجیح می‌دهید تا با حضور در یک فست‌فود یک غذای فوری و مدرن را سفارش بدهید می‌توانید از انواع فست‌فود‌های موجود در مجموعه آب و تاب بهره ببرید.

یک چایخانه بزرگ و زیبا با سرو انواع دمنوش‌ها در محیطی زیبا و دلنشین و سرشار از آرامش نیز یکی دیگر از بخش‌های این مجموعه است که با سماورهای همیشه جوشان خود در هر لحظه منتظر مهمانی جدید است. در کنار این چایخانه بخش دیگری قرار دارد که با سرو انواع آب‌میوه‌های تازه و خوشمزه، روز پرانرژی و مفیدی را برای شما رقم می‌زند. حضور بستنی‌فروشی‌ها هم بر شور و نشاط این مجموعه افزوده و به‌خصوص در فصل تابستان طرفداران بسیاری دارد که پس از یک آب‌تنی دل‌چسب و حضور در پارک آبی، روز خود را با صرف یک بستنی خوشمزه به پایان می‌رسانند.

پارک آب و پاب قم (اوج هیجان و تفریح)کافه‌ها هم از دیگر اعضای این مجموعه هستند که محیط مناسبی برای دورهمی‌های دوستانه و صرف نوشیدنی‌های متفاوت و یا یک میان‌وعده دلچسب هستند. در کنار تمامی این امکانات تفریحاتی همانند همانند ترامپولین و عینک واقعیت مجازی نیز تعبیه شده است تا روز پرهیجان شما تکمیل شود. اتاق کودک نیز مکانی برای تفریح و سرگرمی کودکان خردسال در محیطی امن است تا خردسالان نیز از تفریحات موجود در این مجموعه وسیع لذت ببرند.

اگر قصد حضور در پارک آبی را دارید اما لباس و یا لوازم خاص خود را به همراه نیاورده‌اید می‌توانید سری به فروشگاه فروش لوازم شنا این مجموعه بزنید. در این مجموعه یک عکاس‌خانه نیز تعبیه شده است تا در لوکیشن‌های خاص و منحصربفرد، خاطرات جذاب حضور خود و عزیزان‌تان را ثبت کنید.

در بخشی دیگر از این مجموعه نیز بانوانی هنرمند با استفاده از حنا نقش و نگارهایی زیبا را بر روی دستان شما خلق خواهند کرد. نمازخانه، پارکینگ وسیع و واحد اورژانس در کنار ساختمان‌های اداری مدیریت پارک بخش‌های دیگر این مجموعه وسیع و مجهز را تشکیل می‌دهند تا از حیث حضور در این مجموعه و گذران یک روز مهیج هیچ کمبودی را احساس کنید.

محصولات سفر

1 دیدگاه دربارهٔ «پارک آب و تاب قم (اوج هیجان و تفریح)»

دیدگاه خود را بنویسید