معرفی جاذبه ی گردشگری بازارچه مرزی سرو با اجناس اصل ترک

سرو یکی از شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی است که در همسایگی کشور ترکیه قرار گرفته است. شهر سرو یکی از راه های ارتباطی زمینی بین ایران و کشور ترکیه است.

شهر وان ترکیه همسایه زمینی این شهر مرزی است. این شهر مرزی تازه تاسیس که با وسعت ۷۵۰ هکتاری خود در ۵۵ کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است بیشتر با بازارچه مرزی اش شناخته می شود که در سال ۱۳۷۰ تاسیس شده است.

معرفی جاذبه ی گردشگری بازارچه مرزی سرو با اجناس اصل ترک

بازارچه مرزی سرو درست در فاصله یک کیلومتری گمرک این شهر و روبروی پمپ بنزین شهر سرو  قرار گرفته است و از مجتمع های تجاری متعددی تشکیل شده است.

همین نزدیکی به گمرک و داشتن مرز مشترک با کشور ترکیه سبب شده تا اغلب اجناس ترک با برندهای مختلف با قیمتی بسیار مناسب تر از سایر شهرها در این بازارچه مرزی به وفور یافت شود.

در این شهر مرزی شاهد صادرات انواع و اقسانم محصولات کشاورزی، صنایع دستی و … از ایران به سمت ترکیه و واردات مواد اولیه صنعتی و قطعات مورد نیاز در خطوط تولید و .. هستیم.

معرفی جاذبه ی گردشگری بازارچه مرزی سرو با اجناس اصل ترک

در بازارچه مرزی این شهر که وسعتی برابر با هشت هزار متر مربع دارد انواع پوشاک زنانه، مردانه  بچگانه به همراه کیف و کفش و همچنین لوازم آرایش و بهداشتی با قیمتی به مراتب پایین تر از سایر مراکز خرید سرتاسر ایران  به وفور یافت می شوند.

این بازار از دو بخش تشکیل شده است یک طرف به فروش کیف و کفش و سمت دیگر به ارائه انواع پوشاک اختصاص دارد. برندهای ترک با قیمت ها ی مختلف هم در تمام مغازه ها و گالری های این شهر مرزی عرضه می شود.

ساعات کاری مراکز خرید این شهر مرزی از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰ شب است و در تمام روزهای هفته حتی روزهای تعطیل نیز به ارائه محصولات خود می پردازند.

معرفی جاذبه ی گردشگری بازارچه مرزی سرو با اجناس اصل ترک

این بازارچه مرزی سالانه شاهد حضور هزاران نفر از گردشگران استان آذربایجان غربی است که به قصد خرید خود را به این شهر مرزی و بازارچه پرآوازه اش می رسانند.

در نزدیکی این بازارچه مرزی پارکی بزرگ و سرسبز قرار دارد که سیران نامیده می شود. این پارک که دارای آلاچیق هایی برای اقامت گردشگران است مکان مناسبی برای استراحت و رفع خستگی در این شهر مرزی است. این شهر مرزی اغلب در روزهای منتهی به پایان سال شاهد هجم بسیار بیشتری از مسافرین و گردشگران است.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما