موزه خودرو کی در ازمیر ترکیه | کلکسیونی از اتومبیل های قدیمی

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

گردشگران در تور ترکیه می‌توانند از جالب ترین جاذبه‌ های شهر ازمیر دیدن کنند. موزه ماشین کی یکی از دیدنی ترین جاذبه هایی است که می‌توانید در شهر ازمیر ببینید.

این موزه بیش از 170 مدل از موتور  1886 بنز تا ماشین‌های سوپر اسپرت را در خود جای داده است. موزه ماشین کی که در Torbali  قرار دارد در سال 2015 توسط برادارن مورات و سلیم Ozgorkey افتتاح شد. یک مجموعه منحصر به فرد از اتومبیل‌های تاریخی و موتور سیکلت است که از بزرگ‌ترین نمایندگی‌های خودرو در ترکیه به شمار می‌آید.

موزه خودرو کی در ازمیر ترکیه | کلکسیونی از اتومبیل های قدیمی

 قدیمی‌ترین اتومبیل این‌جا متعلق به سال ۱۸۰۰ میلادی است.یک مجموعه منحصر به فرد از اتومبیل‌های تاریخی و موتور سیکلت است که از بزرگ‌ترین نمایندگی‌های خودرو در ترکیه به شمار می‌آید. گردشگران در سفر به ترکیه علاوه بر مشاهده ماشین‌ها و موتورهای کلاسیک می‌توانند از 300 نوع کلاه خاص که مربوط به دوران قبل از جنگ جهانی دوم است بازدید کنند.

در داخل این موزه اتومبیل هایی از برندهایی همچون بی ام و، مرسدس بنز، پورشه، کادیلاک، مینی، فورد و… وجود دارد که هر کدام دارای زیبایی های خاصی خود هستند. علاوه بر اینها، ۴۰ موتورسیکلت کلاسیک که تعدادی از آنها از اولین موتورسیکلت های تاریخ هستند نیز در داخل این موزه وجود دارد.

موزه خودرو کی در ازمیر ترکیه | کلکسیونی از اتومبیل های قدیمی

همچنین در داخل این موزه نمونه ای از اولین پمپ بنزین های شرکت شل (Shell) که یکی از قوی ترین شرکت ها در زمینه سوخت خودرو است و مربوط به سالهای ۱۹۵۰ است در داخل سالن های این موزه به نمایش گذاشته شده است. به علاوه نمونه هایی از انواع تراکتورها، قطعات خودرو، چادرهای مخصوص خودرو و… نیز در این موزه وجود دارد.

هر ماشین یا حداقل تعداد زیادی از آن‌ها  که در موزه ماشین کی دیده می‌شود دارای سرگذشت متفاوتی هستند که شایستگی حضور در موزه ماشین کی را دارند. بر روی دیوارهای موزه ماشین کی تبلیغات و نشانه‌هایی نئون که مربوط به سال‌های 1950 است را می بینید. این تبلیغات و نشانه‌های تزیین شده بر روی دیوار به بازدیدکنندگان حس نوستالژیک آن زمان را منتقل می‌کند.

موزه خودرو کی در ازمیر ترکیه | کلکسیونی از اتومبیل های قدیمی

با کمی گشت‌وگذار در موزه ماشین کی می‌توانید از یک کافه براق بازدید کنید که در ساخت آن از کافه‌های ‌آمریکایی الهام گرفته‌اند. این کافه در موزه ماشین کی به قدری طبیعی ساخته شده‌اند که این حس را به شما می‌دهد که انگار از نقاشی ادوارد هوپر (یک نقاش و چاپگر واقع گرای آمریکایی) بیرون پریده‌اند.

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به موزه کِی برسید، قطار شهری را به شما پیشنهاد می دهیم. از خط قطار شهری خط تپه کوی – جومااواسی استفاده کنید و در ایستگاه تپه کوی پیاده شوید و ادامه مسیر را با اتوبوس طی کنید تا در هزینه ها هم صرفه جویی کرده باشید.

 پس از بازدید از موزه ماشین کی سری به دیگر دیدنی های ازمیر بزنید و از جاذبه هایی این شهر همچون موزه آتاترک ازمیر، موزه باستان شناسی ازمیر و موزه تاریخ طبیعی شهر ازمیر دیدن کنید. 

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید