یادبود دیوار برلین | نماد جنگ سرد در اروپا

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

بنای یادبود دیوار برلین یکی از دیدنی های آلمان است که در بخش مرکزی شهر برلین واقع شده است. ایده ساخت این یادبود توسط موزه تاریخ آلمان ارائه گردید و در سال 1988 توسط جمهوری فدرال آلمان و ایالت فدرال برلین ساخته شده است.

این بنا نمایانگر دیوار برلین و حوادث و مرگ هایی است که در طول جنگ سرد در آن رخ داده است. دیوار برلین پس از پایان جنگ جهانی دوم و شکست نازی‌ها ساخته شد که 155 کیلومتر طول و حدود 4 متر ارتفاع داشت.

یادبود دیوار برلین | نماد جنگ سرد در اروپا

این دیوار که نماد جنگ سرد در اروپا بود، به مدت 28 سال (1961 تا 1989) برلین را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کرد. بنای یادبود دیوار برلین در محوطه تاریخیBernauer Strasse و در امتداد نوار مرزی دیوار سابق واقع شده است و شامل آخرین قطعه دیوار برلین می‌شود که محوطه پشت آن نیز تحت حفاظت است. بقایای تاریخی حفظ شده در این محوطه و آثار متعلق به مرزبندی بین آلمان شرقی و غربی درک و تصور جامعی از تاریخ آلمان و حوادثی که در اینجا به وقوع پیوسته است به بازدیدکنندگان می‌دهد.

یادبود دیوار برلین | نماد جنگ سرد در اروپا

پس از سقوط دیوار، همچنان بخش‌های از آن در سطح شهر برلین باقی ماند. کمی بعد مسئولان شهر، بخش باقی‌مانده دیوار برلین را به عنوان بنای یادبود برلین برگزیدند. بنای یادبود دیوار برلین، تصور جامعی از تاریخ آلمان و حوادثی که در این کشور به وقوع پیوسته است به بازدیدکنندگان می‌دهد.

یادبود دیوار برلین | نماد جنگ سرد در اروپا

بر روی بنای یادبود، تصاویری از کشته شدگان جنگ جهانی دوم را مشاهده می‌کنید که در بخش‌هایی از آن، جزییات اتفاقات و حوادث مرتبط با دیوار برلین را به اطلاع عموم گذاشته‌اند. با اینکه سال‌های زیادی از تخریب دیوار برلین می‌گذرد اما همچنان روح ماجرا در آن در جریان است که بازدید از آن احساسات هر انسانی را بر می‌انگیزد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید