سواحل و جزایر استانبول

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

استانبول یکی از محبوب ترین کلان شهرهای جهان است که بارها و بارها به عنوان یکی از پربازدید ترین شهرهای گردشگری دنیا انتخاب شده است. شهری با ترکیبی بدیع و جذاب از آثار تاریخی باشکوه و سازه ها و برج های مدرن و زیبا. استانبول، از آن شهرهاست که در بسیاری از بخش های خود سرآمد است و حرف های زیادی برای گفتن دارد. از مساجد قدیمی اش بگیرید تا قصرهای سلطنتی، مراکز خرید لوکس و مجلل تا بازارهای سنتی و وسیع. خیابان گردی در کوچه و پس کوچه های قدیمی یا خیابان استقلال و نزدیکی میدان تقسیم. شب گردی در میان کافه ها و رستوران های کوچک و غرق شدن در فستیوال های خیابانی پر از رنگ و نور و جذابیت. همه و همه از دلایلی است که طیف وسیع گردشگران استانبول را برای سفری به یاد ماندنی انتخاب می کنند.

این بار با کارناوال می خواهیم به سراغ یکی دیگر از جذابیت های استانبول برویم که کم تر شناخته شده است و البته جای بسیاری برای تفریح و خوش گذرانی دارد. می رویم سراغ سواحل این شهر وسیع و دوست داشتنی و حتی سوار قایق می شویم تا در جزیره های اطرافش گردش کنیم.

در این مطلب با بهترین ساحل های نزدیک و جزیره های اطراف استانبول آشنا می شوید.

۱- جزایر آدالار | Adalar Islands

وقتی پا به جزایر زیبای آدالار بگذارید، هیچ اثری از ماشین ها و موتورها نخواهید دید، انگار که به صدها سال پیش باز گشته اید. کالسکه های اسب به استقبال شما خواهند آمد و یا اگر بخواهید می توانید از دوچرخه ها برای گردش در جزیره استفاده کنید. به درون جزیره که بروید، خانه ها و کلبه های قدیمی را خواهید دید و درخت های کهنسال و وحشی شما را به وجد می آورند.

جزایر آدالار که با نام جزایر پرنس هم شناخته می شوند، مجموعه ای از ۹ جزیره کوچک اند که در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر استانبول و در دریای مرمره قرار گرفته اند. در این بین در روزهای تابستانی می توانید با یک قایق سواری مفرح به جزایر بیوکادا، هیبلیدا، کینالیدا و بورگازادا سفر کنید. برای بار اول خود می توانید جزیره زیبای بیوکادا را انتخاب کنید. همچنین خوب است بدانید چندین هتل در دو جزیره بیوکادا و هیبلیدا وجود دارد که البته اگر می خواهید از آن ها استفاده کرده، حتما از پیش نسبت به رزرو جا اقدام کنید.

برای رفتن به این جزایر باید به اسکله کاباتاش واقع در محله بیوگلو استانبول بروید.

توصیه: از آن جا که هزینه ها خورد و خوراک و رستوران ها در این جزایر بسیار بالا هستند، می توانید غذا و نوشیدنی خود را از استانبول با خود ببرید.

تفریحات: شنا در دریا، گردش در جزایر، بازدید از اماکن تاریخی جزیره ها، کنسرت های محلی، طبیعت گردی

هزینه قایق سواری: بسته به آن که اتوبوس های دریایی را انتخاب می کنید یا قایق های معمولی، هزینه بین ۵ تا لیر (حدود ۵ تا ۱۰ هزار تومان) متفاوت است.

آدرس: ترکیه، استانبول

سواحل و جزایر استانبول

۲- ساحل بورک | BURC Beach

قطعا یکی از مشهورترین سواحل شهر استانبول که در کناره دریای سیاه قرار گرفته است، ساحل بورک می باشد. در این ساحل چترها و تخت هایی می بینید که شما را برای استراحتی دلپذیر در کنار دریا ترغیب می کند. ساحل یک کیلومتری و طلایی بورک با امواج آبی و چشمنوازش، محلی مناسب برای تفریحات دریایی و ساحلی است. این بخش از دریا تا فاصله ۱۰۰ متری کم عمق است و می توانید روی آن برای شنا و آب بازی حساب کنید.

ساعات کار: ۹ تا ۲۱:۳۰

تفریحات: شنا در دریا، تفریحات آبی چون: کایت سواری، قایق سواری، والیبال ساحلی، فوتبال و انواع موج سواری.

هزینه ورودی: در طول هفته: ۲۵ لیر (حدود ۲۵ هزار تومان)، آخر هفته ها: ۳۵ لیر (حدود ۳۵ هزار تومان)

آدرس: ترکیه، استانبول، ساریر، ساریتپ کامپوسو، محله گوموشدره

سواحل و جزایر استانبول

۳- ساحل دالیا | Dalia Beach

ساحل دالیا یکی دیگر از ساحل های دوست داشتنی و محبوب استانبول است که در کناره دریای سیاه قرار دارد. در ساحل دالیا رستوران و کافه ای دریای به چشم می خورد که غذاهای دریایی و ترکی سرو می کند.

دالیا گرچه ساحل کوچکی است، اما بخش تخت و چترها بر روی چمن و دریای تمیزش این ساحل را به گزینه ای مناسب بدل می کند. این ساحل تنها ۲۰ کیلومتر با شهر استانبول فاصله دارد.

تفریحات: شنا در دریا، پیاده روی، آفتاب گرفتن، قایق سواری، موج سواری و والیبال ساحلی

هزینه ورودی: در طول هفته: ۲۵ لیر (حدود ۲۵ هزار تومان)، آخر هفته ها: ۳۰ لیر (حدود ۳۰ هزار تومان)

ساعات بازدید: ۸ تا ۱۸

آدرس: ترکیه، استانبول، کویو، دمیرسیکوی موکی

سواحل و جزایر استانبول

۴- ساحل طلایی | Golden Beach

ساحل زیبای طلایی، محلی فوق العاده است که با طبیعتی چشمنواز احاطه شده و ۳ اسکله را در خود جای داده است. در اطراف ساحل کلبه هایی چوبی، رستوران و کافه، بوتیک هایی شیک و مدرن و دریاچه ای جذاب به چشم می خورد.

ساحل طلایی که تنها ۱۵ کیلومتر با شهر استانبول فاصله دارد، محلی دوست داشتنی برای گذران چند ساعتی در کنار دریای سیاه خواهد بود. البته می توانید کلبه ها و سوئیت های کنار دریا را اجاره کنید و این خوشی و استراحت فرح بهش را به چند روز تعمیم دهید.

هزینه ورودی: در طول هفته: ۱۵ لیر (حدود ۱۵ هزار تومان)، آخر هفته ها: ۳۰ لیر (حدود ۳۰ هزار تومان)

ساعات بازدید: از ۸ صبح

تفریحات: شنا در دریا، موج سواری، کوهنوردی، والیبال ساحلی، مینی گلف، قایق رانی

آدرس: ترکیه، استانبول، روملفناری، کویو، مرمره

سواحل و جزایر استانبول

۵- ساحل نان استاپ | Nonstop Beach

وقتی ساحل نان استاپ را انتخاب می کنید، یعنی ساحلی شنی در انتظار شماست که برای حمام آفتاب و میهمانی هایش شهرت دارد. این ساحل در کنار روستای کیلیوس استانبول قرار گرفته و جایی مناسب برای ورزش ها و تفریحات تابستانی است. می توانید در این ساحل به سراغ ورزش های هیجان انگیزی چون موج سواری و کایت سواری بروید.

تفریحات: شنا در دریا، تفریحات آبی چون: موج سواری، کایت سواری و قایق سواری و تفریحات دیگری چون والیبال ساحلی، فوتبال، کنسرت، میهمانی های ساحلی، بسکتبال و تنیس

ساعات بازدید: ۸ تا ۲۰

آدرس: ترکیه، استانبول، ساریر، کیلیوس، کیلیوس توربان یولو شماره ۴، ساحل نان استاپ

سواحل و جزایر استانبول

۶- ساحل سولار | Solar Beach

یکی از بزرگ ترین ساحل های اطراف استانبول، ساحل یک کیلومتری سولار است که انتخاب آن یعنی خدمات متنوعی انتظار شما را می کشد. امکانات تفریحات جذاب و هیجان انگیزی مانند جت اسکی، کایت سواری، انواع موج سواری ها، قایق سواری و … از چیزهایی است که در اختیار شما قرار می گیرد.

ساحل سولار اغلب اوقات میزبان جشنواره های موسیقی و محل برگزاری کنسرت های مختلف است که البته طرفداران زیاد و بی شمار خودش را دارد. در این ساحل محبوب، جوانان بسیاری را می بینید که برای تفریح و استراحت آمده اند.

تفریحات: صخره نوردی، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، جت اسکی، انواع موج سواری، قایق موزی، کارتینگ، کایت سواری، اسکیت و بکستبال

هزینه ورودی: در طول هفته: ۱۵ لیر (حدود ۱۵ هزار تومان)، آخر هفته ها: ۲۵ لیر (حدود ۲۵ هزار تومان)

ساعات بازدید: ۹ تا ۲۱

آدرس: ترکیه، استانبول، روستای کیلیوس، توربان یولو ۴، ساحل سولار

سواحل و جزایر استانبول

۷- ساحل فلوریا | Florya Beach

محله فلوریا یکی از مجلل ترین و باکلاس ترین محله های شهر استانبول است که در حاشیه دریای مرمره قرار گرفته دارد. ساحل زیبا، تمیز و شنی فلوریا مکانی جذاب و دوست داشتنی برای گذران ساعاتی دلپذیر در کنار دریاست. جالب است بدانید که ساحل فلوریا از جمله جاهایی است که آتاتورک به آن علاقه داشت و برای استراحت به آن جا می رفت. امروزه اقامتگاه ساحلی آتاتورک در این ساحل به موزه بدل شده و می توانید در بازدید خود سری هم به آن بزنید.

از مزایای ساحل فلوریا، قرار داشتنش درون شهر استانبول است و در صورتی که زمان ندارید تا به سواحل اطراف این شهر بروید، فلوریا جایگزین خیلی خوبی برای شماست.

تفریحات: شنا در دریا، دوچرخه سواری، پیاده روی در کنار دریا

هزینه ورود: ۲۰ لیر (حدود ۲۰ هزار تومان)

آدرس: ترکیه، استانبول، فلوریا ترن ایستاسیونو کارسیسی

سواحل و جزایر استانبول

۸- ساحل سوما | Suma Beach

سوما نه تنها ساحلی زیبا و بهشتی در کنار دریای سیاه است، بلکه مکانی با امکانات جذاب و دوست داشتنی است. محلی با اقامتگاه ها، نمایشگاه ها و محل برگزاری جشنواره های موسیقی می باشد. وقتی به سراغ سوما می روید، ساحلی طلایی، شنی و تمیز می بینید که در اطراف با تپه های سبز و دلنواز احاطه شده است. این ساحل نه تنها برای فرار از محیط شلوغ و شهری استانبول مناسب بوده، بلکه می توانید اوقات خود را با کلاس ها و تفریحات متنوعش پر کنید.

وسعت ساحل سوما در حدود ۲۳ هزار متر مربع است و در عصرها و شب ها طرفدارن خاص خودش را دارد.

خوب است بدانید در این ساحل محوطه ای برای کمپینگ و چادر وجود دارد، اما برای استفاده از آن باید از قبل هماهنگ کنید.

تفریحات: شنا در دریا، کلاس های یوگا، پیلاتس، کنسرت محلی و …

ساعات بازدید: جمعه تا یک شنبه: ۱۲ شب تا ۱۰ صبح

آدرس: ترکیه، استانبول، خیابان اوسکومرو ۵۲

سواحل و جزایر استانبول

۹- ساحل شیله آکوا | Şile Aqua Beach

یکی دیگر از محبوب ترین ساحل های اطراف استانبول، ساحل شیله آکوا است که با نام های ساحل آکوا و یا ساحل شیله نیز شناخته می شود. این ساحل که ۷۰ کیلومتر از محله اوسکودار استانبول فاصله دارد، محلی محبوب برای خوش گذرانی و استراحت در آخر هفته ها و روزهای تابستانی است.

در اطراف ساحل زیبا شیله آکوا، طیف گسترده ای از رستوران ها و هتل های مختلف به چشم می خورد. همچنین دومین فانوس دریایی بزرگ اروپا در همین ساحل قرار گرفته که یکی از جاذبه های اصلی شیله می باشد.

خوب است بدانید برای رسیدن به این ساحل می توانید از اتوبوس های استانبول استفاده کنید و پس از حدود ۱ ساعت و نیم در ساحل پیاده شوید.

تفریحات: شنا در دریا، ساحل گردی

آدرس: ترکیه، استانبول، اوزومکوم، محله بالی بی، خیابان آگلایانکایا

سواحل و جزایر استانبول

۱۰- جزیره گالاتاسرای | Galatasaray Island

شاید ندانید که درست با کمی فاصله از بخش شمالی پل بسفر، جزیره ای کوچک قرار دارد. جزیره گالاتاسرای که تنها ۱۶۵ متر با ساحل اروپایی استانبول فاصله دارد، منظره و چشم اندازی فوق العاده از بسفر را به شما هدیه می دهد.

در این جزیره کوچک چندین رستوران و کافه و دو استخر به چشم می خورند که تا حال میهمان هنرمندان مشهور بسیاری بوده است.

آدرس: ترکیه، استانبول، بشیکتاش، جزیره گالاتاسرای

سواحل و جزایر استانبول

سخن آخر
همان طور که گفتیم، این لیستی از بهترین و جذاب ترین سواحل و جزیره های اطراف استانبول بودند.

شما تا به حال به استانبول رفته اید؟

در سفر خود به استانبول، این سواحل و جزیره ها را دیدید؟

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید