موزه های سن پترزبورگ روسیه

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

وقتی صحبت از فرهنگ و هنر می‌شود دامنه وسیعی از جاذبه های توریستی به ذهن خطور می‌کند که شاید از آن میان بتوان به موزه ها، مکانهای مذهبی، گالری ها و تئاترها و در نهایت مکانهای قدیمی و عمومی شهری اشاره کرد. مسلماً از این میان موزه ها نقش بیشتری از سابقه و فرهنگ و تاریخ منطقه را در خود جای داده‌اند.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

در شهر سن پترزبورگ و منطقه لنینگراد موزه های بسیاری مشغول به فعالیت هستند. اما تمامی این موزه ها را می‌توان در چهار دسته موزه های هنر و فرهنگ، تاریخ و سیاست، علم و تکنولوژی و بیوگرافی اشخاص مهم خلاصه کرد.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

شاید از این میان باز بتوان موزه های هنر و فرهنگ را جهت شناخت مردم شناسی و زندگی مردم منطقه در اولویت قرار داد. در سن پترزبورگ شما می‌توانید ساعتها محو انواع موزه های هنری و فرهنگی شوید و از گالری های موجود در این شهر بهره ببرید. موزه های فرهنگ و هنر منطقه خود به شش دسته هنر و فرهنگ، معماری و دکور، ادبیات، موزیک، عکاسی و هنرهای معاصر و تجاری طبقه بندی می‌شوند.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

اما دو موزه مشهور بین‌المللی هنر روسیه که در شهر سن پترزبورگ است و دیدن آن را حتماً به شما توصیه می‌کنیم شامل موزه هرمیتاژ و موزه ملی روسیه می‌باشد.

موزه هرمیتاژ Hermitage

موزه هرمیتاژ جذابیت دیدنی غیرقابل وصفی برای هر گردشگر خارجی خواهد بود. بالغ بر ۳ میلیون اثر در کلکسیون این موزه موجود می‌باشد. به این معنی که اگر برای دیدن هر اثر این موزه ۱ دقیقه وقت بگذارید با احتساب ساعت کاری این مجموعه بالغ بر ۱۵ سال زمان نیاز دارید که کلیه آثار را ببینید. برای همین اکثر گردشگران تمایل به گرفتن تورهای متخصص محلی دارند تا بتوانند سالنها و آثار مهم را برای آن‌ها توضیح دهند.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

این موزه در میدان قصر (Palace Square) قرار داشته و روزهای دوشنبه تعطیل می‌باشد و به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه که از ۹ صبح لغایت ۸ شب باز است در سایر روزها از ساعت ۱۰ ونیم صبح لغایت ۵ونیم عصر فعال می‌باشد. هزینه ورود برای دیدن سالنهای اصلی ۶۰۰ روبل است که شامل بخشهای عمومی، پتر کبیر، قصر منشیکوف و موزه ظروف سلطنتی می‌باشد و برای دیدن یکی از زیرمجموعه های موزه ۳۰۰ روبل خواهد بود. توضیح صوتی با پرداخت هزینه نیز برای استفاده افرادی که تور نگرفته اند مهیا می‌باشد.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

موزه ملی روسیه

ایده داشتن موزه ملی روسیه از زمان تزار الکساندر سوم که هنرمندان بسیاری را مورد حمایت قرار داد تا آثارشان را در یک‌جا جمع کنند به وجود آمد. پسر او نیکلای دوم به یاد پدرش در سال ۱۸۹۵ موزه ای را در قصر میخایلوفسکی ایجاد کرد و سه بعد نیز بازدید عموم از آن را آزاد کرد و آن را به نام الکساندروفسکی نامید. این موزه شامل چهار بخش مجزا در قصر میخایلوفسکی، قصر مرمر، قصر استروگانوف و کاخ میخایلوفسکی قرار دارند.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

مشهورترین آن‌ها همان ساختمان مرکزی قصر میخایلوفسکی است که سه شنبه ها تعطیل بوده و در باقی روزها برنامه‌های متفاوتی از زمان باز و بسته شدن دارد که عموما بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر باز می باشد. هزینه ورودی ۴۵۰ روبل بوده و برای عکاسی و تصویربرداری باید ۲۵۰ روبل دیگر هم بپردازید.

موزه های سن پترزبورگ روسیه

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید