آبشار ده بر‌آفتاب،روستای ده برآفتاب علیا

آبشار ده بر آفتاب،روستای ده بر آفتاب علیا

ده بر آفتاب علیا، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد و از جاهای دیدنی یاسوج ایران است.

در این روستا آبشار ده بر آفتاب در دهستان سررود شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۱۱۳ نفر (۲۳۲خانوار) بوده‌است.

آبشار ده بر‌آفتاب،روستای ده برآفتاب علیا

آبشار ده بر آفتاب کجاست؟

استان استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان های کوهستانی کشور می باشد که به واسطه موقعیت جغرافیایی که دارد جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است و به همین دلیل یکی از مناطق مناسب برای سفرهای گردشگری می باشد. وجود جاذبه های طبیعی متعدد در این استان باعث شده است هرساله هزاران توریست به آن سفر کنند  این آبشار در حاشیه روستایی با همین نام یعنی روستای ده بر آفتاب واقع شده است و از مرکز این استان یعنی شهر کرمان 18 کیلومتر فاصله دارد.

عکس آبشار ده بر آفتاب

آبشار ده بر‌آفتاب،روستای ده برآفتاب علیا

آبشار ده بر آفتاب کهگیلویه و بویراحمد در منطقه جنگلی تنگ گنجه ای قرار گرفته است و به همین جهت اطراف آن را پوشش گیاهی انبوه و درختان سر به فلک کشیده چنار دربرگرفته اند. همچنین در این منطقه چندین رودخانه که سرچشمه تمامی آنها کوه دنا می باشد وجود دارند که گردشگران می توانند از آنها نیز بازدید کنند. آبشار ده بر آفتاب در یاسوج 8 متر ارتفاع دارد و به دلیل زیبایی هایی که در خود جای داده است، در فصول بهار و تابستان میزبان هزاران گردشگر می باشد. در اطراف این آبشار محل هایی برای اقامت کوتاه گردشگران ساخته شده است و همچنین امکاناتی همچون سرویس بهداشتی نیز در نزدیکی آن وجود دارد.

آبشار ده بر‌آفتاب،روستای ده برآفتاب علیا

اگر قصد بازدید از آبشار ده بر آفتاب را دارید، پیشنهاد می کنیم از اوایل اردیبهشت ماه تا اواخر تیر ماه اقدام به این سفر گردشگری بکنید؛ در این بازه زمانی میزان بارندگی زیاد افزایش یافته و آب رودخانه هایی که به این آبشار ختم می شوند بیشتر شده و به همین جهت زیبایی های آبشار و مناطق اطراف آن دوچندان می شود.

آبشار ده بر آفتاب یکی از جاذبه های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد که شما می توانید در تور یاسوج گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار ده بر آفتاب : استان کهگیلویه و بویر احمد، 18 کیلومتری شهر یاسوج، روستای ده بر آفتاب

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما