منطقه شکار ممنوع بصیران

منطقه شکار ممنوع بصیران

این منطقه از جاذبه های اقلید،با وسعت۱۵۰۰۰۰ هکتار در طول جغرافیایی E5310 تا E5231 و عرض جغرافیایی N3102 تا N3032 قرار دارد که در قسمتی از شهرستان اقلید محصور است.

پوشش گیاهی

درمنه ،انواع گون، خار شتر، کما، علف مار، گلرنگ، تاتوره، میخک، فرفیون، لاله واژگون، شاه تره، کلاغک، پنیرک، لاله، بنفشه و اسپند .

حیات وحش

کل وبز، قوچ ومیش، روباه، آهو، پلنگ، گرگ، خرگوش ، تشی، کفتار، شغال وپرندگان منطقه شامل: کبک، تیهو، دلیجه، سارگپه معمولی، بحری، بلدرچین، طرقه، چکاوک ،دم جنبانک ابلق و سنقر گندمزار ،انواع پرندگان مهاجر نظیر درنا،اردک وانواع مرغابی سانان .

منطقه شکار ممنوع بصیران

آب و هوا

آمار آب و هوا از ایستگاه هواشناسی شهر اقلید در كنار منطقه شكار ممنوع بصیران و در زون ضربه گیر پیشنهادی قرار گرفته(ارتفاع 2350 متر از سطح دریا) استخراج گردید.میانگین میزان بارندگی در یك دوره سی و سه ساله 93/303 میلی متر یعنی در سی و سه سال اخیر حدود ده متر بارندگی در منطقه باریده است قسمت اعظم منطقه شكار ممنوع بصیران كوهستانی و میزان متوسط بارشها بیشتر از مقدار فوق و بیشتر به صورت برف و منشا ابرها بیشتر دریای مدیترانه و جهت آن از شمال غربی منطقه به جنوب شرقی و در بعضی از سالها در تابستان رگبارهایی وجود دارد كه منشاء آن اقیانوس هند می باشد.

منطقه شکار ممنوع بصیران

میانگین روزهای یخبندان در طول سال 89 روز و میانگین حداكثر درجه حرارت در طول سال 5/21 درجه سانتیگراد و میانگین حداقل درجه حرارت 83/2 درجه سانتی گراد می باشد.بطور میانگین در طول سال 166 روز باد با سرعت بیش از2 متر بر ثانیه وجود دارد كه با رسم گلباد جهت اكثر بادها شمال غربی‌ـ جنوب شرقی می باشد كه جای تامل و مطالعه احداث نیروگاه بادی و تولید انرژی پاك می باشد. میانگین حداكثر رطوبت نسبی3/62 درصد و میانگین حداقل رطوبت نسبی 2/9 درصد می باشد.در ارتفاعات حدود هفت ماه از سال پوشش برفی وجود دارد.

منطقه شکار ممنوع بصیران

اگر جز دوستداران محیط زیست هستید بجای تفنگ با دوربین‌های عکاسی و دوچشمی خود به این منطقه بیاید تا بتوانید عکس‌های زیبایی را از زندگی روزانه این حیوانات شکار کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما