دره گلها یکی از شهرها و تفریحگاه های فوق العاده ارمنستان است که در حدود 50 کیلو متری پایتخت ارمنستان یعنی ایروان واقع شده است.

دره گل ها ، از تفریحگاه های فوق العاده ارمنستان

دره گلها همان شهر زیبای تساغکادزور در استان کوتایک است که در نزدیکی پایتخت ارمنستان یعنی ایروان واقع شده است. واژه تساغکادزور به معنای “دره گلها”  (Tsaghkadzor) است. این شهر کوچک و دلنشین دارای مساحتی برابر با 4 کیلومتر مربع است و در حقیقت همانند تفریگاحی دل انگیز هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود روانه می‌کند. ویژگی‌های منحصر به فرد طبیعی و جغرافیایی این شهر کوچک باعث شده تا در فصل‌های مختلف جذابیت خاص خود را داشته باشد و گردشگران را عاشق خود کند. بیشتر گردشگران فصل بهار و زمستان را برای بازدید از دره گلها انتخاب می‌کنند.

دره گل ها ، از تفریحگاه های فوق العاده ارمنستان

از ویژگی های بارز این مکان طبیعت سرسبز کوهستانی ان است که در فصل تابستان غرق در گل و گیاهایی زیباو در زمستان با انبوهی ازبرف پوشیده است واز مراکز تفریحی ارمنستان درطول سال است که شامل مجموعه های ورزشی رستوران ها هتل ها و غیره است. گردشگران همچنین می‌توانند از دیسکوی شبانه و تفریحات شاد شبانه در این شهر لذت ببرند و روزخود را با شادی و سرمستی به اتمام برسانند.

دره گل ها ، از تفریحگاه های فوق العاده ارمنستان

از تفریحاتی که در تمامی فصول می‌توانید از آن در دره گلها لذت ببرید، وجود تله کابینی است که از فراز آن می‌توانید بر بلندای این شهر اشراف داشته باشید و از نمای زیبای آن نهایت لذت را ببرید.

دره گلها اقامتگاهی اصلی برای دوستداران ورزش اسکی است. وجود پیست فوق العاده مجهز اسکی در دره گلها هر ساله گردشگران زیادی را به این شهر کوچک می‌کشاند. موقعیت جغرافیایی دره گلها باعث شده تا شهرت زیادی به عنوان یک تفریحگاه اسکی در دنیا پیدا کند.

  دریاچه ای زیبا و دیدنی به نام آرپی ، ارمنستان

دره گل ها ، از تفریحگاه های فوق العاده ارمنستان

مجموعه کلیساهای جامع رادر این دره مشاهده می کنیم که 4 کلیسای بزرگ و 2 کلیسای کوچک تشکیل شده است.کلیسای اصلی به اسم گری کور مقدس است که درسال 1013 میلادی ساخته شده .ودر محوطه کلیسا مقبره بنیانگذار ان گری کور و سنگ های سلیبی قرن 12 و 13 است و نیز مقبره 2 پادشاه ارمنی که در جنگ سلجوقیان جان سپرده اند هستند.

جالب است که بدانید مردم ایروان برای دور شدن از فضا و هیاهوی شهر و برای آرامش گرفتن به دره گلها روی می‌آورند. وجود هوای خنک و تازه، حال شما را حسابی خوش می‌کند و می‌توانید ریه‌های‌تان را پر از هوای تمیز و اکسیژن فراوان کنید. زیبایی‌های دره گلها به حدی در فصول بهار و تابستان زیاد هستند که با کلمات نمی‌توان آنها را توصیف کرد. اگر به دنبال آرامش گرفتن و رهایی از دغدغه‌ها هستید، می‌توانید در گوشه از طبیعت زیبای این شهر بنشینید و در رویاهای شیرین خود غوطه ور شوید.

منبع : yjc،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید