کافه گل رضاییه، سی تیر

کافه گل رضاییه

یکی از مکان هایی که شاید توی تهران گردی ها کمتر بهش اشاره شده یا اصلا به عنوان تهران گردی معرفی شده کافه گردی هست. توی تهران کافه های خاص و قدیمی و ویژه در سبک و سیاق خودشون زیاده ولی یکی از کافه های بسیار منحصر به فرد و هیجان انگیز که می شه انتخاب کرد کافه ای نوستالژیک و پر از خاطره و خوردنی های خوشمزه ست به اسم کافه رضائیه.

کافه رضائیه از قدیمی ترین کافه های تهران هست که شخصیت های بزرگی همچون صادق هدایت، فروغ فرخزاد و … روزگار خودشون رو توی این محل می گذروندن. از اونجایی که کافه همیشه شلوغ و پر از جمعیت هست برای عکاسی با صاحب کافه که نوه مالک اولیه کافه هست صحبت کردم تا در یک روز مناسب و در وقت تعطیلی کافه برای عکاسی برم که برخلاف جاهای دیگه ایشون کاملا با روی باز پذیرفتند و وقت عکاسی به من دادند و خودشون هم وقتشون رو برای تهیه این مقاله در اختیار من گذاشتند.

کافه گل رضاییه، سی تیر

کافه رضائیه در سال 1310 شروع به فعالیت کرده، کافه ای که محیطی قدیمی، دنج و آروم و پر از عکس های بازیگران و خوانندگان قدیمی و وسایل نوستالژیک داره. این کافه انقدر هیجان انگیزه که با ورود بهش مدتی رو مسحور دیدن عکس های روی در و دیوار و وسایل قدیمی چیده شده و …. میشین. کافه ای که اول از همه با یک بشقاب سبزی و نون و پنیر شما رو مهمون خودش می کنه و با وجود مشتری هایی که بیرون از کافه صف بستن برای آوردن غذای اصلی عجله ای نمی کنه که شما مجبور بشید بعد از خوردن غذا سریع کافه رو ترک کنید و بهتون زمان کافی برای خوردن سفارشتون و دیدن همه کافه داده می شه.

کافه گل رضاییه، سی تیر

کافه رضائیه برای سه وعده مختلف میزبان مهمانانش هست :
صبحانه از ساعت 7:30 تا 10
ناهار ساعت 12:30 تا 16
تریا از ساعت 18 تا 21
قبل از رفتن به کافه حتما باید تلفن و میز رزرو کنید چرا که مشتری های این کافه همیشه انقدر زیاد هستند که جا به همه نمیرسه.
یکی از نقاط جالب این کافه میزی هست که کنار پنجره خیابان قرار داره و جای همیشگی صادق هدایت و فروغ فرخزاد بوده و همچنان حفظ شده و در حال حاضر به صورت همیشگی رزرو سفارت فرانسه هست که مهمون های این میز رو تشکیل می دن.
از اونجایی که همیشه ذهنم درگیر مسئله ای بود که جواب قطعی براش نداشتم از صاحب فعلی کافه راجع به شایعه خواستگاری مالک اولیه کافه از فروغ پرسیدم که این مساله رو تکذیب کرد و شایعه دونست.
خلاصه با این که شاید دسترسی به کافه به خاطر قرار داشتنش توی محدوده طرح ترافیک کمی سخت باشه ولی به شدت ارزش وقت گذاشتن برای داشتن یه روز خوب رو داره.

مسیرهای دسترسی به کافه رضاییه

توسط مترو : ایستگاه مترو بهارستان- اتوبوس های میدان جمهوری- ایستگاه جمهوری و حافظ

توسط خودرو: خیابان امام خمینی- خیابان سی تیر- کمی بالاتر از خیابان سی تیر و یا خیابان جمهوری بعد از چهار راه حافظ

توسط اتوبوس: پایانه فیاض بخش- خیابان سی تیر

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما