بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

شهر لوسرن در شمال دریاچه‌ای به همین نام در کشور سوئیس قرار دارد، جایی که رودخانه «ریوس» از آن نشات می‌گیرد. شهر لوسرن با قسمت مرکزی قرون وسطایی، ساختمان‌های تاریخی زیبا و فضاهای دلنشین، به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی کشور سوئیس مبدل شده است. بسیاری از بازدید‌کنندگان برای دیدن اجرای باشکوه ارکسترها و تک‌نوازان در جشنواره‌های موسیقی تابستانی و دیگر جشنواره‌ها و حتی بازدید از بند‌های موسیقی مختلف به این شهر سفر می‌کنند.

پل چَپِل ( Chapel Bridge )

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویرپل  چپل که یکی‌ از محبوب ترین مکان های لوسرن و مقصد رویایی برای عکاسی است. Chapel Bridge که به شکل اریب از رودخانه ی Reuss عبور می کند،  یکی از قدیمی ترین پل های اروپاست و در قرن 14م ساخته شده است.

پس از تخریب پل چپل، در سال 1993 همانند شکل زیبای قبلی که از سراسر دنیا برای عکس گرفتن بر روی آن می آمدند، مجدد بازسازی شد. از زیبایی های این پل عکس های دوران قرن 17 بر دیواره های این پل قدیمی می باشد که زندگی در‌ لوسرن را به تصویر کشیده است.

آدرس : Kapellbrücke, 6002 Luzern, Switzerland

شهر قدیم لوسرن (Old Town)

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

در سفر به شهر لوسرن از old town که بی شک دنج ترین و زیباترین بخش لوسرن می باشد دیدن کنید .در سکوت و آرامش این منطقه و با دیدن بناهای دست نخورده ی قدیمی احساس می کنید به دور از دنیای مدرن به بهشتی بکر پا گذاشته اید که بیرون آمدن از آن بسیار سخت است و از قدم زدن در خیابان هایی که پر از مجسمه های زیباست و دیوارهایش با نقاشی های بی نظیری تزیین شده و همچنین پل ها و چشمه های بی همتای اطرافش غرق درشگفتی می شوید.

برای یک گشت نیم روزی به شهر قدیمی سری بزنید و علاوه بر لذت بردن از طبیعت بکر این منطقه از مغازه های شکلات فروشی و لباس هم می توانید دیدن کنید و یا از غذاخوردن در کافه ها و رستوران های این منطقه لذت ببرید.

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

آدرس : Kornmarkt 11, 6004 Luzern, Switzerland

کوه پیلاتوس (Mount Pilatus )

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

کوه پیلاتوس با چندین قله ی زیبا که بلندترین آنها به ارتفاع 2128 متر می‌باشد ،در بالاترین نقطه از شهر لوسرن قرار گرفته و از بلندای آن نمای زیبایی از شهر قابل دیدن است. راه رسیدن به کوه پیلاتوس به حدی زیبا و منحصر به فرد است که به خودی خود یک گشت محسوب می شود. بازدیدکنندگان در بین ماه­ های می و نوامبر از طریق راه آهن شهری که فقط در این زمان فعالیت دارد می­ توانند به این کوه سفر کنند و در تابستان هم می توانند با استفاده از کارت های رفت و برگشت طلایی ( Golden Round Trip ) که بخشی را با قایق سواری از رودخانه لوسرن و بخشی را با تله کابین سواری تا بالای کوه به این منطقه سفر کنند.

کوه ریگی (Mount Rigi)

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

رودخانه ی لوسرن با کوه های زیادی احاطه شده اما در میان تمام آنها Mount Rigi زیباترین آنهاست که به آن ملکه‌ی کوه­ها می گویند .ریگی ، درست بین سه رودخانه ی Lucerne, Zug و Lauerz قرار گرفته و به دلیل داشتن امکاناتی برای انواع تفریح های تابستانی و زمستانی مثل کوهنوردی و اسکی و همچنین رستوران های متنوع بالای کوه ، بی نهایت پر بازدید است.

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

آدرس : 6410 Arth, Switzerland

رودخانه لوسرن ( Lake Lucerne )

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

رودخانه ی زیبای Lake Lucerne چهارمین رودخانه ی بزرگ سوییس می‌باشد که با وجود مناظر زیبا و کوه های باشکوه اطرافش جلوه ی بسیار منحصر به فردی دارد.

زیبایی این رودخانه ی بی همتا در تابستان با تابش نور خورشید بسیار درخشان و مسحور کننده و در شبها با انعکاس تصویر ماه و نور پردازی زیبای اطرافش ،خیره کننده و رویایی می شود. به کنار رودخانه ی لوسرن که رفتید با قایق  سواری یا دوچرخه سواری در مسیر  Swiss Path از دهکده های اطراف این رودخانه ی زیبا هم دیدن کنید و همراه با لذت بردن از مناظر ،اکسیژن خالص به ریه هایتان هدیه دهید.

کلیسای هافکریش یا کلیسای سنت لئودگار ( Hofkirche, or the Court Church of St. Leodegar )

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

کلیسای St. Leodegar یکی از مهمترین نمونه های رنسانسی در سوئیس و کلیسای اصلی شهر  لوسرن می باشد که به صومعه ی Hofkirche (کلیسای فرعون لوسرن) نیز شناخته می شود و تاریخچه ای شنیدنی و طولانی دارد. کلیسای بزرگ St. Leodegar در بین سالهای 735 تا 736، صومعه ی کوچکی بود که نجیب زادگان جنوب Alemanni ، بنا کرده بودند. طی این سال ها این صومعه تغییرات زیادی پشت سر گذاشت و نهایتا در سالهای 1634 تا 1639 بنای اصلی کلیسا بازسازی شد.

از آتش سوزی که در سال 1633 کلیسا را نابود کرد تنها دو برج و طاق St. Mary و چند شیء تاریخی و مذهبی از سال 1500 باقی ماندند که بازدید از آنها مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. در شمال برج ، مجسمه ای به نام لیت گویت که نماد عذاب می باشد و در فضای بسیار ساده ی داخلی کلیسا، محراب طلایی و بسیار زیبایی نظرتان  را جلب می کند که تضاد جالبی در جو بوجود آورده است.

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

این تضاد در دکوراسیون ، مجدد در بخش نیمکت های کلیسا توجه تان را جلب می کند، کمی که دقت کنید خواهید دید که بخشی از نیمکت ها ساده و بخشی از آنها بسیار زیبا و مجلل اند که نشان تبعیض بین طبقه ی فقیران و ثروتمندان شهر حتی در جایگاه عبادت و راز و نیازشان درآن زمان می باشد.

کلیسای سنت لئودگار مقصد منحصر به فرد دیگری برای علاقمندان برای سفر در تاریخ است و پیشنهاد می کنیم در سفر به لوسرن گشتن در کلیساهای شهر هم در کنار طبیعت گردی تجربه کنید.

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

آدرس : St. Leodegarstrasse 6, 6006 Luzern, Switzerland

موزه حمل و نقل سوئیس | Swiss Transport Museum

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

این مجموعه‌ی بزرگ در سالن‌های نمایش و نمایشگاه‌های رو باز، تمام اشکال ممکنه از حمل و نقل و همچنین ارتباطات و گردشگری را در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته است. در این موزه از مدل‌های راه‌آهن و لوکوموتیو گرفته تا نمونه‌های واقعی انواع کشتی، هواپیما، موشک و خودرو قرار دارند؛ مطمئنا بازدید از این موزه بسیار مهیج خواهد بود. تمامی مراحل ساخت تونل راه‌آهن «سنت گوتارد» نیز در این موزه ارائه شده است. موزه حمل و نقل سوئیس دارای بزرگ‌ترین صفحه نمایش در کل کشور سوئیس بوده و افلاک نمای 150 پروژکتوری آن، از دیگر دیدنی‌های این موزه جالب به حساب می‌آید.

شیر لوسرن ( Lion of Lucerne)

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

شیر غمناک و تاثیر گذار لوسرن، یاد بودی برای دفاع 800 سرباز این شهر از لویی شانزدهم خانواده های اشرافی در جنگ فرانسه می باشد که توسط فرانسوی ها دستگیر و در زندان های فرانسه اعدام شدند. این یادبود که مجسمه ی سنگی یک شیر غمگین در حال مرگ بر روی یک تخته سنگ بزرگ می باشد، در شمال لون پلاتز قرار گرفته و توسط Bertel Thorvaldsen مجسمه ساز معروف دانمارکی در سال 1820 طراحی شده و یکی از نمادهای اصلی شهر لوسرن می باشد.

رمان نویس معروف آمریکایی، Mark Twain ، این شیر را غم انگیزترین قطعه سنگ دنیا وصف کرده و سالانه مورد بازدید گردشگران بسیاری از سراسر دنیا قرار می گیرد.

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

آدرس : Denkmalstrasse 4, 6002 Luzern, Switzerland

دیوار باستانی موسگ (Musegg Wall)

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

دیوار باستانی موسگ تجربه ای بی نظیر از قدم زدن در تاریخ و در عین حال یک نمای پانارومیکی منحصر به فرد از شهر را به بازدیدکنندگانش هدیه می دهد . این دیوار که نقش بسیار مهمی‌ در دفاع از شهر داشته در قرن 13م ساخت شده و اکثر قسمت­های آن تا به امروز مستحکم باقی مانده است.

 دیوار باستانی موسگ ، ۹ برج با شکوه دارد که امروزه فقط تعداد کمی از آنها‌ قابل دسترسی هستند و نمایی که از شهر در ارتفاعاتشان می بینید بی نهایت شگفت انگیز و مسحور کننده می باشد. Zyt نام یکی از همین برج های زیباست که یکی‌ از قدیمی ترین ساعت­های لوسرن در آن قرار دارد و جالب است بدانید که زنگ آن 1 دقیقه زودتر از ساعت های دیگر شهر به صدا در می آید.

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

آدرس : Museggmauer / Luzern Tourismus 6002 Luzern

باغ یخچال |‌ Glacier Garden

بهترین جاهای دیدنی لوسرن بهمراه آدرس و تصاویر

باغ یخچال، اثر قابل توجهی در توصیف «عصر یخبندان» است و شامل یخچال‌های طبیعی، تخته سنگ‌های نامنظم، یخ‌های عقب نشینی کرده و 32 چاه موجود در پایین آبشارهای حاصل از ذوب شدن توده‌های یخی می‌باشد. نحوه شکل گیری برخی یخچال‌های بزرگ‌تر به‌واسطه یک مدل نمایش داده شده و همچنین چگونگی تأثیر تغییرات آب و هوایی بر زمین نشان داده می‌شود. در موزه، نقش‌های برجسته متفاوتی از جمله گروه‌های حیوانات آلپ، نمونه سنگ‌ها و … وجود دارد. این موزه نه برای همه، اما برای کودکان بسیار سرگرم کننده است؛ بالأخص دخمه پرپیچ و خم و پر از آینه‌ی آن!

اولین اشاره به این شهر توسط مورخان به حدود سال 840 میلادی بر می‌گردد. شهر لوسرن پس از باز شدن معبر «سنت گوتارد» در میان رشته کوه‌های آلپ در قرن 13 میلادی، به یک شهر مهم تجاری تبدیل شد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید