17 جاذبه گردشگری برتر لندن

نویسنده:

معصومه داعی

در تاریخ:

جای تعجب ندارد که لندن، یکی از مقاصد گردشگری برتر جهان هر ساله 15میلیون توریست را به خود جلب می کند. پایتخت انگلیس مرکزهنری و سرگرمی پر جنب و جوش است(تئاترها همیشه شلوغ هستند) و 50 سال پس از بیتلز، صحنه موسیقی این کشور همچنان قدرتمند است.

لندن همچنین یکی از بزرگترین مجموعه جاذبه های فرهنگی دنیا را ارائه می دهد. از کاخ های سلطنتی گرفته تا پارلمان عمومی و از موزه ها و کلیساها گرفته تا سوار شدن بر چرخ بزرگ فریس برای داشتن نمایی چشمگیر، می توانید روزهای بی نظیری را به جست وجو در مکان های لندن سپری کنید بدون اینکه این فعالیت های لذت بخش به پایان برسند. امتیاز خوب این شهر در این است که بسیاری از مکان های مشهور برای بازدید رایگان اند.

۱) کاخ باکینگهام و تغییر نگهبان

کاخ باکینگهام، یکی از نمادین ترین ساختمان های انگلیس صحنه محبوب ترین نمایش شکوه و عظمت، یعنی تغییر گارد می باشد. این نمایش رنگارنگ و رایگان همراه با موسیقی و راهپیمایی منظم، در هر نوبت در ساعت 11:30 در کاخ سنت جیمز برگزار می شود که شما می توانید در حین راهپیمایی بین مکان ها، گروه ارکستر را در امتداد بازار ها دنبال کنید. کاخ باکینگهام در سال 1837 ساخته شد و از زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، اقامتگاه خانواده سلطنتی در لندن بوده است. اگر نمی دانید آیا ملکه در کاخ قرار دارد یا نه، به پرچم بالای ساختمان بنگرید: اگر طبق استاندارد سلطنتی پرچم شبانه روز در اهتزاز است، او در کاخ قرار دارد.

در شرایط خاص ایالتی، ممکن است ملکه و اعضای خانواده سلطنتی حتی به بالکن مرکزی بیایند. هنگامی که ملکه در کاخ تابستانی خود در اسکاتلند است، بازدید کنندگان می توانند برای تورهای اتاق های ایالتی، گالری ملکه و اصطبل های سلطنتی بلیط بخرند. یکی از بهترین راه های گردش در کاخ با این تور 4.5ساعته کاخ باکینگهام، دیدن مراسم تغییر نگهبان و تجربه یک چای سنتی در بعد از ظهر می باشد. این تور روش بسیار موثری برای دیدن بخش های برجسته در مدت زمان کوتاه است و داشتن یک راهنما آگاه برای توضیح تاریخ، باعث می شود که این تجربه برای اولین بازدید بسیار لذت بخش و مناسب باشد.

۲) برج لندن و پل برج

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

برج باشکوه لندن، از زندان تا کاخ، خزانه گنجینه تا باغ وحش خصوصی، نقشهای مختلف بسیاری را در طی قرن ها بر عهده داشته است. یکی از نمادین ترین ساختمان های انگلیس، این میراث دیدنی و جذاب جهانی جذابیت های زیادی را برای بازدید کنندگانی که درباره تاریخ و گذشته این کشور کنجکاو اند، ارائه می دهد .در داخل برج عظیم سفید، که در سال 1078 توسط ویلیام فاتح ساخته شد، خط مشی پادشاهان قرن هفدهم با نمایش های قابل توجه تسلیحات و زره های سلطنتی قرار دارد.

از دیگر بخش های برجسته می توان به نمایشگاه مشهور تاج جواهرات، نگهبانان برج لندن، ضرابخانه سلطنتی و نمایشگاه های وحشتناک درباره اعدام هایی که در زمین های این کاخ انجام می شد، اشاره کرد. در مجاورت پل برج، دو برج بزرگ آن که از ارتفاع 200 فوتی رودخانه تیمز بالاتر می روند ، یکی از بهترین نقاط دیدنی لندن است. برای استفاده بهتر از زمانتان، به خصوص در شلوغی فصل تابستان، بلیط های ورودی برج لندن که شامل تور تاج جواهرات و  نگهبانان برج لندن می شود را از قبل خریداری کنید تا در صف های خرید بلیط معطل نمانید. این بلیط کمترین قیمت را دارد، باعث دوری از جمعیت و صرفه جویی در زمان می شود.

۳) موزه انگلیسموزه بریتانیا

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

با نمایش یکی از بهترین مجموعه های باستانی جهان، شامل بیش از 13 میلیون اثر هنری از جهان باستان است. با وجود اشیاء با ارزش از آشور، بابل، چین، اروپا و جاهای دیگر، آغاز سفر دشوار است. اما بیشتر گردشگران ابتدا به سراغ معروف ترین نمایشگاه های موزه می روند: سنگ مرمرهای مجلل الگین از معبد پارتنون، سنگ روزتا، مجسمه عظیم رامسس دوم، مومیایی های مصری و ذخیره نقره های تماشایی قرن چهارم رومی معروف به گنج مایلدنهال .

۴) بیگ بن و مجلس

17 جاذبه گردشگری برتر لندن
در لندن چیزی برجسته تر از برج 318 فوتی با ساعت غول پیکر که زنگ آواز آن معروف به بیگ بن است، نمی باشد. این بنا مانند پل برج یک مکان دیدنی نمادین است. صدای بیگ بن در سراسر جهان به عنوان سیگنال زمانی رادیو BBC شناخته شده است. در زیر بیگ بن، و در امتداد رودخانه تیمز، خانه های مجلس که برای قرن ها کرسی دولت انگلیس و زمانی مکان کاخ سلطنتی وست مینستر که توسط ویلیام فاتح اشغال شده بود، قرار دارد. تورهای ساختمان های مجلس فرصتی بی نظیر برای دیدن مذاکرات و بحث های سیاسی را ارائه می دهد. از میدان پارلمان، وایتهال (هیئت حاکمه انگلیس) که نام آن مترادف با دولت انگلیس است، توسط بسیاری از ساختمان های دولتی احاطه شده است.

۵) گالری ملی

17 جاذبه گردشگری برتر لندن
گالری ملی لندن که در بین موزه های برتر هنری جهان قرار دارد، بررسی تقریبا کاملی از نقاشی اروپایی در سال 1260 تا 1920را ارائه می دهد. بزرگترین نقاط قوت این موزه، مجموعه های استادان هلندی و مدارس ایتالیایی قرن پانزدهم و شانزدهم می باشد. از میان بخش های برجسته آن می توان به نقاشی (طرح اولیه) مدونا و کودک از لئوناردو داوینچی،مقبره از میکل آنژ، سیاره زهره و مریخ از بوتیچلی، گل های آفتابگردان از ون گوگ و حوضچه نیلوفر آبی از مونه اشاره کرد.

۶) موزه ویکتوریا و آلبرت

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

موزه ویکتوریا و آلبرت (معروف به  (V and Aبخشی از مجموعه موزه های مستقر در کنزینگتون جنوبی است که شامل موزه تاریخ طبیعی و موزه علوم پایه می باشد. V&A در سال 1852 تأسیس شد و نزدیک به 13 هکتار را پوشش می دهد که شامل 145 گالری با حدود پنج هزار سال از هنر و آثار هنری مرتبط با آن می باشد. این نمایشگاه ها شامل سرامیک و شیشه، منسوجات و لباس، نقره و جواهرات، آهن کاری، مجسمه سازی ، چاپ و عکس می باشد.

۷) میدان پیکادیلی و میدان ترفالگار

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

این دو میدان از مشهورترین مکان های گردشگری لندن، فاصله چندانی با هم ندارند و دروازه های سوهو، منطقه تئاتر تفریحی لندن را نشان می دهند. میدان ترافالگار به خاطر بزرگداشت پیروزی لرد هوراتیو نلسون مقابل فرانسوی ها و اسپانیایی ها، سال 1805 در ترافالگار ساخته شد. ستون نلسون، بنای گرانیتی با ارتفاع 183 فوت، مشرف به فواره  ها و برجستگی های میدان که از استوانه های فرانسوی قالب گیری شده اند، می باشد.

طاق دریاسالار، سنت مارتین در زمین ها، و گالری ملی میدان را احاطه کرده اند. میدان پیکادیلی، تقاطع نامنظم چندین خیابان شلوغ؛خیابان های پیکادیلی، ریجنت، هایمارکتو شافتسبوری را نشان داده و مشرف به این خیابان شلوغ و مملو از ترافیک، مشهورترین مجسمه لندن، اروس بالدار که به حالت تعظیم برروی یک پا ایستاده، قرار دارد. “اینجا شبیه به میدان پیکادیلی است” یک عبارت رایج که توصیف کننده صحنه ای شلوغ و حیرت انگیز است.

۸) دو تیت: تیت انگلیسی و تیت مدرن

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

تیت انگلیسی و تیت مدرن دو گالری لندن که به طور کلی با عنوان گالری تیت شناخته می شوند، یکی از مهمترین مجموعه های هنری جهان را شامل می باشند. این گالری که در سال 1897 به عنوان پایه مجموعه ملی از هنرهای قابل توجه بریتانیا افتتاح شد، همچنان به تعداد آثار خود می افزاید، در نتیجه به فضای بیشتری برای نمایش کامل مجموعه های خود نیاز دارد. نتیجه نهایی، تأسیس تیت انگلیسی در میل بنک، در ضلع شمالی رودخانه تیمز، به عنوان محل دائمی مجموعه نقاشی های تاریخی انگلیس بود. نیروگاه فوق العاده تغییر یافته در سراسر رودخانه تیمز تبدیل به محل استقرار مجموعه های هنری مدرن شد. دوستداران هنر می توانند یک روز تمام را در تماشای هر دو مکان، که به راحتی با کشتی سریع قابل دسترسی اند، سپری کنند.

۹) کلیسای وست مینستر

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

کلیسای وست مینستر که مدت طولانی در انحصار خانواده سلطنتی انگلییس است، در مکانی که از اوایل قرن هفتم متعلق به مسیحیت بود، قرار دارد.کلیسای وست مینستر که به طور رسمی به عنوان کلیسای دانشگاهی سنت پیتر در وست مینستر شناخته می شود، در سال 1065 توسط مشاور ادوارد به عنوان محل دفن او ساخته شد. از دفن او در سال 1066 تا زمان جورج دوم، تقریبا 700 سال بعد، این مکان محل تاجگذاری و دفن بیشتر پادشاهان بوده است. در سال های اخیرا، به عنوان مکان مورد علاقه برای عروسی های سلطنتی معروف شده است.

۱۰) اتاق های جنگ چرچیل

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

از جذاب ترین و موثرترین مکانهای تاریخی لندن ، مرکز فکر حفاظت شده ای است که نخست وزیر وینستون چرچیل، عملیات های  نظامی و دفاعی انگلیس در طول جنگ جهانی دوم را از آنجا هدایت می کرد. سادگی جنگی و شرایط سخت آنها ناشی از موقعیت بسیار بد انگلستان است، زیرا محاصره نازی ها در اروپا مستحکم تر شده است. خوابگاه کوچک چرچیل و استودیوی رادیویی بداهه که وی سخنرانی های معروف خود را در زمان جنگ از آنجا پخش می کرد، خواهید دید. جزئیات ساده، مانند پارچه های بافته شده کلمنتین که چرچیل با استفاده از آن جبهه های جنگ بر روی نقشه اروپا  را نشان می داد، یادآور دورانی است که هیچ موزه ای قادر به انجام آن نیست.

۱۱) پارک هاید

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

پارک هاید با پوشش 350 هکتاری، بزرگترین فضای باز لندن، از سال 1635 مقصدی گردشگری بوده است. یکی از بخش های برجسته این پارک، سرپنتین، دریاچه مصنوعی قرن هجدهمی است که به خاطر قایقرانی و شنا مشهور است. پارک هاید همچنین جایی است که شما گوشه سخنرانان، میدان سنتی برای گفتار آزاد (و بازپرسی) را خواهید یافت. یکی دیگر از نقاط دیدنی پارک هاید، خانه آپسلی، خانه سابق اولین دوک ولینگتون است که پس از پیروزی مشهور وی در واترلو خریداری شد. اکنون یک موزه، مجموعه باشکوهی از نقاشی های ولینگتون، از جمله آب فروش سویل از ولاسکوئز، به همراه هدایایی که توسط پادشاهان و امپراطورهای بزرگ اروپایی هدیه شده است را در خود جای داد. یادبود بزرگترین قهرمان انگلیس نیز در قصر ولینگتون است.

۱۲)کلیسای جامع سنت پائو

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

لکلیسای جامع سنت پائول، بزرگترین و مشهورترین کلیسای بی نظیر لندن و بدون شک یکی از دیدنی ترین کلیساهای جامع جهان کلیسای جامع سنت پول در بالای یک معبد رومی قرار دارد. ساختار کلیسای قبلی در آتش سوزی بزرگ سال 1666 تخریب شد و سر کریستوفر رن ساختمان بازسازی شده را طراحی کرد. امروزه برج های دوقلوی باروک و گنبد با شکوه با ارتفاع365 فوت در سنت پاول شاهکار معماری انگلیسی محسوب می شوند. اگر به آنجا رفتید، حتما از پلکان آن با چشم انداز های دیدنی و جذاب از فضای داخلی گنبد، از جمله گالری زمزمه دیدن کنید.

۱۳) باغ کاونت

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

بازارهای باغ کاونت تنها آغاز گردش در محله ای است که فروشگاه ها و رستوران های خیابان طولانی و خیابان های مجاور آن، حیاط نیل و حیاط هفت دایال و همچنین میدان مرکزی را با نمایش های خیابانی را شامل می شود. تالارها و گذرگاه های بازار باغ کاونت مملو از فروشگاه های ویژه و کیوسک هایی است که همه چیز را از صنایع دستی گرفته تا سوغاتی های قدیمی می فروشند. موزه حمل و نقل لندن، واقع در بازار گل سابق، مملو از اتوبوس های تاریخی، چرخ دستی و تراموا است. همچنین در این منطقه می توانید کاخ اپرای سلطنتی را پیدا کنید.

۱۴) چشم لندن

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

چشم لندن بزرگترین چرخ مشاهده اروپا، برای جشن های هزاره لندن  در سال 2000 ساخته شد. وقتی سوار این چرخ هستید، سرپوش های شیشه ای منحصر به فرد آن با یک چرخش دایره ای به ارتفاع 443 فوت بالاتر از رودخانه تیمز دیدنی ترین منظره از شهر را ارائه می دهد. این سفر 30 دقیقه طول می کشد، که اغلب سریعتر از زمانی است که برای شما در نظر گرفته شده است. اگر می توانید، وقت خود را از قبل رزرو کنید. بهترین گزینه این است که بلیط چشم لندن را به صورت آنلاین بخرید. این بلیط از پیش رزرو شده به شما امکان می دهد تا در هر زمان از روز که قصد بازدید دارید، بتوانید پرواز کنید.

۱۵) کاخ دربار همپتون

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

دربار همپتون از جاذبه های بزرگ رودخانه تیمز، یکی از معروف ترین کاخ های اروپا است. قدمت سالن بزرگ آن مربوط به زمان هنری هشتم است (ظاهرا این کاخ پاتوق دو نفر از شش همسر وی بوده است) ، و جایی است که الیزابت اول از شکست آرمادا اسپانیایی با خبر شد. از دیگر ویژگی های جالب این کاخ می توان به دربار ساعت با ساعت نجومی جذاب آن متعلق به سال 1540، آپارتمان های ایالتی با گالری خالی از سکنه، نمازخانه، آپارتمان های پادشاهان و زمین تنیس تودور  اشاره کرد. این باغ ها ارزش بازدید را  به خصوص در اواسط ماه مه وقتی مملو از شکوفه هستند، دارند  و شامل باغ پرنسی، باغ استخر، باغ زینتی الیزابت، پیاده رو گسترده، منطقه ای معروف به بیابان و البته قصر معروف مارپیچی می باشد.

۱۶) گرینویچ و داکلند

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

(حوضچه)گرینویچ که قرن هاست که قطب قدرت دریایی انگلیس محسوب می شود، برای گردشگران بیشتر با عنوان خانه کاتیث سارک، آخرین کشتی تندرو چای قرن نوزدهم که بین انگلیس و چین حرکت می کرد، شناخته شده است. این کشتی در مجاورت مرکز کشف  بازدیدکنندگان گرینویچ واقع شده که نمایشگاه های آن بیش از پانصد سال سابقه دریایی را نشان می دهد و عمارت پالادیان آن معروف به خانه ملکه است.

مجموعه های چشمگیر موزه دریایی ملی، بزرگترین موزه جهان در نوع خود، تاریخچه نیروی دریایی سلطنتی را نشان می دهند. ایستادن با یک پا در هر نیمکره یکی از غیرمعمول ترین کارهایی است که در لندن انجام می شود، همچنین از خط مریدین(نصف النهار) در ساختمان نصف النهار رصدخانه سلطنتی بازدید کنید. داک لند های  احیا شده در کنار رودخانه به مکان تفریح و بازرگانی بین المللی تبدیل شده است که مملو از برخی از هوشمندترین رستوران های جدید لندن می باشد. موزه عالی داک لند لندن در انبارهای قدیمی جورجیا، از طریق نمایش های دستی که برای کودکان جالب است یادآور رودخانه ، بندر و مردم آن از زمان روم تا به امروز، می باشد.

۱۷) باغ های کیو

17 جاذبه گردشگری برتر لندن

باغ های کیو که به طور رسمی از آن به عنوان باغ های گیاه شناسی سلطنتی یاد می شود در جنوب غربی لندن در ساحل جنوبی رودخانه تیمز واقع شده و مکان بسیار خوبی برای گذراندن زمان است چرا که شما می توانید از گیاهان بی شماری که در میان این منطقه 300 هکتاری رشد کرده اند، لذت ببرید. این باغ ها که در سال 1759 ساخته شدند، در سال 1841 به مالکیت دولتی در آمدند. در سال 1897 ملکه ویکتوریا کلبه ملکه و جنگل های مجاور را به آن اضافه کرد. تورهای متنوعی با ورودی رایگان ارائه می شود و بسیاری از رویدادهای موسیقی و فرهنگی در طول سال در این مکان برگزار می شوند.
برای بازدید از لندن کجا اقامت کنیم؟برترین جاذبه های گردشگری لندن در مناطق مختلفی از شهر پراکنده شده اند. اگر می خواهید در شهر گشت و گذار کنید، ایده خوبی است که در محل مرکزی مستقر شوید و از سیستم عالی حمل و نقل عمومی شهر برای سفر بین مکان ها استفاده کنید.

در اینجا لیستی از چند هتل برتر در مرکز لندن را مشاهده می کنید:

اقامتگاه مجلل: وقتی نوبت به هتل های شیک می رسد، هتل های بزرگ همچنان در لیست بهترین های لندن جای دارند. هتل گورینگ، بنای سنگی از کاخ باکینگهام بیش از یک قرن میزبان مسافران است، در حالی که هتل لانگام، در قلب پایانه غربی، بیش از 150 سال است که میزبان خاندان سلطنتی و مشاهیر بوده است. هتل کورینسیا لندن با پشت بام های تراس دار و ارائه نوشیدنی های مجلل در بعدازظهر، در فاصله چند قدم از میدان ترافالگار  واقع شده است. هتل ریتز لندن که به خاطر ارائه نوشیدنی مشهور است، منتهی به فروشگاه های شیک مایفایر می باشد.

اقامتگاه های میان رده ای: هتل فیلدینگ، یک هتل بوتیکی محبوب، در نزدیکی باغ کاونت ، یکی از توریستی ترین مناطق شهر قرار دارد.  هتل گروسنور، برای کسانی که با قطار از فرودگاه های هیترو یا گاتویک به اینجا می آیند، به ایستگاه ویکتوریا نزدیک است.  هتل بلومسبوری که زمانی قطب ادبی لندن بود، حدود 15 دقیقه پیاده روی از باغ کاونت فاصله دارد و مانند اکنون یکی از جاذبه های برتر این شهر، موزه بریتانیا، در آن واقع شده و همچنین مانند هتل مونتاگ در باغ کاونت یکی از هتهل های میان رده ای برتر لندن محسوب می شود. هر دو هتل در فاصله پیاده روی کوتاهی از خیابان خرید آکسفورد قرار دارند.

اقامتگاه های ارزان تر: اگر پول کافی ندارید، مسافرخانه برتر کنسینگتون لندن با فاصله چند دقیقه از موزه و ایستگاه لوله ای دربار کنت، گزینه ای مقرون به صرفه است.  همچنین می توانید به شمال بروید و هتل آلهامبرا  یا هتل جسوند دن که هر دو در نزدیکی ایستگاه لوله ای پادشاه، قطب مهم و شلوغ حمل و نقل شهری قرار دارند را امتحان کنید.گردشگری و نکات: چگونه بهترین بازدید را از لندن داشته باشیم؟

بازدید از مناظر: یکی از بهترین راه ها برای دیدن مناظر لندن، تور سنتی گشت و گذار در شهر لندن با اتوبوس های دو طبقه است. این تور گردشگری کلاسیک سال ها به دلایلی محبوب بوده است: آسان، راحت، آموزنده است و تضمین می کند مهمترین جاذبه را خواهید دید. بلیط ها با تاریخ باز انعطاف پذیر  هستند و برای یک دوره 24 ساعته معتبر اند.  حتی اگر چند روز در لندن می مانید، این یک روش عالی برای گذراندن یک روز و تعیین برنامه سفر به خصوص برای اولین بازدید می باشد.

سفر های روزانه: در آن سوی شهر ، مناظر بسیار خوبی وجود دارد که می توانید به راحتی با یک تور روزانه از لندن از آنها بازدید کنید. سفرهای روزانه استون هنج، قلعه ویندسور، و حمام روزانه از لندن یک سفر 11 ساعته هدایت شده است که بازدید کنندگان را به سمت این مقصد های دیدنی می برد. این تور ها یک راه عالی برای دیدن محیط اطراف بدون دردسر رانندگی و یافتن پارکینگ می باشند. تجربه هری پاتر: هواداران هری پاتر مطمئنا می خواهند در تور استودیوی برادران وارنر، سازندگان هری پاتر، برای نگاهی به پشت صحنه ساخت فیلم و قدم زدن در مکان های باورنکردنی که در آن جا فیلم ساخته شد، شرکت کنند. بازدید کنندگان می توانند به تنهایی در مکان ها جست و جو کنند، لباس ها و لوازم جانبی را ببینند، در تالار بزرگ قدم بزنند و از کل تجربه فیلمبرداری آگاه شوند. این تور شامل حمل و نقل از استودیوها در مرکز لندن و بلیط ورودی است.
مقصدهای پربازدید در نزدیکی لندن: لندن بیشترین تعداد از محبوب ترین جاذبه های کشور را داراست و نیز نقطه شروع خوبی برای دیدن مقصد های بیشتر انگلیس است.
چندین نقطه دیدنی جالب برای مسافرت های روزانه به یکدیگر نزدیک اند:

استون هنج و کلیسای جامع شهر سالیسبوری، ویندسور و قلعه تماشایی آن، و کانتربری با کلیسای جامع با شکوه که همه در یک محور دو ساعته قرار دارند. شهر حمامی رومی و جورجیایی و ساحل تفریحی برایتون، مانند شهرهای دانشگاهی آکسفورد و کمبریج به راحتی با قطار قابل دسترسی هستند.
برای عبور از ولز و پایتخت آن در کاردیف به زمان بیشتری نیاز دارید.

محصولات سفر

2 دیدگاه دربارهٔ «17 جاذبه گردشگری برتر لندن»

  1. ضمن تشکر از زحماتی که ارائه دهنده جابه های انگلیس متحمل شده تنها در یک مورد و آن شهر باث است که وان وجورجیا عنوان شده است .
    جورجیا سبک معماری شهر باث ونام معمار آن می باشد
    با درود وپوزش

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید