پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

در میان تمامی مردمان جهان جزیره ها همیشه از محبوب ترین و پربازدیدترین مقاصد گردشگری اند. سرزمین هایی با اقلیم های مختلف که همسایگی شان با آبی دریاها و اقیانس ها سبب جذابیت شان نسبت به سایر خشکی های زمین شده است.

تابش آفتاب دل انگیز، رقص امواج بازیگوش، شن هایی به رنگ طلا، ماهی های هزاررنگ و دلبری دلفین ها اغلب جزیره ها را به مقاصدی رویایی مبدل می نماید که دو.ستداران بسیاری دارند.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

کیش و قشم در بین جزایر ایرانی از معروف ترین و محبوب ترین جزایر ایرانی اند. جزایری در دامان خلیج فارس که علاوه بر داشتن سواحل خوش آب و رنگ و اقلیمی جذاب بازارهای متنوع و پرتعدادشان نظر خیلی ها را به این جزایر استراتژیک و البته زیبا جذب می نماید.

قشم اما در این میان از کیش بزرگتر است و طبیعت دلچسب تری دارد. جزیره ای زیبا با سابقه ای تاریخی و طولانی که جاذبه های دیدنی متعددی دارد.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

در دل شهر قشم، پارکی با فضای سبز بزرگ و با امکانات متنوع در تمام طول سال طراوتی ویژه به جزیره می‌دهد. طراحی منظم و آلاچیق‌های گوشه و کنار پارک، هر مسافری را به خود جذب می‌کند تا آرامش را برای لحظاتی در آن تجربه کند.

پارک زیتون قشم یکی از مقاصد محبوب گردشگران جزیره قشم است که در سال های اخیر حسابی در بین مسافرین جزیره محبوب شده است.

کمپ پارک زیتون قشم سبب شده تا نام این پارک ساحلی زیبا بر سر زبان ها بیافتد اما خیلی ها به دلیل تفریحات پارک زیتون قشم این پارک ساحلی را برای گشت وگذار انتخاب می نمایند.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

اگر قصد دیدن سواحل قشم را دارید یکی از بهترین گزینه ها ساحل صخره ای زیتون قشم است. برای دیدن این سواحل طبیعی و زیبا یکراست عازم جاده دریا می شویم که از مجاورت این ساحل استثنایی عبور می کند.به حوالی خیابان زیتون که برسید انبوه درختان نخل در میان چمنزاری زیبا شما را به ساحلی زیبا و چشم نواز دعوت می نمایند.

در جزیره گرم و کم بارانی همانند قشم دیدن مجموعه ای چنین سرسبز و زیبا حتما حال و هوایتان را عوض خواهد کرد. اینجا ورودی پارک زیبای زیتون قشم است که درست در جنوبی ترین نقطه جزیره قرار گرفته است و از همان لحظه اول با آن ظاهر سرسبز و باطراوتش حسابی غافلگیرتان خواهد کرد.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

 پارکی ساحلی که با ساحل صخره ای زیبایش زبانزد است و علاوه بر این ساحل، پارکی سرسبز و چشم نواز با انبوه درختان نخل در مجاورت آن خودنمایی می کند.

پارک زیتون با معماری جذاب و پلکانی اش یکی از محبوب ترین تفرجگاه های ساحلی قشم است. اغلب به هنگام غروب آفتاب سواحل صخره ای زیتون و پارک زیبا و سرسبز آن مامن خانواده هایی است که غروب زیبا و عاشقانه خورشید را اینجا در آغوش خلیج فارس به نظاره می نشینند.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

ساحلی جذاب که خیلی ها را از کودک و خوردسال گرفته تا بزرگترها به ساختن سازه های شنی و جذاب ترغیب می کند. پارک ساحلی زیتون یکی از بزرگترین و مجهزترین پارک های جزیره زیبای قشم است که بیشتر با درختان نخل زیبایش شناخته می شود.

 جاذبه اصلی این پارک نمای ساحلی زیبای آن است، همین امر سبب شده دوست‌داران چادر زدن در طبیعت، از آن استقبال کنند و شب را با صدای گوش نواز دریا و خنکای نسیمش به صبح برسانند و لحظات غروب و طلوع خورشید را در یکی از بی‌نظیرترین سواحل ایران سپری کنند.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

در کنار نخل های بلند بالا درختانی کوتاه قامت تر به چشم می خورد که بر جلوه و زیبایی پارک زیتون افزوده اند. نیمکت های سنگی در کنار گلدان های بزرگ و کوچک و مسیرهای پیچ در پیچ این پارک از دیگر جاذبه های بصری این پارک است.

پارک زیتون نورپردازی جالبی نیز دارد که ساحل زیبای آن را در تمام شب های سال بسیار جذاب تر و پرطرفدارتر کرده است. پارک زیتون با داشتن مساحتی قابل توجه و چشم اندازی منحصربفرد یکی از محبوب ترین نقاط جزیره قشم برای کمپ زدن و شب مانی است.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

اگر سری به این پارک ساحلی و زیبا بزنید انبوه چادرهای مسافرتی را خواهید دید که در گوشه و کنار پارک و در زیر سایه درختان نخل و یا در داخل آلاچیق های بزرگ این مجموعه برپا گشته اند و بر زیبایی پارک افزوده اند.

پارک زیتون اما علاوه بر سواحل درخشان، چشم انداز زیبا و مساحت بالا دارای امکانات دیگری نیز هست که این پارک ساحلی را در بین مسافرین و اهالی جزیره محبوب تر نیز کرده است.

امکانات پارک ساحلی زیتون

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

مسیرهای پیاده روی پارک زیتون با چشم اندازی از درختان سرسبز و سواحل زیبای صخره ای یکی از محبوب ترین مسیرهای پیاده روی جزیره قشم است که در ساعات ابتدایی و انتهایی روز طرفداران بسیاری دارد. در کنار این مسیرهای پیاده روی لاین هایی نیز برای دوچرخه سواری تعبیه شده است که طرفداران خاص خود را دارد.

اسکیت سواری هم از دیگر تفریحات رایج در این پارک است که قسمتی را به خود اختصاص داده است. اگر اهل بازی های ساحلی از جمله والیبال ساحلی هستید حتما باید سری به زمین های ورزشی این مجموعه به خصوص والیبال ساحلی بزنید و از اقامتتان در این منطقه لذت ببرید.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

علاوه بر والیبال ساحلی زمین هایی هم برای فوتبال ساحلی و همچنین بازی مهیج بسکتبال تعبیه شده است. از زمین های ورزشی مجموعه که بگذرید باید حتما سری به کلوپ غواصی این مجموعه زیبا بزنید.

همجواری با سواحل زیبای خلیج فارس از این پارک ساحلی یک موقعیت استثنایی ساخته تا خیلی ها شانس خود را برای غواصی در اعماق خلیج و در مجاورت ساحل زیتون امتحان کنند.

در این مدرسه غواصی می توانید اصول اولیه غواصی را بیاموزید و حتی غواصی را به طور حرفه ای زیر نظر مربیانی کارآزموده ادامه دهید.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

غواصی در آب های سواحل زیبای زیتون یکی از تفریحات محبوب اهالی و مسافرین جزیره قشم است. اما اگر به دنبال هیجان بیشتری هستید و قشم را برای تجربه تفریحات دریایی برگزیده اید حتما سری به کلوپ های تفریحی این مجموعه بزنید.

کافی شاپ‌ها و قهوه‌خانه‌ها نیز نوشیدنی‌ها و دسرهایی خوش طعم برایتان تدارک دیده‌اند که می‌توانید لحظاتی میهمانشان باشید و از چشم‌اندازشان لذت ببرید.

موسیقی زنده و بومی که در پارک زیتون قشم و در میان درختان نخلش اجرا می‌شود با فروشگاه پرهیاهوی عرضه صنایع دستی حال و هوای دیگری به آن بخشیده‌اند.

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانه

اگر به دنبال یک تجربه جدید هستید سری به سینمای روباز و چهاربعدی این مجموعه بزنید و شبی متفاوت را تجربه کنید. به تازگی بخشی از پارک نیز به ساخت مجسمه های شنی زیبا و حرفه ای اختصاص یافته که بسیار دیدنی و جذاب است و به سرعت خود را در دل اهالی جزیره و مسافرین جا کرده است.

نزدیکترین مراکز خرید به پارک ساحلی زیتون

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانهیکی دیگر از دلایل محبوبیت پارک زیتون نزدیکی آن به مراکز خرید بزرگ و نام آشنای جزیره است. مجموعه های خرید سیتی سنتر1 و سیتی سنتر2 یکی از همان مکان های خرید و تفریح محبوب جزیره است که اتفاقا در مجاورت پارک ساحلی زیتون قرار گرفته است که یکی 400 متر و دیگری تنها 700 متر با ورودی پارک فاصله دارد.

سیتی سنتر علاوه بر مراکز خرید به عنوان یک مرکز تفریحی نیز شناخته می شود و فودکورت ها و فست فودهای متعددی را نیز در خود جای داده است.

بازار ستاره، بازار فردوسی و مرکز خرید پردیس نیز از دیگر مراکز خرید شناخته شده جزیره قشم هستند که درست در فاصله 2.5 کیلومتری این پارک زیبا قرار گرفته و با یک پیاده روی نیم ساعته به راحتی قابل دسترسی اند.

نزدیکترین جاذبه های گردشگری به پارک ساحلی زیتون

پارک ساحلی زیتون قشم زیباترین مکان برای کمپ های شبانهقشم را سرزمین عجایب هفت گانه می نامند نامی که الحق برازنده این جزیره زیبا و حیرت انگیز است. قشم پر از دیدنی های جذاب و منحصربفرد است اما در این میان برخی جاذبه ها در نزدیکی این پارک زیبا قرار گرفته اند.

یکی از نزدیک ترین جاذبه های دیدنی قشم ژئوپارک این جزیره است که درست در فاصله 3 کیلومتری این پارک و در مجاورت مرکز خرید پردیس قرار گرفته است.

قلعه تاریخی پرتغالی ها نیز در فاصله 4 کیلومتری پارک زیتون جاخوش کرده و در مجاورت سواحل جزیره چشم انداز زیبایی دارد. غار زیبای خربس نیز در فاصله 12 کیلومتری این پارک ساحلی قرار گرفته است.

جزایر زیبای ناز نیز که در فاصله ای دورتر و در 24 کیلومتری این پارک زیبا قرار دارند و به راحتی در دسترس اند یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جزیره است که حتما باید سری به آن بزنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید