آبشار شیران در موقعیت جغرافیایی N381609 E471655 در استان آذربایجان شرقی واقع است. این آبشار در حاشیه شمال شرقی روستای شیران کندی در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا واقع شده است.

ارتفاع آبشار در حدود 10 متر است. چشمه های بسیار فراوانی از دل کوه بیرون زده و آب آنها در امتداد دره ها به همدیگر پیوسته و رودهای کوچکی تشکیل میدهند که تعدادی از این رودها به همدیگر پیوسته و در میان دره شیران یا شیران دره سی در ادامه مسیر  و در بالا دست روستا آبشار زیبایی را به وجود آورده اند.

چطور خودمان را به آبشار شیران (شیرلان) برسانیم؟!

روستای شیران در 16 کیلومتری شهر هریس در کنار جاده هریس مشگین شهر قرار دارد . برای رفتن به این روستا باید بعد از رسیدن به هریس به سمت جاده مشکین شهر که از کنار اداره برق  هریس میگذرد ادامه مسیر داده و پس از طی 9 کیلومتر به روستای  اندیس و از آنجا هم به روستای شیران رسید.

 زیر آبشار حوض کوچکی به وجود آمده و محل مناسبی برای آب تنی در فصول گرم سال می باشد. در کنار این آبشار چشمه ای هم وجود دارد این روستای وابشار زیبای ان تفرجگاه زیبایی برای گردشگرانی است که به دنبال اب وهوا وطبیعت دل انگیز هستند.

طبیعت چهارفصل، تراکم جمعیتی پایین و بارش فراوان برف و باران برای شهرستان هریس هوایی سالم، لطیف، روح افزا و بدون آلودگی را به ارمغان آورده است.

چطور خودمان را به آبشار شیران (شیرلان) برسانیم؟!

در این منطقه در هر دره‌ای آب جاری است و از هر قله‌ای چشمه‌ای سرازیر. یکی از جاذبه‌های طبیعی هریس وجود کوه‌های بلند و آبشارهای طبیعی مختلفی است که به‌ویژه در فصل بهار نظر هر گردشگر را به خود جلب می‌کند.

کوه‌های بلند،آبشار، «شیر ـ شیر» روستای شیران و طبیعت بکر اطراف آن، آبشار «میس دی قالاسی» در میان صخره‌های تیز و کوه‌های مرتفع اسماعیل کندی، دره و کوه‌های زیبا و آبشار گوران دربندی، آبشار ساری بره باخزه و گیاهان آبزی و چشمه گوارای جا‌جیخ‌لی، قبله گوزلر و سوقالخان، گلبوته‌ها و دره ژرف و ترنم آب‌های ساپلاغ و اوکوز داغی، پیرداغی، دربند خشکناب، دربند و آبشارهای متعدد تازه کند، چاتلاق قیه، آغ بولاغ، دوردبولاغ، یملیک‌لو، دهنه دره‌سی چمن زمین، باغ‌های قشلاق‌ها، و دهکده توریستی هرزه ورز و سدهایی همانند نهند، آربطان و پارام از قابلیت‌های غنی هریس در بخش گردشگری هستند.

نحوه دسترسی به آبشار شیران

چطور خودمان را به آبشار شیران (شیرلان) برسانیم؟!

روستای شیران در ۱۶ کیلومتری شهر هریس در کنار جاده هریس مشگین شهر قرار دارد . برای رفتن به این روستا باید بعد از رسیدن به هریس به سمت جاده مشکین شهر که از کنار اداره برق هریس میگذرد ادامه مسیر داده و پس از طی ۹ کیلومتر به روستای اندیس و از آنجا هم به روستای شیران رسید.

منبع : irandeserts
نویسنده

یک نظر بنویسید