جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا ما

جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا مازندران

برای ما ایرانی ها، شهر های شمالی کشور همیشه یکی از بهترین مناطق برای تفریح و گشت و گذار محسوب شده و حتی می توان گفت اکثر اوقات، هنگامی که صحبت از تفریح و گردش به میان کشیده می شود، ناخودآگاه ذهن ها به سمت شمال، دشت ها و جنگلهای سرسبز این منطقه می رود.

شهر زیرآب مازندران کجاست؟

در شهرستان سواد کوه مازندران و در نواحی مرکزی این منطقه، شهر تماشایی زیر آب قرار گرفته است. این شهر به خاطر پتانسیل گردشگری بالا و آب و هوای مطلوبی که دارد، مورد توجه گردشگرهای زیادی می باشد و  بعید نیست که در آینده ای نه چندان دور ،به یکی از قطب های گردشگری شمال کشور تبدیل شود.

جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا مازندران

مناطق سرسبز و با صفای «زیرآب»، وجود امامزاده ای که سال ها نام آن روی شهر بوده و آثار تاریخی که قدمت چندین و چند ساله دارند ، زیرآب را به یک مکان عالی برای هر سلیقه ای تبدیل کرده است. اگر اهل تفریح و خوشگذرانی در دل طبیعت هستید و از سپری کردن لحظات پر هیجان در جنگل های سرسبز شمال لذت می برید، یا ترجیح می دهید به تماشای منظره زیبای عبور رود از وسط شهر خیره شوید، بی شک شهر زیرآب، شما را نا امید نخواهد کرد. حتی اگر به بناهای قدیمی و باستان شناسی علاقه داشته باشید باز هم این شهر حرفی برای گفتن دارد! در ادامه درخصوص مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر زیرآب بیشتر توضیح خواهیم داد.

جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا مازندران

آب و هوای شهر زیراب مازندران

اگر درخصوص شرایط آب و هوایی این شهر کنجکاو هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید، بهتر است اینگونه توصیف شود که، شهری که پیرامون آن مملو از جنگل های سرسبز بوده و با طبیعت بی نظیر محاصره شده است، چه فضای دلچسب و آب و هوای فوق العاده ای می تواند داشته باشد. جالب است بدانید که شهر زیرآب مازندران به عنوان یک شهر، قدمت چندانی ندارد و در سال ۱۳۳۵ بر اساس تقسیمات کشوری به عنوان یک شهر قلمداد شده است.

جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا مازندران

در شهر زیرآب مازندران بازدید از چه جاذبه هایی را از دست ندهیم؟

قلعه تاریخی برج لاجیم

برج لاجیم یک اثر تاریخی ارزشمند بوده که قدمت ساخت آن به قرن پنجم هجری باز می گردد. این برج در قسمت جنوبی شهر زیرآب، به سمت جاده سوادکوه به قائم شهر در دل منطقه جنگلی نزدیک روستایی به همین نام (لاجیم) قرار گرفته است و توصیه می شود، اگر  به شهر زیرآب سفر کردید بازدید از این برج تاریخی را از دست ندهید.

در سال ۱۹۹۳میلادی، باستان شناس فرانسوی، آندره گدار برای بازدید از این برج به ایران آمده و بر طبق بررسی ها و تحقیقاتی که بر روی این برج  انجام داده بود، اعتقاد داشت که این برج؛ یک قلعه و دژ مستحکم می باشد که به عنوان قرارگاه یا سرپناهی استوار بکار میرفته و دور از شهر و در دل جنگل های انبوه ساخته شده است.

جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا مازندران

جالب است بدانید که کیا ابوالفوارس شهریار، فردی که داخل این بنا دفن شده است، از خاندان باوندیان بوده و بعد از اینکه قاموس وشمگیر، منطقه آملرا اشغال کرد، به منطقه کوهستانی لاجیم پناه برد و  بعد از مرگ هم در همان جا دفن شده است.

امامزاده عبدالحق

بسیاری از مردم منطقه علاوه بر آب و هوای عالی و زمین های مرغوب شهر زیرآب، وجود امامزاده عبدالحق را یکی از دلایل به وجود آمدن این شهر و جذب مردم برای زندگی در آنجا می دانند. بنا بر روایاتی که از گذشته ها وجود داشته، امامزاده عبدالحق در واقع مقبره امامزاده عبدالله یکی از  فرزندان امام موسی کاظم (ع) بوده که در سال ۱۷۳ هجری قمری متولد و در سال ۲۰۵ هجری قمری در این منطقه وفات یافته است. ایشان به خاطر قضاوت های به حق و عادلانه ، به عبدالحق شهرت داشتند.

جاهای دیدنی زیراب ، مناطق سرسبز و باصفا مازندران

اگر تصمیم دارید تعطیلات متفاوتی را در شمال کشور تجربه کنید، شهر زیرآب؛ می تواند گزینه مناسبی برای یک ماجراجویی جدید و لذت بردن از طبیعت دلچسب مازندران باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما