15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

اروپا مملو از مکان های تاریخی باورنکردنی ،مناظر مهم فرهنگی و مناظر زیبا و نقطه ای برای کشف و جست و جو است. با وجود اینکه ۴۴ کشور اروپا دارای اقشار مختلف مردم ،زبان ها و فرهنگ های مختلف هستند، دانستن اینکه از کجا باید اکتشاف آغاز شود دشوار است.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

علاوه بر شهرهای جهانی، که مملو از هنر و معماری شگفت انگیز هستند، اروپا دارای هزاران شهر تاریخی و روستاهای بتنی برای کشف است. میتوانید در میان کوه های زیبا ، دره ها و حومه شهر، مکانهای باستان شناسی حیرت انگیز و قلعه های افسانه ای را پیدا کنید.به تصاویر سواحل و خطوط ساحلی بی نقص آن، صحنه های جالب آشپزی و زندگی شبانه را اضافه کنید.بنابراین به راحتی میتوان فهمید که چرا اروپا بیش از نیمی از گردشگران جهان را جذب میکند.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱۵) هلند

هلند با داشتن یک احساس دلپذیر نسبت به شهر های خود مکان جالبی برای بازدید از این کشور پیشرفته و آزاد است.مسافرت کردن در اطراف آن هم بسیار آسان و راحت است چرا که از متراکم ترین کشورهای جهان است.

درحالیکه آمستردام، با موزه های مملو از هنر، خیابان های سنگفرش شده و زندگی شبانه، محبوب ترین مقصد است اما اوترشت، روتردام ولاهه نیز هر کدام جذابیت خود را دارند.

هلند به دلیل داشتن کانالها و آسیاب های بادی مشهور است، همچنین تعداد زیادی از زمین های کشاورزی و مزارع زیبای لاله را نیز به خود اختصاص داده است. با وجود بخش اعظمی از سد ها و نهرها، بیشتر زمین های هلند از طریق دریای شمال احیا شده است، اما چشم اندازهای کم ارتفاع این کشور را نباید از دست داد.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱۴) لهستان

در سالهای اخیر، به دلیل شهرهای گدانسک، کراکوف و ورشو، به طور فزاینده ای لهستان به یک مکان مورد علاقه گردشگران تبدیل شده است. طیف گسترده ای از سبک های معماری، خیابانهای ساخته شده با بلوک های دوران کمونیسم، برج های کلیسا، قلعه های حماسی و مراکز تاریخی در لهستان به نمایش گذاشته شده است.

همچنین آنها که در جنگ جهانی دوم متحمل آسیب شده اند، میزبان بسیاری از مراسم های یادبود، آثار تاریخی و موزه برای قربانیان هولوکاست هستند. از این میان بازدید از آشوتیز به خاطر اهمیت آن در گذشته یک ضرورت است.

لهستان در شمال هم مرز با دریای بالتیک، و ازطریق بسیاری از کوه ها، جنگل ها و دریاچه ها قابل دسترسی است. همچنین لهستان مکانی بسیار زیبا و دلپذیر برای بازدید میباشد.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱۳) پرتغال

پرتغال در حالیکه ساحل غربی شبه جزیره ایبری را به خود اختصاص داده، خط ساحلی با سواحل زیبا و دهکده های ماهیگیری دارد. در هوای گرم استقبال از آن بیشتر میشود و هیچ تعجبی ندارد که پرتغال یک مقصد بسیار محبوب برای تعطیلات است. کلیساهای جامع، قلعه ها وشهر های تاریخی و همچنین شهرهای قدیمی لیسبون، پرتو و سنترا برای بازدید بسیار زیبا و دلپذیر هستند.

علاوه براین خرابه های باستانی و مناظر تاریخی از سوی رومیان و مورها کشور را به خوبی نشان میدهد.

درحالیکه بسیاری از مردم به مناطق ساحلی علاقه دارند، فضای داخلی کوهستان نیز به دلیل مناظر زیبا و شهرهای تپه ای برای گردشگری ارزشمند است. در راس همه اینها مجمع الجزایر شگفت انگیز اقیانوس اطلس در پرتغال، از مادیرا تا آزور برای تفریحات عجیب و غریب و هیجان انگیز مناسب است.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱۲) رومانی

رومانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و از بسیاری از جهات تحت سلطه کوه های کارپات و رود دانوب قرار دارد که از آن عبور میکند. از آنجا که بیشتر رومانی شامل جنگل های دست نخورده و تپه های گردان است، این کشور رویای یک فرد عاشق طبیعت است.

درحالیکه ذخایر طبیعی بی پایان آن برای گردشگری مناسب است، شهر های قرون وسطایی، قلعه های افسانه ای و صومعه های قدیمی که بازدیدکنندگان زیادی را جذب میکند. تاریخ و میراث این کشور در اطرافتان قرار دارد با این وجود شما در خیابانها و میادین بازار سیکسیوارا و برزوف سرگردان هستید و این در حالی است که بخارست دارای بهترین رستوران ها، کافه ها و زندگی شبانه است.

رومانی با داشتن یک خط ساحلی زیبا با دریای سیاه، یکی از دیدنی ترین درایو های اروپا به شکل جاده Trans fag are sun یک مقصد عالی برای سفر است.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱۱) کرواسی

در سال های اخیر کرواسی رونق گردشگری را تجربه کرده است زیرا بازدید کنندگان زیادی از سراسر جهان به سواحل آن سفر میکنند و دلیل آن بسیار آسان است. منظره خط ساحلی ناهموار که در کنار دریای آدریتیک واقع شده است، به همراه هزاران جزیره زیبا که در ساحل قرار دارند، چشمگیر و شگفت انگیز است. شما میتوانید شهر های ساحلی باور نکردنی مانند دوبرونیک اسپیلت و هوار را که در میان مناظر خیره کننده پنها شده اند را کشف کنید.درحالیکه مناطق کوهستانی تجربه توریستی کمتر اما معتبرتری را ارائه میدهند، دریاچه های هیجان انگیز پلیتویس (Plitvice) را نباید از دست داد. دریاچه های درخشان در میان محبوب ترین جاذبه های این کشور به شمار میرود و برای بازدید بسیاری از مردم برجسته است.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱۰) آلمان

آلمان با داشتن قلعه های افسانه ای، شهرهای قدیمی قرون وسطایی، مناظر شاعرانه و عاشقانه، یک مکان کاملا جادویی برای بازدید است. این کشور که بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اروپای مرکزی است، از جهات مختلف مورد توجه است. درحالیکه شمال کشور دارای دریای زیبای بالتیک و شهر اتحادیه هانسایی در هامبورگ است،جنوب، جنگل سیاه، مونیخ و اکتبر برفست را دارا میباشد. در غرب، دره روستایی رود راین و در شرق، موزه های بزرگ برلین و زندگی شبانه باید تجربه شود. آلمان با داشتن طیف وسیعی از مناظر تاریخی، دیدنی های فرهنگی و بسیاری از غذاهای خوشمزه برا ی همه افراد چیز برای لذت بردن دارد.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۹) روسیه

بزرگترین کشور دنیا روسیه و ثروت های فراوان آن میتواند زمان زیادی طول بکشد تا کشف شود.این دریا از دریای بالتیک در غرب به اقیانوس آرام در شرق کشیده میشود و همه چیز در آن از نظر اندازه و مقیاس حماسی است. بازدید از شهرهای جهانی مسکو و سنپترزبورگ با وجود کلیساها و قلعه های بزرگ، موزه های مملو از هنر و معماری حیرت آور ضروری است. آنها همچنین در خانه کرملین و هرمیتاژ، برخی از بهترین باله، سیرک ها و اپراهای روی زمین را به نمایش میگذارند.

درحالیکه گنجینه های خیره کننده آنها بسیار جذاب است، اما گردش در کنار بایکال، قفقاز و کامچاتکا نیز به همان اندازه ارزشمند است. با وجود شهرهای خارق العاده مانند یاترینبورگ و ایرکوتسک که در امتداد راه آهن سراسری سیبری قرار دارند، مناظر متنوع روسیه شما را به این سمت میکشاند.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۸) انگلستان

همانطور که انگلستان، از ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز ساخته شده است. منصفانه است که بگوییم هر بخش از انگلستان چیزی متفاوت برای ارائه دارد. جزایر بریتانیا مملو از حومه شهری، دهکده های عجیب و غریب، قلعه های قدیمی و شهرهای پر جنب و جوش هستند.از این تعداد بازدید از لندن به دلیل مناظر تاریخی چشمگیر، موزه های شگفت انگیز و صحنه های جالب از زندگی های شبانه ضروری است. ادینبورگ نیز مانند آکسفورد و شهرهای شمالی منچستر و لیورپول ارزش دیدن دارد. انگلستان از طریق فرهنگ، موسیقی و ورزش خود چنین تاثیری بر جهان داشته است، و شما میتوانید با جاذبه های گردشگری آن به تفریح بپردازید. کاخ باکینگهام، هری پاتر یا لیگ برتر، همه چیز به علایق شما بستگی دارد که از کجا میخواهید شروع کنید.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۷) اتریش

برخی از زیبا ترین مناظر کره زمین، بسیاری از کوه ها، دره ها و دریاچه ها در اتریش وجود دارند که باید دیده شوند. در اروپای مرکزی، یک کشور محصور در خشکی، به وسیله کوه های باشکوه آلپ تعریف میشود و در هر کجا که میروید مناظر را میبینید. در بین دره های کوهستانی و در کنار دریاچه های درخشان آن، میتوانید روستاها و شهرهای زیبا و جذاب را پیدا کنید. پایتخت این کشور، وین با چشم اندازهای بی سابقه ، بناهای با شکوه و صحنه های بانشاط فرهنگی و هنری یکی از زیباترین شهرهای اروپاست. درحالیکه بسیاری از مردم برای پیاده روی ، اسکی و اسنوبورد در زمستان به اتریش می روند اما در تابستان نیز بازدید از اتریش به اندازه زمستان ارزشمند است. این به این دلیل است که بسیاری از دریاچه ها و کوه های آن در آفتاب میدرخشند و امکان شنا و پیاده روی در میان مناظر شگفت انگیز وحود دارد.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۶) فرانسه

فرانسه یک کشور پیشرفته و فرهنگی بسیار ثروتمند که بیشتر به خاطر غذاهای خود مشهور است، یکی از مکانهای محبوب جهان برای بازدید است. مناظر شگفت انگیز و لذت بخش آن برای اکتشاف شامل دره لوار، ریویرای فرانسوی و کوه های آلپ است. شما میتوانید در میان حومه های شهر، از دیزنی لند و ورسای گرفته تا دهکده های مجلل و ویلاهای لوکس بیابید.

در حالیکه لیون، مارسی و استراسبورگ جذابیت های خاص خود را دارند، بدون شک ستاره این نمایش شهر پاریس است. پایتخت فرانسه با داشتن مکانهای معروف جهان مانند برج ایفل، لوور و کلیسای جامع نوتردام، یک جواهر هنری و معماری است که برای بسیاری بی همتاست.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۵) سوئیس

اگرچه این شهر به خاطر کوه های خود مشهور است، اما سوئیس با وسعت ۴۴۷۸ متر که محصور در خشکی است مکانها بیشتری برای ارائه دارد. این کشور یکی از ملل متنوع فرهنگی و زبانی در اروپاست و در حقیقت چهار زبان ملی دارد. در نتیجه، بررسی مناطق مختلف آن واقعا یک درمان است. مکانهایی مانند برن، ژنو و زوریخ همه با افتخار تاریخ و میراث خود را به نمایش میگذارند. در بین کوه های خیره کننده آلپ بیش از ۱۵۰۰دریاچه، مانند دریاچه ژنو و دریاچه لوسرن وجود دارد. اگر میخواهید پیاده روی، اسکی ، کوهنوردی یا شنا کنید، سوئیس با داشتن مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیز مکان مناسبی میباشد.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۴) اسپانیا

از پیرنه ها تا سیرانوادا، خلیج بیسکای تا دریای مدیترانه، اسپانیا وقتی به مناظر زیبای خود میرسد واقعا جذاب است. با وجود جزایر قناری و جزایر بالئاریک جای تعجب نیست که این مکان، مکانی محبوب برای بازدید است. درحالیکه دو شهر اصلی بارسلونا و مادرید مملو از مناظر باور نکردنی مانند “لاساگرادا فامیلیا” و موزه پرادو هستند، این مکان ارزش دیدن مناطق دور تر را نیز دارد. برای مثال، سویا و گرانادا برخی از معماری نفیس موری را به نمایش میگذارد در حالی که خرابه های رومی شبه جزیره را به نمایش میگذارند.

مشهور به شراب و میراث غنی از آشپزی، کافه ها رستورانهای عالی در هر جا که میروید به شما خوش آمد میگویند(همه جا وجود دارند). با گرم شدن هوا و بیشتر شدن استقبال، مطمئنا اسپانیا یک مقصد فوق العاده برای تعطیلات است.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۳) نروژ

نروژ معروف به فئورودوهای افسانه ای که خط ساحلی طولانی و ناهموار در آن قرار دارد، به طور گسترده ای به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان شناخته میشود. دلیل این امر پرتو های چراغ های دیدنی شمالی، کوه های باشکوه و بلند آن و یخچالهای یخی میباشد. هزاران مناظر زیبا که مناسب انواع ورزش های ماجراجویی است،پیاده روی، دوچرخه سواری کوهستان و قایق رانی در سفیدآب از فعالیت های تابستانی بسیار معروف اند. در زمستان چشم اندازهای برفی آن، شرایط بی نظیری برای سورتمه سواری، اسکی و اسنوبورد را فراهم میکنند.

درحالیکه شگفتی طبیعت و حیات وحش آن چیزی است که بیشتر بازدیدکنندگان را به خود جذب میکند، شهر های پر جنب و جوش نروژ از یک نام تجاری منحصر به اسکاندیناوی برای خود استفاده میکنند.

برگن و اسلو که مملو از بارهای شیک و رستوران های نفیس و معماری مدرن هستند، در فضای باز و خارج از خانه ارزش توقف و بازدید را ادارند.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۲) ایتالیا

نه تنها رم، فلورانس، و ونیز بلکه تعداد زیادی از شهرها و دهکده های کوچکتر به همان اندازه جذاب هستند و واقعا هیچ جای دیگری روی زمین مانند ایتالیا نیست.  مناظر هنری و معماری خیره کننده مناظر تاریخی باستانی، و نشانه های فرهنگی، ثروت و گنجینه های متعدد آن در مقابل دیدگان شما میدرخشند. آب و هوای شگفت آور و یک صحنه آشپزی را به جذابیت آن اضافه کنید و این میتواند سخت باشد که از آنجا بروید.

مناظر تماشایی ایتالیا با کوه های آلپ، منطقه دریاچه ای ایتالیا ریورای ایتالیا جزو دیدنی های خاص و تماشایی به حساب می آیند. مجموعه کاملی از تاریخ، فرهنگ، طبیعت و غذاهای ایتالیایی چیز های بسیار بیشتری از کولوسئوم پمپئی برای ارائه دارد.

15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی

۱) یونان

اگرچه یونان در حال حاضر بیش از ۱۳۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی بتنی دارد، اما این سرزمین باستانی بسیار بیشتر از یک مقصد برای تعطیلات ساحلی است.

در حقیقت برای بسیاری از مردم، تمدن غربی در یونان متولد شد. بنابراین در حالیکه به اطراف سفر میکنید، تعداد بسیار زیادی از مکانهای باستان شناسی حیرت انگیز را مشاهده خواهید کرد که قدمت آنها به هزاران سال قبل بر میگردد.از دلفی و المپیا گرفته تا نئوسوس و پارتنون، این کشور مملو از جاذبه های تاریخی چشمگیر است که بسیاری از آنها در آتن یافت میشوند. بعد از گفتن این مطلب جزایر دلپذیر کرت، میکونوس، رودس، و سانتورینی که جذابیت و زیبایی بالایی دارند باید دیده شوند. سواحل شگفت انگیز با آب و هوای فوق العاده با دریای درخشان اژه هم مرز هستند. خورشید، دریا و مناظر یونان به همراه تاریخ و فرهنگ قدیمی خود، آن را به یکی از بهترین مکانهای بازدید در اروپا تبدیل کرده است.

۲ دیدگاه دربارهٔ «15 تا از بهترین کشورهای اروپا برای سفر گردشگری و توریستی»

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما