بهترین بازارها و مراکز خرید در زوریخ سوئیس

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

زوریخ، بزرگترین شهر سوئیس، از نظر تنوع و تعدد مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری، یکی از بهترین شهرهای این کشور است. زوریخ، مثل همه‌ی شهرهای توریستی دنیا، مراکز خرید مدرن زیادی دارد که از آن‌ها می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات به خصوص از برندهای مشهور بین‌المللی را خریداری کنید. نام این شهر با اقتصاد و بانک‌داری گره خورده است، بنابراین تعجبی ندارد که از نظر تجاری، بسیار پیشرفته باشد. اگر به دنبال کالاهای لوکس و خاص هستید، در زوریخ ناامید نمی‌شوید.

در ادامه با مهم‌ترین مراکز خرید مدرن زریخ آشنا می‌شویم.

1. خیابان بانهوف

بهترین بازارها و مراکز خرید در زوریخ سوئیس

خیابان بانهوف، هم‌رده‌ی خیابان «ریجنت» (Regent) لندن و خیابان «شانز‌ الیزه» (Champs-Élysées) در پاریس، به عنوان یکی از منحصر به فردترین مقصدهای خرید در جهان شناخته شده است.

از «هاپبانهوف» (Hauptbahnhof) یا ایستگاه اصلی، به سمت دریاچه زوریخ حرکت کنید تا به بلواری برسید که در دو طرف خود، هم فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند «مانگو» و «زارا» و هم برندهای لوکس بین‌المللی مانند «دیور» را در خود جای داده است.

تراکم بالای طراحان برند در انتهای جنوبی خیابان بوده که علاقه‌مندان به اجناس مارک می‌توانند بوتیک‌های «چنل» (Chanel)، «باربری» (Burberry) و «هرمس» (Hermès) و همچنین خرده فروشی لوکس «گریدر» (Grieder) را در آنجا بیابند.

2. غرب زوریخ

بهترین بازارها و مراکز خرید در زوریخ سوئیس

غرب زوریخ که به نام «منطقه‌ی 5» (Kreis 5) شناخته می‌شود مجموعه‌ی قابل توجهی از برندهای شهری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

این ناحیه از شهر بسیار خوشنام بوده و در میان مراکز ارائه دهنده‌ی تجهیزات مد در سطح شهر، مشهور است. اصلی‌ترین ویژگی بوتیک‌های غرب زوریخ، فارغ بودن آن از مدهای فصلی بوده و برای خریدی منحصر به فرد و نامحدود به زمان، گزینه‌ی مناسبی می‌باشد.

در مدتی که در این منطقه هستید، سعی کنید حتماً سری به فروشگاه «فرایتاگ فلگشیپ» (Freitag Flagship) زوریخ بزنید. این برج چشم نواز، از روی هم گذاشتن کانتینرهای حمل بار کشتی ساخته شده و تبدیل به یک ساختمان مشهور در نمای آسمان شهر گشته است. در این فروشگاه بزرگترین مجموعه از کیف‌های ساخته شده از مواد بازیافتی در دنیا عرضه می‌شود. دیدن این مغازه‌ی منحصر به فرد را از دست ندهید.

3. خیابان لانگ

بهترین بازارها و مراکز خرید در زوریخ سوئیس

خیابان لانگ (Langstrasse) زوریخ را می‌توان مشابه منطقه‌ی «سوهو» (Soho) در لندن دانست. محله‌ی بدنام سابق، که حالا تبدیل به بخش پر هیاهوی شهر و محل عرضه‌‌ی غذاهای بین‌المللی، برنامه‌های شبانه گوناگون و مرکز خرید سطح بالایی شده است. جاذبه‌ای برای هنرمندان، طراحان جوان مد و مالکان رستوران‌ها که بدون شک، بهترین و باطراوت‌ترین محله‌ی زوریخ است. جذابیت این محدوده، به دلیل تنوع فروشگاه‌هایش به همراه مغازه‌های مد و جواهرات است که مانند ویترینی از کالاهای منحصر به فرد برای این منطقه هستند.

4. محله‌ قدیمی یا «آلت‌ اشتات»

بهترین بازارها و مراکز خرید در زوریخ سوئیس

در محدوده‌ی محله‌ی قدیمی (Altstadt)، سنت و مدرنتیه با هم ترکیب شده‌اند تا یکی از بزرگترین نقاط تجاری زوریخ شکل بگیرد. محله‌ی قدیمی از مرکز شهر تا میدان «بِلِوو» (Bellevue) امتداد یافته است و نواحی پرهیاهوی «نیدردورف» (Niederdorf) و «اُبردورف» (Oberdorf) نیز در آن واقع شده‌اند.

تفرجگاه مشهور نیدردورف مختص عابرین پیاده است و با وجود مجموعه فروشگاه‌های مخصوص سوغاتی در این بخش، هنگام گردش در این محل، لازم است سری هم به این فروشگاه‌ها بزنید. همچنین برای خرید اجناس دست‌ساز بسیار زیبا، از جعبه‌ی جواهرات گرفته تا آلبوم‌های سفارشی و قاب عکس، می‌توانید به فروشگاه «بئاتریس وتلی» (Beatrice Wetli) مراجعه کنید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید