جاهای دیدنی شهر مهم سارانسک روسیه

نویسنده:

حسین یوسفی

در تاریخ:

اگر برای تعطیلات قصد دارید تور روسیه رزرو کنید، یا در تورهای جام جهانی 2018 روسیه شرکت کنید، بهتر است با شهر سارانسک این کشور، که شهری مهم است، بیشتر آشنا شوید.

جاهای دیدنی شهر مهم سارانسک روسیه

شهر سارانسک در بخش اروپایی کشور روسیه و مرکز جمهوری موردوویا قرار دارد. این شهر در ۶۵۰ کیلومتری جنوب شرقی مسکو و در زمین‌های جلگه‌ای رود ولگا (Volga) و محل تلاقی رودهای اینسار (Insar) و سارانکا (Saranka)واقع شده است. این شهر با معماری شهری که ریشه در سبک‌های هنری قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی دارد، یکی از زیباترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود.

جاهای دیدنی شهر مهم سارانسک روسیه

در سال ۱۶۴۱ میلادی قلعه‌ای نظامی با عنوان fortress Atemar در نزدیکی روستای موردوین تاسیس شد. در این روزگار قلعه نظامی فوق در سرحدات شمالی سرزمین تزارها قرار گرفته بود و نام فعلی شهر سارانسک نیز از رودخانه‌ای به همین نام اخذ شده است که در نزدیکی قلعه نظامی فوق جریان دارد. این قلعه به سرعت تبدیل به یک مرکز تجاری در منطقه شده و در سال ۱۷۰۸ به عنوان بخشی از استان آزوف و بعد دولت کازان شناخته شد. در سال ۱۷۸۰ این قلعه رفته رفته رشد بیشتری کرد و به عنوان زیر مجموعه‌ای از دولت پنزا (Penza) معرفی شد. این رشد همچنان ادامه داشت تا شهر سارانسک در سال ۱۹۲۸ به عنوان مرکز حکومتی موردوین انتخاب شد. در سال ۱۹۳۰ و مقارن با حکومت دولت سوسیالیستی شوروی، تصمیم به نوسازی شهر گرفته شده و شهر سارانسک به فرم امروزی خود در آمد.

این شهر ۲۹۷,۴۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که در مساحت ۷۲ کیلومتری آن ساکن هستند. اکثر مردم این شهر عضو کلیسای ارتدوکس هستند و مابقی مردم به اسلام ایمان دارند.

جاهای دیدنی شهر مهم سارانسک روسیه

شهر سارانسک متاسفانه فرودگاه بین‌المللی ندارد و تنها فرودگاه کوچک موجود در این شهر تنها میزبان پروازهایی به شهرها و مناطق داخل محدوده جمهوری موردویا است. مهم‌ترین و راحت‌ترین وسیله دسترسی به این شهر و مسیر ارتباطی سارانسک با دیگر شهرهای روسیه، خطوط راه‌آهن و قطارهای سریع‌السیر هستند که در وضعیتی مطلوب بسر می‌برند. از آنجا که پرواز مستقیمی از ایران به سارانسک انجام نمی‌شود، بنابراین پس از دریافت ویزای روسیه ابتدا باید به مسکو پرواز کنید و سپس از طریق قطار و اتوبوس خود را به سارانسک برسانید.

جاهای دیدنی شهر مهم سارانسک روسیه

میانگین دما در طول سال در شهر سارانسک حدود ۴ درجه سانتی‌گراد بوده و به همین دلیل نیز این شهر یکی از شهرهای سرد روسیه به حساب می‌آید. ژانویه، سردترین ماه سال در این شهر است.

هر سال در روز ۱۲ ژوئن روز شهر سارانسک (Saransk City Day) جشن گرفته می‌شود و برنامه‌های تفریحی و فرهنگی مختلف مانند مسابقات محلی و نمایشگاه های مختلف در شهر برگزار می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری سارانسک، کلیسای تاریخی سنت جان (Church of St. John the Evangelist)، کلیسای سه قدیس (Three Saints Church)، موزه ارزیا (D.Erzya Museum)، موزه ورونین (D.Voronin Museum)، تئاتر عروسکی موردویا (Puppet Theater of the Republic of Mordovia)، موزه هنرهای تجسمی Erzia Mordovian، موزه فرهنگ مردمی موردوویا (Museum of Mordovia Folk Culture)، کلیسای جامع سنت تئودور اوشاکوف (Cathedral of St. Theodore Ushakov)، سالن تئاتر موزیکال یائوشف (Yaushev State Music Theater) و… هستند.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید