جاذبه گردشگری پارک جنگلی چالوس

نویسنده:

سمیرا هادی

در تاریخ:

پارک جنگلی چالوس (فی ین) در ۷ کیلومتری جاده چالوس-تهران واقع شده است. پارک جنگلی فین از نظر فیزیوگرافی و توپوگرافی جزئی از آبخیز رودخانه چالوس و یک عرصه جنگلی در حاشیه رودخانه چالوس می باشد. رودخانه چالوس که از کنار این پارک می گذرد ویژگی خاص و جالبی به آن می بخشد.

در این پارک، اردوگاهی احداث شده است که کلبه و کومه هایی برای اقامت مسافران دارد. پارک جنگلی چالوس دارای امکانات مختلفی چون آلاچیق، کلبه، مکان مناسب جهت نصب چادر، رستوران، مغازه های مختلف و سایر امکانات نظیر میز، نیمکت و جایگاه بازی بچه ها نیز می باشد.

جاذبه گردشگری پارک جنگلی چالوس

پارک جنگلی چالوس را به این دلیل پارک جنگلی فین می نامند که در حوزه قدیمی جنگل فین قرار دارد که دهکده کوچکی در سال های پیش در جوار آن قرار داشت پل طلاجو در همین نقطه بر روی رودخانه چالوس قرار داشت این پل سنگی تا سال 1320 نیز باقی بود.

این پارک که از جاذبه های گردشگری چالوس می باشد  ، بیش از سه دهه مورد استفاده گردشگران شمالی و یا گردشگرانی که از این محور قصد عزیمت به استان های شمال غربی و شمال شرقی (مشهد) دارند، است.

جاذبه گردشگری پارک جنگلی چالوس

چالوس شهری پر از جاذبه‌های طبیعی زیبا که بخشی از سرزمین رویان و از آبادی‌های مورد شناخت طبرستان محسوب ‌می‌شود و در اکثر متن‌های تاریخی از آن به معانی دیگری چون شالوس و سالوس هم یاد شده است، می‌تواند فرصتی خوب برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی به شمار آید. شما با استراحت زیر سایه پردرخت پارک جنگلی فین و در کنار رودخانه خروشان به آرامشی دست‌نیافتنی و روح‌بخش دعوت می‌‌شوید.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید