چه کسی فکرش را می کرد در ژاپن بیابان وجود داشته باشد؟ آن هم بیابانی دقیقا در کنار دریا؟ البته نه کاملا یک بیابان اما یک تپه شنی بزرگ که تقریبا شبیه بیابان به نظر می رسد.

تپه های شنی توتوری ، بیابانی در کنار دریا

توتوری نام بیابانی کوچک در کنار آبهای دریا در ژاپن است. تپه های شنی توتوری در نزدیکی شهر توتوری در هونشوی ژاپن قرار دارند. این تپه ها در امتداد ساحل شرقی شهر توتوری به طول 16 کیلومتر کشیده شده و دو کیلومتر از ساحل عرض دارند. این تپه ها در منطقه ای به مساحت 30 کیلومتر مربع گسترش یافته اند.

تپه های توتوری چگونه بوجود آمده اند؟

تپه های شنی توتوری توسط رسوباتی که همراه رودخانه سندای به دریای ژاپن آورده شده اند ایجاد شده است. جریان های دریایی و باد کمک می کنند شن و ماسه را به ساحل بیاورند، جایی که باد دائما شکل آن ها را تغییر می دهد. بلندترین تپه حدود 90 متر بالاتر از سطح دریاست و شیب دامنه آن می تواند به 40 درجه برسد. از نظر فنی، این یک بیابان نیست اما دمای ماسه ها در روزهای آفتابی تابستان به 50 درجه هم می رسد. هم چنین گونه های مقاومی از گیاهان و جانوران نیز در این منطقه یافت می شوند.

تپه های شنی توتوری ، بیابانی در کنار دریا

هم چنین بیش از 100 هزار سال است که این تپه ها وجود دارند اما به دلیل برنامه احیای جنگل توسط دولت پس از جنگ جهانی دوم، مساحت بیابان ها در حال کاهش است. علاوه بر این، موانع بتنی که برای محافظت از ساحل در برابر سونامی ساخته شده اند، آوردن ماسه ها به ساحل را مختل کرده اند.

  فستیوال برف ، رویدادی زیبا و شگفت انگیز در ژاپن

تپه های شنی توتوری یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ژاپن هستند و هر ساله ۲ میلیون بازدید کننده دارند. بیشتر توریست ها از مناطق شرق آسیا و اهالی بومی ژاپن هستند.

منبع : eligasht،rokna
نویسنده

یک نظر بنویسید