دبی، از جمله شهرهایی شمرده می‌شود که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در جهت رشد شهری و مدرن‌سازی فضای شهری داشته‌ است. حاکم این شهر، محمد ابن راشد آل مکتوم از افراد تاثیرگذار و تلاشگر در زمینه زیباسازی در دبی است. آبنمای دبی که زیبایی منحصر به فردی دارد و به تنهایی یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های این شهر به حساب می‌رود، از جمله پروژه‌های مهم و موفق حاکم دبی برای خاص‌تر کردن این شهر است.

آبنمای دبی بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیا

آبنمای دبی به برج خلیفه و مرکز خرید دبی مال است بسیار نزدیک است و هر روزه عده زیادی از گردشگران برای تماشای آن به آنجا می‌روند. ساخت این آبنمای بزرگ موزیکال در حدود ۲۱۸ میلیون دلار هزینه به همراه داشته و از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری دبی به حساب می‌رود.

دالایل انتخاب آبنمای دبی ؟

 بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیاست.

از برترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می گردد.

از زیباترین آبنماهای دنیا می باشد.

رکورددار بلندترین فواره های دنیاست.

آبنمای دبی بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیا

ویژگی‌های آبنمای دبی

این آبنمای خاص و زیبا از ۵ دایره تشکیل شده است که به وسیله قوس‌هایی به یکدیگر متصل می‌شوند. طرح این سازه وسیع و خیره کننده را از آبنمایی در مقابل هتل بلاژیو در لاس وگاس امریکا الهام گرفته شده، اما آبنمای دبی چندین برابر بزرگ‌تر و باشکوتر از آبنمای هتل بلاژیو است.

یکی از زیباترین بخش‌های آبنمای دبی که خصوصا در شب جلوه زیادی دارد، نورپردازی و چراغ‌های موجود در آن است. در ساخت این آبنما از ۶ هزار و ششصد لامپ و چراغ استفاده کرده‌اند که روی هم رفته ۲۵ رنگ مختلف و چشم‌نواز را نمایان می‌کند. آبنما، محیط وسیعی را اشغال کرده است و طول آن نزدیک به ۲۷۵ متر، معادل دو برابر زمین فوتبال است که بر روی دریاچه برج خلیفه با حدود ۳۰ هکتار وسعت بنا شده است.

  قاب دبی ، چارچوبی شگفت انگیز برای به تصویر کشیدن دبی!

آبنمای دبی بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیا

این آبنمای عجیب و منحصر به فرد، می‌تواند آب را تا ارتفاع ۱۵۲ متری به سمت بالا پرتاب کند و منظره‌ای خیره کننده را برای تماشاگران پدید آورد. قدرت آبنمای دبی در چرخش آب به قدری است که از دورترین نقطه شهر نیز می‌توان فواره‌های آب را دید.

یکی از ویژگی‌های شاخص و برجسته آبنمای دبی، ویژگی پخش موسیقی و موزیکال بودن آن است. این آبنما به شکلی طراحی شده است که می‌تواند ۲۵ موسیقی زیبای پاپ، بی‌کلام و عربی را پخش کند و قطرات آب همراه با نوای آن به رقص درآید.  باید بدانید که بازدید از این آبنما رایگان است و برای تماشای رقص آب و رنگ و موسیقی باید در زمان‌های خاصی به آنجا بروید: هر روز از ساعت ۱۳ تا ۱۳:۳۰ بعدازظهر به جز روزهای جمعه، هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۳، هر  ۳۰ دقیقه  یک بار و جمعه‌ها از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴. هر بار تماشای نورها، موسیقی و حرکت آب‌ها، ۶ دقیقه زمان می‌برد.

آبنمای دبی بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیا

دیدنی‌های اطراف آبنمای دبی

بهترین و مقرون‌ به صرفه‌ترین گزینه در میان مکان‌های دیدنی برای هر گردشگری، این است که با یک بار پرداخت هزینه حمل و نقل بتواند از مکان‌های گردشی بیشتری استفاده کند. آبنمای دبی، دقیقا این نیاز گردشگران را بر طرف کرده و مجاورت آن با برج زیبای خلیفه که بلندترین برج دنیا است، مرکز خرید دبی‌مال و رستوران عربی و معروف عبدالوهاب باعث شده تا گردشگران به راحتی از چند مکان دیدنی در دبی در زمان کوتاهی دیدن کنند.

منبع : virgool.io،safarzon
نویسنده

یک نظر بنویسید