بازار شناور پاتایا بزرگترین بازار شناور در کشور پهناور تایلند میباشد که به خاطر نزدیکی به ساحل جامتین Jomtien همواره گردشگرانی زیادی در این بازار در حال تردد میباشند البته هزینه ورود به قایق برای این ماجراجویی جالب 200 بات میباشد. این بازار 4 بخشی که بیش از 114 مغازه و غرفه و رستوران را در لابلای کانالهای آبی در مساحت 100.000 متر مربع را درون خود جای داده است. محصولات شمال-مرکز-جنوب و شمال شرقی تایلند در این بازار شناور به فروش میرسد.

بازار شناور پاتایا ، بزرگترین بازار شناور در تایلند

جاذبه های بازار شناور پاتایا

دهکده تایلندی :شما را به عمق تاریخ تایلند با نمایش زندگی مردمان محلی میبرد

شو و تئاتر خیابانی: دو بوکسر برروی یک میله معلق روی آب مبارزه میکنند و در انتها یکی به درون آب  می افتد.

بامبو بازار: قسمت پشت بازار در قلمرو خانه های با چوب بامبو و انواع رستوران تایلندی میباشد گویی وارد قلمرو شکم گردی بازار شناور میشوید

پرندگان در بند: قفس های که مخصوص نگهداری پرندگان رنگارنگ مانند طوطی است و میتوانید روی دست خود آنها را نگه دارید و دانه دهید و همزمان عکس یادگاری بگیرید این قسمت برای کودکان جذاب است چرا که پرندگان روی شانه های کودکانتان می نشینند.واگر تمایل به زیپ لاین دارید در کنار قفس پرندگان میباشد.

تئاتر میمونها: با هزینه 100 بات میتوانید از نمایش میمونهای باهوش که در حال آکروبات بازی و یا باز کردن گره یک کلاف هستند بازدید و عکس دسته جمعی بگیرید.

بازار شناور پاتایا ، بزرگترین بازار شناور در تایلند

ابریشم بافی: تایلند که شهرت آن تولید ابریشم است در این بازار توسط بومیان محلی مراحل تولید ابریشم بصورت سنتی و دستی را به نمایش میگذارد.

  زیباترین کوه های تایلند

پل عشاق:زوج های جوان تایلندی با پیمان مودت بروی پل عشاق یک قفل به پایه های آن میزنند و کلید آنرا درون آب می اندازند

قایقرانی:با هزینه 100 بات میتوانید درون یک قایق پاروئی قدیمی نشسته و درون بازار شناور پاتایا به گشت و گذار بپردازید و یک مدل قایق دیگر که در جنگ جهانی دوم استفاده میشده و توانایی حرکت بروی زمین بواسطه چرخهای زیرش هم دارا میباشد به نام قایق دوزی وجود است و انتخاب با شماست که کدام را  برگزینید.

زیپلاین: با هزینه 100 بات از زیپلاین 300 متری و ارتفاع  15 متری روی رودخانه بازار شناور لذت ببرید

ماساژ تایلندی:اگر در جستجو مبدا ماساژ دنیا هستید بدانید که تایلند است پس تردید نکنید که در اینجا میتوانید خستگی  را با یک ماساژ تایلندی همراه با روغن گیاهی زرد رنگ از تن بدر کنید.

بازار شناور پاتایا ، بزرگترین بازار شناور در تایلند

برنامه و ساعات نمایش های بازار

نمایش درام های شناور با دم هایی طولانی: ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ بعدازظهر

اجرای موسیقی معاصر تایلندی: ۱۱:۳۰ صبح تا ۱۲:۰۰ بعدازظهر، ۱۲:۳۰ صبح تا ۱ بعد از ظهر، ۶:۳۰ تا ۷:۰۰ بعد از ظهر

سی بوکس (بوکسی که بر روی صفحات شناور بر روی آب اجرا می شود): ۱:۱۵ صبح – ۱:۴۵ بعد از ظهر، ۳:۱۵ صبح ۳:۴۵ بعد از ظهر، ۵: ۰۰-۵: ۳۰ بعد از ظهر

بوکس قدیمی تک-چک (Tap-Chak): ۲:۰۰ pm-2:30pm

نمایش شناور گروه موسیقی تایلندی: از ساعت ۲:۳۰  تا ۳۰:۳۰، ۴:۳۰ بعد از ظهر تا ۴:۴۵ و ۵:۱۵  بعد از ظهر تا ۵:۴۵ بعد از ظهر

مسابقات پاروزنی درون بشکه: ساعت ۶ تا ۶:۱۵ بعد از ظهر

  معروفترین سواحل پاتایا کدامند؟

بازار شناور پاتایا ، بزرگترین بازار شناور در تایلند

اجناسی که در این بازار می توانید بخرید

در اینجا اسباب بازی های چوبی، صنایع دستی و تزئینی چوبی، لوازم آشپزخانه و البته لوازم آرایشی نقره ای، انواع پارچه های دست باف یا سنتی تایلندی و انواع لباس ها در بوتیک های مختلف آن، قایق ها و فروشگاه های میوه و سبزیجات تازه محلی (بسیاری از قایق ها در کنار یکدیگر و در یک قسمت از کانال ها می ایستند و شما از روی تراس های چوبی می توانید سفارشتان را به آن ها بدهید.)، تنقلات تایلندی و انواع غذاهای تازه محلی قابل خریداری هستند. اگر به دنبال خوردن غذاهای تازه و تجربه طعم های جدید هستید، به شما ساتای کروکودیل را پیشنهاد می دهیم که می توانید در رستوران های بازار شناور پاتایا سفارش دهید.

جدای از تمام این موارد در میان زندگی مردم محلی و بر روی تراس چوبی قدم بزنید. از فروشندگان مهربان و خوش برخورد عکس بگیرید.

بازار شناور پاتایا ، بزرگترین بازار شناور در تایلند

مسیر دسترسی به بازار شناور پاتایا

اگر ماشین کرایه ای و شخصی ندارید، بهترین شیوه برای رسیدن به بازار شناور پاتایا و ورودی آن، اتوبوس های سفید بات به نام سنگتائو (songthaew) است. برای رسیدن به این اتوبوس ها به سمت جنوب بزرگراه سوخومویت (Sukhumvit highway) بروید. این شیوه ارزان ترین راه برای رسیدن به بازار است. از جنوب پاتایا و برای سفر ۵٫۳ کیلومتری تقریبا ۱۰ تا ۲۰ بات برای هر نفر باید هزینه کنید. همچنین یکی از آسان ترین راه ها برای رسیدن به این مکان، استفاده از تاکسی های معروف تایلند به نام گربتاکسی (GrabTaxi) است. همچنین اگر از منتظر ماندن برای زدن مسافر اتوبوس های رنگ آبی بات خسته نمی شوید، می توانید با این اتوبوس ها نیز خود را به این بازار برسانید.

  جاهای دیدنی استان امنات در تایلند

ساعات بازدید: بازار شناور پاتایا از ساعت ۹ صبح تا ۸ بعد از ظهر و از روزهای دوشنبه تا یکشنبه هر هفته باز است. هر چند مغازه ها از ساعت ۹ صبح در این روزها، باز هستند و ساعت ۷ شب می بندند.

هزینه بلیط ورودی بازار شناور پاتایا ۲۰۰ بات است که قبل از ورود باید بپردازید.

آدرس و اطلاعات تماس: بازار شناور پاتایا، ۴۵۱/۳۰۴ مو ۱۲، جاده سوخومویت پاتایا

تلفن: ۰۳۸ ۷۰۶۳۴۰

منبع : eligasht،touryab.travel
نویسنده

یک نظر بنویسید