زیباترین شهرهای ایران

زیباترین شهرهای ایران

زیباترین شهرهای ایران به ترتیب رای ها از دید سایت های خارجی

ایران از زیباترین کشورهای جهان است که از نظر تاریخی ، مذهبی از کشورهای زبان زد جهانیان است و همچنین از لحاظ گردشگری طبیعی حرفی برای گفتن دارد . در ادامه زیباترین شهرهای ایران از دید گردشگران ایرانی و خارجی را معرفی میکنیم .

در سال های اخیر گردشگران زیادی به ایران سفر کرده اند و ایران از نظر اکثریت آن ها فوق العاده زیبا و شگفت انگیز بوده و محو زیبایی و شکوه جاذبه های طبیعی و بناهای تاریخی این مرز و بوم شده اند. اما شاید برای همه ی افرادی که قصد سفر به ایران را دارند این سوال پیش آید که بهترین شهر برای سفر کدام است و اگر به قصد گردشگری به سوی ایران رهسپار شوند کدام شهرها مخاذن بیشتری برای گردشگری در خود نهفته اند و امکانات بهتری برای مسافران خارجی دارند؟

زیباترین شهرهای ایران

برای ما جای شکی نیست که همه ی شهرهای ایران دیدنی و بی همتا هستند اما یکی از وبسایت های معتبر خارجی که در زمینه ی گردشگری دست توانمندی دارد فهرستی منتشر نموده و در آن ۱۰ شهر ایران را به عنوان بهترین مکان ها برای گردشگران خارجی معرفی کرده است.

امروز قصد داریم به لیست شهرهای معرفی شده در این فهرست بپردازیم. امیدواریم در آینده ای نزدیک همه ی شهرهای کشور عزیزمان ایران جزو برترین شهرهای گردشگری در آسیا معرفی شوند.

۱- تهران

مطمئنا تهران به عنوان پایتخت کشور ایران و مشهورترین شهر این سرزمین اولین مکان مناسب برای گردشگران خارجی است. علاوه بر خود شهر شلوغ تهران اطراف آن هم دیدنی های زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به پیست های اسکی، دامنه های کوهستان البرز، شهر باستانی ری و رودها و سدهای پر آب اشاره کرد.

در شهر تهران حدود ۱۱ میلیون نفر زندگی می کنند و تقریبا ۴۰ درصد اقتصاد ایران در دست تهرانی هاست به همین دلیل امکانات نسبتا خوبی هم در این شهر وجود دارد. ماننده موزه ها و پارک های شهری بسیار زیبا، از مشهورترین پارک های تهران می توان به جمشیدیه، لاله، ملت و چارک شهر اشاره کرد که به دلیل فضای فوق العادیشان برای گردش و تفریح مناسب هستند.

از مهم ترین جاهای دیدنی تهران هم می توان برج میلاد، برج آزادی، باغ وحش تهران، کاخ گلستانکاخ سعد آباد، حرم امام زاده صالح و بازار بزرگ و تاریخی شهر را نام برد که هر کدام از آن ها ساعت ها گردشگران را سرگرم خواهند کرد.

شهر تهران

زیباترین شهرهای ایران

۲- اصفهان

اصفهان ششمین استان بزرگ ایران و از مهم ترین مراکز گردشگری این کشور است. اصفهان در ۴۲۰ کیلومتری جنوب پایتخت واقع شده و از پر جمعیت ترین شهرهای ایران نیز هست. در سال ۲۰۰۴ میلادی جمعیت این شهر ۱.۴ میلیون نفر بود که حتما تا به امروز بسیار افزایش یافته است.

در اصفهان بناهای تاریخی و دیدنی های بی شماری وجود دارد که هر کدام برای گردشگران می توانند جالب و جذاب باشند، از برترین جاذبه های گردشگری اصفهان می توان به کاخ های دوران صفویه، پل های کهن و فوق العاده، مساجد منحصر به فرد و کلیساها اشاره کرد که باز هم از میان آن ها مسجد شیخ لطف الله، پل خواجو، سی و سه پل، منار جنبان، معبد آتش، میدان نقش جهان، مسجد جامع اصفهان و… از شهرت بیشتری برخوردار هستند.

شهر اصفهان

زیباترین شهرهای ایران

۳- شیراز

شیراز در استان فارس واقع شده و همواره با نام لقب فرهنگ، هنر و شعر را به دنبال داشته و دارد. این شهر پرورش دهنده ی فیلسوفان، شاعران و عالمان بسیار بزرگی بوده که امروزه هم مقبره ی بسیاری از ان ها در شهر قابل مشاهده می باشد.

از مهم ترین دیدنی های شیراز می توان به مقبره ی حافظ و سعدی، مسجد نصیرالملک، مسجد وکیل، شاه چراغ، بازار وکیل، باغ عفیف آباد، باغ جهان نما، باغ نارنجستان قوام، حمام وکیل، دروازه قرآن و… اشاره نمود. به دلیل مکان های دیدنی زیادی که در شیراز برای علاقمندان وجود دارد به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری ایران تبدیل شده است.

شهر شیراز

زیباترین شهرهای ایران۴- ساری

ساری از شهرهایی است که کمتر به گردشگران خارجی معرفی می شود اما حقیقتا از زیباترین مکان های ایران است. ساری که مهم ترین شهر مازندران می باشد درست در میان رشته کوه البرز و دریای مازندران قرار گرفته. این شهر از نظر طبیعی، منبع بسیار غنی و باشکوهی است و تنوع پوشش گیاهی در آن فوق العاده می باشد و مطمئنا مکانی فوق العاده برای گردشگران خارجی خواهد بود.

از بهترین جاهای دیدنی ساری می توان به سواحل دریای مازندران، جنگل های طبیعی، میدان ساعت، مقبره ها و امام زاده های تاریخی، باغ های پرتقال و بازارهای محلی اشاره کرد که به راستی هر کدام از این موارد شاهکاری فوق العاده می باشد.

شهر ساری

زیباترین شهرهای ایران۵- یزد

یزد شهرستانی متفاوت است، شاید گرم و سوزان باشد اما مردمانی دارد غیور و میهمان نواز که سفر شما را لذتبخش می کنند. اگر به مردم شناسی و فرهنگ علاقه دارید یزد را برای سفر انتخاب کنید در این شهر می توانید به وفور بناهای کهن ایرانی، دست باف های ابریشمین و مردمانی کویر دوست را مشاهده نمایید.

یزد در  ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی اصفهان واقع شده و آب و هوای گرمی دارد اما به دلیل دیدنی های فوق العاده زیبا و معماری ایرانیش معروف و پرآوازه شده است. از معروف ترین دیدنی های یزد می توان  باغ دولت آباد، مسجد جامع، خانه لاری ها، زندان اسکندر و مجتمع امیر چخماق را نام برد. یزد دیدنی های بسیار زیادی دارد اگر علاقمند هستید که با این جاذبه ها بیشتر آشنا شوید

شهر یزد

زیباترین شهرهای ایران۶- تبریز

تبریز معروف ترین شهر استان آذربایجان شرقی می باشد و با لقب شهر شفقت و مهرمانی و پاکیزگی شناخته می شود. تبریز از مهم ترین شهرهای تاریخی و گردشگری و سیاسی ایران است و به همین دلیل همه ساله میزبان مسافران زیادی می باشد.

از جمله جاهای دیدنی تبریز می توان مسجد آبی تبریز، موزه ی قرآن و کتابت، آبشار آسیاب خرابه، بازار بزرگ شهر، خانه ی سفال، ارگ تبریز، کلیسای آنگلیکان و… را نام برد. تبریز زادگاه شاعران و عالمان زیادی است که معروف ترین آن ها مولانا و شمس تبریزی هستند.

شهر تبریز

زیباترین شهرهای ایران

۷- کندوان

در واقع کندوان یک روستا در استان آذربایجان شرقی است تا یک شهر بزرگ اما به دلیل ویژگی های خاص و جذاب بودنش در این فهرست قرار گرفته است. مهم ترین ویژگی کندوان سبک خانه های آن می باشد که شبیه لانه های زنبور می باشد، خانه های موجود در این روستا بسیار قدیمی هستند و قدمت برخی از آن ها حتی به ۷۰۰ سال نیز می رسد و هنوز هم هم وطنان عزیزمان در این خانه ها زندگی می کنند.

با سفر به کندوان می توانید تلفیقی ار زندگی مدرن و کهن را در کنار هم بنگرید که تجربه ی فوق العاده ای است.

کندوان | سومین روستای صخره ای جهان

زیباترین شهرهای ایران

۸- کرمان

کرمان بزرگترین استان ایران است که در نواحی کویری و جنوب شرقی کشور قرار دارد. به دلیل همجواری این استان با کویر لوت انواع و اقسام تفریحات کویری در آن امکان پذیر است. هسته ی اصلی استان کرمان هنوز هم پر از ساختمان های خشتی و گلی می باشد که حقیقتا در ایران هم کمیاب هستند. از مهم ترین دیدنی های کرمان می توان  ارگ بم، حمام گنجعلی خان، مقبره شاه نعمت الله ولی و باغ شاهزاده ماهان را نام برد.

استان کرمان

زیباترین شهرهای ایران

۹- قم

قم از مهم ترین پایگاه های مذهبی ایران و تمامی پیروان مذهب شیعه می باشد زیرا پیکر پاک فاطمه معصومه (ص) در این شهر دفن شده است. حرم حضرت معصومه گنبدی طلائی دارد . تقریبا در تمام ایام سال اگر به این حرم مراجعه کنید جمعیت زیادی از زآئران را خواهید دید که در حال زیارت این بارگاه مقدس هستند.

علاوه بر بُعد مذهبی قم دیدنی های طبیعی و تاریخی دیگری هم در این شهر وجود دارند مانند دریاچه ی نمک (کویر نمک)، رودخانه ی زیبای قم

شهر قم

زیباترین شهرهای ایران

۱۰- مشهد

شاید از نظر ما ایرانی ها مشهد از شهرهایی است که باید در صدر جدول بهترین مکان ها برای بازدید گردشگران خارجی قرار گیرد اما در این فهرست جایگاه دهم آن کمی تعجب بر انگیز می باشد. شهر مشهد از معروف ترین مناطق ایران و مهم ترین پایگاه مذهبی کشور است. به دلیل وجود پیکر امام رضا (ع) مشهد جایگاه ویژه ای برای همه ی شیعیان پیدا کرده است و سالانه شاهد مراجعه ی گردشگران خارجی زیادی به مشهد هستیم.

مشهد شهر بزرگی است و در گوشه گوشه ی آن دیدنی ها و مراکز تفریحی مختلفی جای گرفته اند به صورت کلی می توان این شهر را به ۱۲ محله ی بزرگ تقسیم کرد که هر یک جذابیت های خاص خودشان را دارند. از جمله دیدنی های مشهد می توان به آرام گاه نادر شاه، بازار اصلی شهر، بازار رضا، حمام مهدی قلی بیک، هارونیه و… اشاره کرد.

شهر مشهد

زیباترین شهرهای ایران

زیباترین شهرهای ایران از دید سایت های ایرانی

مشهد

زیباترین شهرهای ایران

تا حرف جاهای توریستی ایران به میان می‌آید شهری همچون مشهد در ذهن نقش می‌بندد. مشهد، عنوان توریستی ترین و پرمسافرترین شهر ایران را داراست. دلیلش هم واضح است: وجود حرم امام هشتم در این شهر.

بر طبق آمارها سالانه بیش از ۳۰ میلیون نفر ایرانی و ۵ میلیون گردشگر خارجی که بیشترشان شهروندان کشورهای عربی هستند به مشهد سفر می‌کنند. اگرچه این آمار در نوروز هرسال به بیشترین میزان خودش می‌رسد و از مرز ۱۲ میلیون هم می‌گذرد.

جدا از وجود حرم رضوی که مشهد را به قطب زیارتی ایران تبدیل کرده، مشهد جاذبه ‌های دیگری هم برای سفر دارد. مثلا اگر شما آدمی باشید که دلش رفتن به پارک‌های آبی بسیار مجهز را می‌خواهد، یا آدمی که دلش می‌خواهد زندگی شبانه را در یکی از شهرهای ایران تجربه کند، به مدد زندگی شبانه اطراف حرم این امکان را خواهید داشت. وجود جاذبه‌های دیگری همچون موزه‌ها، پارک های درون شهری و برون شهری و مقبره بزرگانی مثل فردوسی و نادرشاه افشار و دیدن فرهنگ و زندگی مشهدی‌ها نیز میتواند انگیزه سفر به مشهد باشد.

گیلان و مازندران

زیباترین شهرهای ایران

سفر برای خیلی‌ها یعنی شمال. استان گیلان هم به خاطر طبیعت سرسبزش و وجود جنگل‌های پردرخت، آب و هوای مطبوع و دریای خزر که بیشتر شهرهایش از وجودش نصیب برده‌اند، از دیدنی‌ترین و توریستی ترین شهرهای ایران است. شمال یعنی دو استان گیلان و مازندران در نزد ایرانی‌ها آنقدر محبوبند که هروقت فراغتی دست بدهد بیشتری‌ها به جاده می‌زنند و مقصد جایی است در یکی از شهرهای شمالی.

گیلان و مازندران به غیر از وجود دریا و جنگل، پایتخت غذای ایران هم محسوب می‌شوند و همین یکی از انگیزه‌های سفر است. شلوغ‌ترین و پرمسافرترین زمان‌های استان گیلان یکی نوروز است و بعدی تابستان، اگرچه در این میان تعطیلات آخر هفته نیز خیلی‌ها را راهی شمال ایران می‌کند. اگر از محبوب بودن شمال ایران بخواهید بدانید، از ابتدای فروردین سال ۹۶ تا روز ۱۳ همین ماه ۱میلیون و ۲۵۵ هزار نفر به گیلان سفر کرده‌اند، آماری عجیب ولی واقعی.

از توریستی ترین شهرهای استان گیلان رشت، ماسوله، فومن، لاهیجان و لنگرود و از توریستی ترین شهرهای مازندران، ساری، چالوس، کلاردشت، بابلسر، نور، محمودآباد و رامسر است.

اصفهان

زیباترین شهرهای ایران

اصفهان شهر همه چیز تمامی است. می‌توان زیر پل خواجویش به آواز اصفهانی‌ها گوش داد یا روی سی و سه پل راه رفت و به تماشای زاینده رود اگر پرآب باشد، نشست. اصفهان، شهر خیابان‌ها و محله‌های باصفا و پیاده‌روهاست. برای راه رفتن میتوانید به خیابان چهار باغ عباسی بروید و راه رفتن در کنار مادی‌هایش حسابی سرحال بیاوردتان. میتوانید در رستوران‌های شهر غذای باب میلی بخورید یا در یکی از کافه‌ها و شربتخانه‌یش خودتان را به نوشیدنی‌ای مهمان کنید. در بازارش بچرخید و روی چمن‌های میدان نقش جهان ولو شوید و رفت و آمد کالسکه‌ها را تماشا کنید و فکر کنید که ای کاش زندگی همین بود.

وجود بیش از شش هزار اثر تاریخی با قدمت صدها و هزاران سال باعث شده اصفهان به نصف جهان معروف شود و تماشای زاینده رود، پل‌های باشکوه و تاریخی اصفهان سالانه گردشگران زیادی را از جاهای مختلف راهی‌اش می‌کند. به عنوان مثال از ابتدای فررودین تا ابتدای اردیبهشت ماه ۹۶، ۸۵۰ هزار گردشگر خارجی وارد اصفهان شده‌اند که در چهار دهه اخیر بی‌سابقه بوده.

شیراز

زیباترین شهرهای ایران

شیراز شهر باغ‌های دل‌انگیز است و به خصوص در بهار که فصل شکوفه زدن درختان نارنج است و از هر زمانی خوش آب و هواتر، مسافرانش نیز از همیشه بیشتر می‌شوند. در شیراز همه چیز دست به دست هم داده که برای هر مسافری سفری خاطره‌انگیز رقم بخورد. از راه رفتن در باغ‌هایی همچون ارم، نارنجستان قوام، عفیف آباد و باغ جهان نما گرفته که آدم مجذوب زیبایی‎شان می‌شود تا بودن در کنار آرامگاه حافظ و سعدی. دیدن تخت جمشید و هیبت ستون‌هایش هم که دیگر نیاز به گفتن ندارد. همه اینها نه تنها برای ما ایرانی‌ها بلکه برای گردگشگران دیگر کشورها هم جذاب و دیدنی‌ست. ورود نزدیک به یک میلیون گردشگر خارجی از ابتدای سال ۹۶ به شیراز گواهی است بر این مدعا.

قشم

زیباترین شهرهای ایران

در چند سال اخیر قشم جزو شهرهای توریستی ایران قرار گرفته و تقریبا دیگر کسی نیست که با قشم و جاذبه‌هایش عکس یادگاری نداشته باشد. قشم، جزیره شگفتی‌هاست و تجربه‌های نابی را میتوان در آنجا داشت. مثلا میتوان در بین دره‌ها شگفت‌انگیزش همچون چاهکوه یا دره تندیس‌ها راه رفت و از آن همه شکل، دالان و حفره به وجد آمد، یا به دیدار جنگل شگفت انگیز حرا رفت، از نزدیک شاهد ساخت لنج‌های غول پیکر بود، موجودات شگفت‌انگیزی را برای یکبار هم که شده دید یا طعم بهترین غذاهای دریایی را چشید. از تفریحات رایج در قشم آب تنی در دریا و چادر زدن در کنار دریاست. بهترین فصل سفر به آن هم اوایل آبان تا اواسط فرودین

تبریز

زیباترین شهرهای ایران

تبریز در استان آذربایجان شرقی، شهر اولین‌های ایران است و به خاطر وجود جاذبه‌های بسیارش همیشه یکی از پرطرفدارترین شهرهای ایران بوده، به خصوص که هوا نیز گرم و معتدل باشد. این شهر عنوان‌هایی چون امن‌ترین شهر ایران، شهر بدون گدا، شهر زیرگذرها و روگذرها، پاکیزه‌ترین شهر ایران را یدک می‌کشد. همچنین تبریز، پایتخت کباب ایران است و همین برای ایرانی‌ها که عاشق کبابند یکی از انگیزه‌های سفر محسوب می‌شوند. بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا در تبریز واقع شده و کیست که دلش نخواهد به همچین شهری سفر کند؟

وجود جنگل‌های ارسباران در اطراف تبریز که جزو جنگل‌های هیرکانی‌اند و روستاهایی چون کندوان از جاذبه های سفر به تبریزند.

دلیل اصلی اختلاف نظر توریست های خارجی و ایرانی برای انتخاب زیباترین شهرهای ایران این است که شاید اطلاعات کافی از تمامی جاهای دیدنی ایران نداشته باشند .

در ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب همه ی شهر ها زیبایی های طبیعی خاص خود را دارد و در تمامی فصول سال جاهای دیدنی دارد که می توان از زیبایی های ایران لذت برد .

۲۷ دیدگاه دربارهٔ «زیباترین شهرهای ایران»

 1. این رتبه بندی اصلا معتبر نیست و اگر هم به رای خارجیها باشد به دلیل تبلیغات شدید به نفع استان های کویری می باشد که امروزه در رویای یک جرعه آب وسط شهرشونن.همه این شهرها در مقابل طبیعت لرستان و کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال باید لنگ بندازند.بی عدالتی بسه دیگه

  پاسخ
   • غرب کشور بخصوص منطقه اورامانات یه سرچ بزن اوراماناتو که چه از نظر فرهنگ طبیعت و….بعد کرمانشاه و کردستان و لرستان شاید اینا گزینه خوبی باشن

    پاسخ
  • قم و مشهد به دلیل گردشگران خارجی زیادی که دارند بیشتر مورد توجه گردشگران قرار میگیرند

   پاسخ
   • اصلا درست نیست قم که فقط یه حضرت معصومه دارد با مشهد فقط یک امام رضا به نظر من کم ترین مورد توجه بین گردشگران من خودم تبریزم تبریزو با هیچی عوض نمی کنم حتی یونسکو تایید کرده زیباترین شهر ایران تبریزه

    پاسخ
  • تاحالا مشهد اومدی بدبخت !؟:| یا نیومدی یا پولت نرسیده فقط رفتی حرم وهمون دور حرم و پایین شهر خوابیدی رفتی خخخ ..مشهد و قم قابل مقایسه نیستن. مشهد کویری نیست کوهستانیه و از نظر امکانات و زیبایی شهرسازی یکی از خفن ترین شهرهای ایرانه چون حرم اینحاست کلی به شهرسازی و امنیت و فراوونی و ..میرسن ؛ بهترین پاساژها و خونه ها و امکانات تفریحی و پارک هایی که به اندازه یه شهرن اینجان

   پاسخ
 2. رتبه. بندی. درست نیس. هر یک از شهرهای ایران عزیزمان تو یک حرفه ای معتبر هستند. تبریز زیباترین و پاک ترین و امن ترین شهر ایران.اصفهان شهر معماری دنیاس. مشهد هم که شهر زیبا و خوب مسافرتی . شیراز هم که. تاریخ ناب خود را دارد. چهار محال شهر ابشار ایران و…. از لحاظ جمع بندی از همه لحاظ تبریز بهترین شهر ایران هست. فرهنگ هنر مشاهیر شعرا علما علوم پزشکی . پاک.امن خوش اب و هوا شهر سرداران جنگ و صف شکن عاشورا . معماری ایرانی. اصیل. شهر موزه ها. شهر. اولین ها.و. هر چی بگم کم گفتم …

  پاسخ
  • اون اصفهان است که شهر شهیدان خط شکن است. اصفهان با ۲۳ هزار شهید دفاع مقدس رتبه اول را در کشور داراست و هیچ استانی حتی نزدیک او هم نیست. کمی بیشتر مطالعه کنید. انجا که محفل عالمان و فیلسوفان بزرگ بوده و از قدیم حوزه علمیه اش معروف بوده است هم اصفهان است تا جایی که بعد از قبرستان وادی السلام نجف ، قبرستان تخت فولاد بزرگترین و مشهورترین قبرستان اسلام هست که مدفن بزرگان زیادی هست. البته که همه جای ایران سرای ماست اما نباید نظرات غیرکارشناسانه و اشتباه بدهید دوت عزیز. موفق باشید. تقریبا بسیاری از مشاهیریا در اصفهان متولد شده اند یا در اصفهان تحصیل کرده اند نظیر بوعلی سینا ، ملاصدرا، شیخ بهایی، میر فندرسکی ، شیخ نخودکی و…….

   پاسخ
  • تبریز آمنههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟دختر رو ول کنی تو تبریز میخورنش ترک های دختر ندیده تبریز امنه ؟؟؟؟؟؟عزیزم امن به جایی میگن که یه دختر آکله بتونه ۱۲شب توش دوچرخه سواری کنه تو تبریز میتووووونننننههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟امن ااااااامممممننن

   پاسخ
   • دقیقا من ی بار رفتم تبریز چقد این تبریزیها با نگاهاشون زن رو اذیت میکنن …متلک میگفتن البته من نمیفهمیدم چون به ترکی میگفتن ولی اصلا راحت نبودم در صورتیکه تو تهران یا اصفهان آدم از این لحاظ راحته

    پاسخ
  • از نظر زیبایی تهران اصفهان شیراز رشت تبریز یزد مشهد
   از نظر کلاس رشت تهران اصفهان شیراز مشهد یزد تبریز
   از نظر امکانات تهران مشهد اصفهان شیراز تبریز یزد
   از نظر طبیعت بکر رشت ساری اردبیل تبریز شیراز اصفهان

   پاسخ
  • من قطعا تهران شهر خودم رو میپسندم از هر لحاظ ولی اصفهان خیلی شهر زیبا و دلبریه …اگر بازنشست شدم احتمالا به اصفهان میرم ..اصفهان با هوشمندی مردم و مسیولانش نزاشتن حریم تاریخی شهرشون از بین بره دقت کردم برج سازیهایی که تو بقیه شهرهاست تو اصفهان نیست ..بنطرم خیلی شهر زیا ، فانتزی و تمیزیه

   پاسخ
 3. داداش ترو خدا قم و تهران آخه شهر توریستی هستن شما اصلا فکر کنم معنی توریستی رو نمی فهمید آقا تهران پایتخته کشوره همه مسافرایی که میان بیشترشون برای کارهای اداری و کار میان قم و مشهد هم شهرای زیارتی آن نه توریستی که تو این لیست گذاشتین. بعدشم من تا به حال اصلا درک نکردم که کویر بی آب و علف چه جای توریستی داره اونقدری که ایران واسه تبلیغ این کویر ها تلاش می کنه واسه جنگل های شمال طبیعت بکر آذربایجان و یا جنگل ها و آبشار های غرب کشور تلاش نمی کنه چون شهر های بزرگ تو مناطق کویری قرار گرفتن و اداره گردشگری شون پول کلان میدن واسه همین زیادی دارن تبلیغ می کنن الان تبریز زیباترین و امن ترین و پاک ترین شهر ایرانه در حالی که رتبه آخر فرارش دادین یا اردبیل و ارومیه و یا طبیعت کردستان که اصلا اسمی ازش برده نمی شه

  پاسخ
  • خیلی خنده داره. جک قشنگیه. مگه اون گردشکران همه شهرهای ایران رو گشتن؟ چون قم تبلیغ شده اونجا اومدن بعد گزارشگر پرسیده چطور بود شهر قم، گردشگر هم با اینکه میدونست خیلی افتضاحه شهر مجبورا تعریف کرده گفته خیلی زیباست. مثلا تو قم چی هست که زیبا باشه؟ بخود آییم دیگه، تا کی میخواهیم بدمونو خوب و خوبمونو بد نشون دهیم. جهان سومی بودیم و داریم میریم به طرف جهان ششمی

   پاسخ
  • داداش تو بیا مشهد من یه جایی ببرمت که پشمات فر بخوره شما مشهد رو فقط به حرم می‌شناسین ولی جاهای دیگه اش رو ندیدیم چون نرفتیم ولی من که تو مشهد زندگی میکنم میگم مشهد باید جز ۵ تای اول باشه

   پاسخ
 4. ببخشیدا این رتبه بندی اسن غلطه اخه تهران رتبه اول رو داره پس شمال کشور چی تبریز چی ارومیه چی رشت چی لاهیجان چی فقط چسبیدین به تهران قم مشهد اخه تهران قم مشهد شهر های زیبا هستن ارهههههه ؟ اتفاقا رتبه اول رو گیلان و مازندران دارن بخاطر طبیعت زیبا رتبه دوم رشت رتبه سوم رامسر رتبه چهارم اصفهان رتبه چهارم لاهیجان رتبه پنجم شیراز رتبه ششم تبریز رتبه هفتم ارومیه رتبه هشتم کرمان رتبه نهم کیش رتبه دهم یزد و بعد تازه تهران رتبه ۱۰۰ رو داره بخاطر آلودگی و … و رتبه های بعدی به استان های چهار محال بختیاری کردستان کهگیلویه و بویراحمد و گلستان و خراسان رضوی الکی هم لطفا تبریز تبریز نکنید چون شهر تبریز در برابر شمال هیچی هیچی نیست خدانگهدار .

  پاسخ
 5. این آمار دستخوش تبعیض های اهمیتی است که برای تهران و مشهد و قم و اصفهان خرج و زحمت زیادی شده. اگر بخوان آماری بی تعصب و بی آلایش اعلام کنند جدا از هزینه ها و اهمیت های گزاف، قطعا هیچ یک از این شهر ها قرار نمی گیرند و شهر های دیگری که لایق اصلی زیبایی اند و زیبایی را در وجود خود دارند جایگزین می شوند.

  پاسخ
 6. ببینم تو تا حالا رشت رفتی که ساری رو نوشتی رشت رو ننوشتی ساری در مقابل رشت مثل اسلامشهر و تهران میمونه نمیگم رشت از شیراز و اصفها بالاتره ولی خداوکیلی کمتر نیست حداقل باکلاس تره دیگه مگس های رشت هم ساری نمیرن سسسسساااااااریییییی حتما مازندرانی هستی یا اونجا خونه خریدی میخوای قیمتش بره بالا آخه اگر کسی ساری رفته باشه نیم ساعت بهت میخنده آخه اوسکول ساری یه هتل درست حسابی نداره هرچی تلاش کردم بی احترامی نکنم نشد ببخشید

  پاسخ
 7. من یه ایرانگردم و به نظر من این سایت کاملا اشتباه داره محتوا تحویل مردم میده
  زیباترین شهر ها از دید بنده و توریست هایی که سوال کردم به این شکل بوده
  از نظر زیبایی استان اردبیل مازندران گیلان گلستان
  از نظر تمدن و تاریخ و زیبایی معماری شیراز اولینه
  بعد استان های اصفهان و تبریز و یزد و کرممان و …
  از نظر جاذبه شگفت انگیز چابهار و کیش و قشم و لرستان
  و مذهبی هم مشهد
  و مدرنیته بودن هم تهران
  اما گردشگران خارجی شیراز رو بهترین مقصد میدونن چون تمدن و تاریخ و زیبایی و معماری و ابو هوا ی معتدل رو تو خودش جای داده

  در ضمن تمام ایران سرای من است و من اصالتا تهرانیم
  اینم بگم که نگید با تعصب نگاه کردم

  ادمین جان اینجوری باید شیت بندی کنی

  پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

بلیط هواپیما