باور کنید جاهای دیدنی تهران فقط برج آزادی و برج میلاد نیست. تهران شهری با قدمت زیاد است که از نظر تاریخی میتواند بسیاری از نیازهای گردشگری را رفع کند. در هنگام سفر به این شهر وقت خود را فقط به گشت و گذار در بازار نگذرانید و از جاذبه های آن دیدن کنید و لذت ببرید.

تهران، شهر هزار توی هزار دالان که خواسته یا ناخواسته پذیرای بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت ثابت است. ۳ میلیون نفر هم از شهرستان های اطراف تهران مانند کرج، شهریار، رباط کریم، ورامین و قلعه حسن خان به آن می آیند و روزانه بیش از ۵۰۰ هزار مسافر به صورت میانگین وارد آن می شوند. چند درصد از این جمعیت از جاهای دیدنی تهران بازدید میکنند؟

یک شهر شلوغ ۱۴ میلیون نفری که قریب به اتفاق شهروندانش جز به کار و رسیدن به منزل و استراحت کردن به چیز دیگری فکر نمی کنند چرا که خیلی وقت فکر کردن ندارند. بدن خسته ناشی از چندین ساعت کار مداوم و دست کم دو ساعت ماندن در ترافیک را هیچ چیز جز خواب جلا نمی بخشد.

شاید همین باشد که جمعیت مهاجرینی که سالانه از تهران به خارج از کشور کوچ می کنند رو به افزایش گذاشته است. اما تهران فقط کار و ترافیک و نزاع و آلودگی و درگیری ندارد. یک تحقیق نشان داده است افرادی که به تهران گردی علاقه مند هستند کمتر در معرض افسردگی و وسوسه خروج از کشور قرار دارند.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این شهر بیش از ۲ هزار نقطه گردشگری، زیارتی، تاریخی و تفریحی دارد. وی افزود: بازدید از تمام جاذبه های گردشگری تهران نیاز به ۳۵ روز زمان دارد.

در اینجا نام صد جای دیدنی تهران را آورده ایم که اگر هفته ای تنها به یکی از این نقاط سر بزنیم دو سالی طول می کشد تا ادعا کنیم تهران را به خوبی دیده ایم. البته کیست که نداند جاهای دیدنی تهران بسیار بیشتر از این است و تنها پیاده روی در خیابان های لاله زار و جمهوری خود تاریخ معاصر تهران را روایت می کند.

اوقات شرعی، شامل اذان صبح، اذان ظهر و اذان مغرب تهران را میتوانید در این لینک مشاهده کنید.

تهران قدیمی

۱- مجموعه برج آزادی

برج آزادی که در زمان خود شهیاد نام داشت خیلی زود نماد دروازه گونه تهران و ترجمان معمارانه ایران مدرن شد، این بنا اکنون سی و شش ساله است و نماد انقلاب اسلامی تلقی می شود.

100 جای دیدنی تهران۲- خانه موزه مقدم، حسن آباد

موزه مقدم محل زندگی خاندان احتساب‌الملک، یکی از درباریان صاحب منصب سلسله قاجار بوده است. این خانه سپس محمدتقی‌ خان احتساب‌الملک به فرزندش دکتر محسن مقدم استاد باستان‌شناس دانشگاه تهران و همسر فرانسوی‌اش سلما رسید و این زوج با ذوق و علاقه‌ای بی‌نظیر به کار جمع‌آوری آثار تاریخی از سراسر ایران‌زمین پرداختند و از آنها در معماری و تزیین خانه خود استفاده کردند. در سال ۱۳۵۱ استاد مقدم خانه پدری خود و اشیای گردآوری شده در آن را وقف دانشگاه تهران نمود.

100 جای دیدنی تهران۳- عمارت مسعودیه، بهارستان

عمارت مسعودیه یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار است که پنج عمارت بزرگ دارد و در سال ۱۳۷۷ به ثبت آثار ملی رسیده است. عمارت مسعودیه به همراه باغ نگارستان، باغ لاله‌زار و باغ سردار ایروانی یکی از اماکنی است که در محدودۀ شمال حصار شاه طهماسبی تهران در عصر ناصری بنا شده و همچنان که خصوصیات باغ‌های ایرانی را داراست با نقش‌مایه‌ها و عناصری از معماری فرنگی مزین شده است.

مدرسه دارالفنون ، یکی از کهن ترین بنیادهای آموزشی

100 جای دیدنی تهران۴- باغ موزه نگارستان، بهارستان

100 جای دیدنی تهران۵- کاروانسرای خانات، میدان شوش

100 جای دیدنی تهران۶- خانه کاظمی، تهران قدیم چاله میدان

در این روزگار که مردم تهران درگیر مشکلات و گرفتاری های روزمره هستند، شاید کمتر کسی به فکر سفر و دیدن اماکن گردشگری ایران بیفتد ولی شما می توانید فقط با چند هزار تومان به تهران قدیم سفر کنید. شاید بیشتر کسانی که در تهران زندگی می کنند اطلاع چندانی از آثار باقی مانده تهران قدیم نداشته باشند. اگر دوست دارید گشت و گذاری در یکی از جاهای دیدنی تهران داشته باشید می توانید به چهار راه سیروس در خیابان ۱۵ خرداد بروید. خیابان امامزاده یحیی و خیابان جاویدی که کمی جلوتر از چهارراه به سمت خیابان ری قرار دارد، خود نمونه ای از خیابان های طهران است که هنوز با اون مردم صاف و ساده و مهربانش حال و هوای قدیم را دارد. این محله دارای چندین اثر قدیمی است که از آنها می توان به خود امامزاده و درخت چند صد ساله آن، خانه کاظمی، حمام نواب، خانه شهید مدرس، خانه دبیرالملک، خانه مهر انگیز کامبیز ( خانه پدر سالار یا خانه فرهنگ امامزاده یحیی) و خانه فخرالملوک ( رستوران نان و نمک) اشاره کرد.

100 جای دیدنی تهران۷- باغ موزه قصر

شاید شنیدن نام «باغ موزه قصر» برای نسل‌های قبلی یادآور خاطرات تلخ و ناخوشایند باشد، ولی در حال حاضر، این مکان یکی از جاهای دیدنی تهران است؛ بنابراین، اگر دوست دارید تا برای ساعاتی به گذشته سفر کنید و برگی از تاریخ معاصر ایران را ورق بزنید، توصیه می‌کنیم بازدید از این جاذبه تاریخی پایتخت را از دست ندهید.

100 جای دیدنی تهران۸- مدرسه دارالفنون، ناصرخسرو

100 جای دیدنی تهران۹- خانه دکتر مصدق، فلسطین

100 جای دیدنی تهران۱۰- قنات آب، شهرک امید

100 جای دیدنی تهران

هنری

۱۱- خانه موزه استاد صبا، بهارستان

100 جای دیدنی تهران۱۲- موزه فرش، کارگر شمالی

100 جای دیدنی تهران۱۳- موزه موسیقی، الهیه

در تجریش، یک مرکز فرهنگی وجود دارد که به عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران که خیلی مورد توجه گردشگران قرار ندارد و آن موزه موسیقی تهران است که محفلی برای آشنایی با دنیای موسیقی ایران در چند سده گذشته است. مجموعه ای نفیس از سازهای مناطق مختلف کشور که ساز و ضرب و ریتم اقوام بزرگ و پر افتخار ایران زمین را در نمایشگاه دائمی، در معرض دید علاقمندان به هنر موسیقی قرار می دهد.

100 جای دیدنی تهران۱۴- خانه صادق هدایت، سعدی

۱۵- موزه سینما، باغ فردوس

100 جای دیدنی تهران۱۶- موزه آبگینه و سفالینه، سی تیر

100 جای دیدنی تهران۱۷- شهرک سینمایی غزالی، جاده مخصوص

100 جای دیدنی تهران۱۸- موزه هنرهای معاصر، کارگر شمالی

ساختمان موزه تلفیقی از معماری مدرن و سنتی است که با الهام از بادگیرهای مناطق حاشیه کویر ایران ساخته شده است‌. تندیس‌هایی زیبا و با ارزش از هنرمندان معاصر هم‌چون هنری مور، آلبرتو جیاکومتی و پرویز تناولی فضای سبز اطراف را به پارک مجسمه بدل ساخته است‌. بیننده مسیری چرخشی را در گرداگرد فضای اصلی موزه می‌پیماید و پس از تماشای نگارخانه‌ها، به هشتی می‌رسد در دل هشتی‌، اثر زیبا و نوین ماده و فکر، که توسط هنرمند ژاپنی‌، نوریوکی هاراگوچی‌، از روغن و پولاد ساخته شده است‌، خود نمایی می‌کند. موزه هنرهای معاصر بعنوان یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران، مرکز فعالیت‌ها و رویدادهای مهم هنری ایران در زمینه هنرهای تجسمی به شمار می‌آید. این موزه شامل مهم‌ترین و جامع‌ترین مجموعه از هنر غربی در قاره آسیا در زمان تاسیس خود است. بر اساس تعریف رسمی موزه، موزه هنرهای معاصر نمایشگر چگونگی سیر تحولات هنر معاصر در یک دوره محدود و مشخص هستند.

جمعه بازار پارکینگ پروانه ، بازاری متفاوت در پایتخت

100 جای دیدنی تهران۱۹- تئاتر شهر، پارک دانشجو

مجموعه تئاتر شهر به عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران در سال ۱۳۴۶ توسط مهندس علی سردار افخمی طراحی شد و ساخت آن پنج سال به طول انجامید. این مجموعه در روز شنبه هفتم بهمن ۱۳۵۱ با روی صحنه رفتن نمایش باغ آلبالو نوشته آنتون چخوف و به کارگردانی آربی اوانسیان و با بازی داریوش فرهنگ، سوسن تسلیمی، مهدی هاشمی، فهیمه راستکار و پرویز پورحسینی به عنوان مدرن‌ترین سالن تئاتر تهران افتتاح شد.

100 جای دیدنی تهران۲۰- تالار وحدت، حافظ

100 جای دیدنی تهران

فرهنگی تاریخی

۲۱- مجموعه موزه های کاخ گلستان

کاخ گلستان از عهد صفویه تا دوران معاصر دستخوش تغییراتی گردیده‌است. هر چند که بنیان کاخ گلستان به دوران شاه عباس صفوی و به سال ۹۹۸ ه‍.ق و با احداث چهار باغی در داخل حصار شاه طهماسب و بعدها و در زمان شاه سلیمان صفوی (۱۱۰۹ – ۱۰۷۸ ه‍. ق) با ساخت دیوان خانه‌ای در همان محدوده چنارستان شاه عباسی شکل می‌گیرد ولی امروزه از آن بنیان‌ها اثری در میان نیست؛ و داشته‌های موجود کاخ گلستان از لحاظ دیرینگی محدود به بخشی از آثار و ابنیه از دوران زندیه بوده و فراتر از آن نمی‌رود.

100 جای دیدنی تهران۲۲- مجموعه موزه های کاخ نیاوران

کاخ نیاوران در شمال شرق تهران (شمیرانات) قرار دارد. شکل گیری کاخ نیاوران به نخستین سالهای سلسله قاجار بازمی گردد. مجموعه کاخ نیاوران که پس از انقلاب اسلامی به مجموعه ای موزه ای تبدیل شده است تا سال ۱۳۷۸ با مجموعه سعدآباد بطور مشترک اداره می گردید و از آغاز سال ۱۳۷۹ رسماًٌ مستقل شد.

100 جای دیدنی تهران۲۳- مجموعه موزه های کاخ سعد آباد

100 جای دیدنی تهران۲۴- موزه عبرت ایران، عشرت آباد

100 جای دیدنی تهران۲۵- موزه رضا عباسی، شریعتی

100 جای دیدنی تهران۲۶- موزه جواهرات، چهارراه استانبول

100 جای دیدنی تهران۲۷- موزه عروسک های ملل، پاسداران

100 جای دیدنی تهران۲۸- موزه ملی ایران، سی تیر

100 جای دیدنی تهران۲۹- موزه ملک، باغ ملی

100 جای دیدنی تهران۳۰- باغ مینیاتوری ایران، جانبازان غربی

100 جای دیدنی تهران

مذهبی

۳۱- آرامگاه ابن بابویه

100 جای دیدنی تهران۳۲- موزه آثار شهدا، بهشت زهرا

100 جای دیدنی تهران۳۳- موزه مرکزی شهدا، طالقانی

100 جای دیدنی تهران۳۴- مسجد و مدرسه سپهسالار، ناصر خسرو

100 جای دیدنی تهران۳۵- کلیسای سرکیس مقدس، نجات الهی

100 جای دیدنی تهران۳۶- موزه هنرهای دینی امام علی، اسفندیار

100 جای دیدنی تهران۳۷- حسینیه و خانه امام خمینی، جماران

100 جای دیدنی تهران۳۸- مرقد امام خمینی، بهشت زهرا

100 جای دیدنی تهران۳۹- حسینیه ارشاد، شریعتی

100 جای دیدنی تهران۴۰- امام زاده داوود، کن

100 جای دیدنی تهران

گردش و فضای سبز

۴۱- آبشار و آب نما تهران، شهید خرازی

100 جای دیدنی تهران۴۲- پارک ژوراسیک سعادت آباد، پارک پرواز

100 جای دیدنی تهران۴۳- باغ ایرانی، شیخ بهایی

100 جای دیدنی تهران۴۴- پارک بازیافت، علی آباد جنوبی

100 جای دیدنی تهران۴۵- دریاچه شهدای خلیج فارس، چیتگر

100 جای دیدنی تهران۴۶- بوستان نوروز، پل طبیعت،گنبد مینا و زیما پارک آب و آتش

پارک نوروز یا بوستان نوروز با مساحت بیش از ۹۰ هزار متر مربع، در پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران، بزرگترین بوستان مجموعه را تشکیل می‌دهد که برای آن کارکردهای بین المللی و فرهنگی نیز تعریف شده است.

بوستان نوروز که از جاهای دیدنی و تفریحی تهران به شمار می آید شامل مجموعه پلانتاریوم، دریاچه ، باغ گل، اسکیت پارک، پارک دوستدار کودک و مسیرهای کالسکه و دوچرخه رو است و برای علاقمندان به تهرانگردی که دنبال جاذبه های گردشگری تهران هستند می تواند جای جالبی باشد.

زیبایی ها و دیدنی های شهر کومله

100 جای دیدنی تهران۴۷- باغ گیاه شناسی ملی، پیکان شهر

100 جای دیدنی تهران۴۸- باغ پرندگان، هنگام

باغ پرندگان در شمال‌شرق تهران در دل جنگل لویزان واقع شده است و پرندگانی نظیر کبوتر، طوطی، کلاغ، خروس، فنچ، عقاب‌،کرکس،قرقاول،طاووس،پلیکان،فلامینگو و …. در این محوطه قرار گرفته‌اند.

100 جای دیدنی تهران۴۹- موزه حیات وحش، هفت چنار

100 جای دیدنی تهران۵۰- موزه حشرات هایک میرزا یانس، چمران

100 جای دیدنی تهران

ورزشی

۵۱- کوهستان های شمال تهران، توچال، دربند،کلک چال، درکه، دارآباد

100 جای دیدنی تهران۵۲- دوچرخه سواری پارک چیتگر

100 جای دیدنی تهران۵۳- مجموعه ورزشی استادیوم آزادی

100 جای دیدنی تهران۵۴- مجموعه ورزشی انقلاب، نیایش

100 جای دیدنی تهران۵۵- پیست های اسکی توچال، دیزین، شمشک و …

100 جای دیدنی تهران۵۶- پینت بال ای تهران کوهستان و انقلاب و …

100 جای دیدنی تهران۵۷- پرواز پاراگلایدر، شهران

100 جای دیدنی تهران۵۸- جاده پیاده روی، پارک پردیسان

بوستان جنگلی پردیسان با مساحت ۲۷۵ هکتار یکی از بوستان‌های بزرگ شهر و یکی از جاهای دیدنی تهران است که در شمال غربی تهران، منطقه ۲ شهرداری قرار دارد. به علت وجود چندین بزرگراه در اطراف پارک پردیسان، استقبال زیادی برای استفاده از این پارک پدید آمده‌است و بیشتر روزهای هفته و به ویژه روزهای تعطیل مردم برای استفاده از این پارک رهسپار شمال غرب تهران می‌شوند.

100 جای دیدنی تهران۵۹- پارک اختصاصی بانوان بهشت مادران، حقانی

100 جای دیدنی تهران۶۰- کارتینگ، پرند

100 جای دیدنی تهران

علمی

۶۱- موزه پست و تلفن، باغ ملی

100 جای دیدنی تهران۶۲- موزه ملی پزشکی، کارگر شمالی

100 جای دیدنی تهران۶۳- موزه خودروهای تاریخی، جاده مخصوص کرج

100 جای دیدنی تهران۶۴- موزه تماشاگه زمان، تجریش

100 جای دیدنی تهران۶۵- نمایشگاه هوایی، اتوبان کرج

100 جای دیدنی تهران۶۶- موزه دکتر حسابی، مقصود بیک

100 جای دیدنی تهران۶۷- موزه صنعت برق، پیروزی

100 جای دیدنی تهران۶۸- رصد خانه، زعفرانیه

100 جای دیدنی تهران۶۹- پارک ترافیک، مرزداران

100 جای دیدنی تهران۷۰- موزه اسناد ملی، حقانی

100 جای دیدنی تهران

تجاری

۷۱- بازار قدیم تهران

100 جای دیدنی تهران۷۲- بازار سنتی تجریش

100 جای دیدنی تهران۷۳- بازار مبل و موزه مبل یافت آباد

100 جای دیدنی تهران۷۴- نمایشگاه بین المللی تهران، چمران

100 جای دیدنی تهران۷۵- مجتمع تجاری و پردیس بزرگ سینمایی کوروش، ستاری

100 جای دیدنی تهران۷۶- هایپر استار باکری

100 جای دیدنی تهران۷۷- مال های جدید تهران تیراژه ۲ و ارگ و تهران مال و پالادیوم …

100 جای دیدنی تهران۷۸- مرکز خرید گلستان، شهرک غرب

100 جای دیدنی تهران۷۹- مرکز همایش های اجلاس سران

100 جای دیدنی تهران۸۰- بازار موبایل علاالدین جمهوری

100 جای دیدنی تهران

خوراکی

۸۱- رستوران ها و کافه های دربند

100 جای دیدنی تهران۸۲- رستوران ها و کافه های درکه

100 جای دیدنی تهران۸۳- رستوران های فرحزاد

100 جای دیدنی تهران۸۴- کافه و رستوران های ییلاقات تهران فشم و میگون. لواسان و کن

100 جای دیدنی تهران۸۵- کافه نادری انقلاب

100 جای دیدنی تهران۸۶- پیتزا پنتری، ویلا

100 جای دیدنی تهران۸۷- قنادی های کوک

100 جای دیدنی تهران۸۸- گل رضاییه، سی تیر

100 جای دیدنی تهران۸۹- چلوکبابی های قدیمی بازار تهران مسلم، شمشیری، شرف الاسلامی …

100 جای دیدنی تهران۹۰- دیزی سنتی آذری، میدان راه آهن

100 جای دیدنی تهران

تفریحی

۹۱- برج میلاد و دلفیناریوم

100 جای دیدنی تهران۹۲- آکواریوم و موزه صلح پارک شهر

100 جای دیدنی تهران۹۳- سورتمه تهران، گلابدره

100 جای دیدنی تهران۹۴- تله کابین توچال

100 جای دیدنی تهران۹۵- سینمای ۷ بعدی پارک آب و آتش

100 جای دیدنی تهران۹۶- دهکده آبی پارس

100 جای دیدنی تهران۹۷- مجموعه آبی فشافویه، اتوبان قم

100 جای دیدنی تهران۹۸- باشگاه موتورسواری صحرایی، اتوبان بابایی

100 جای دیدنی تهران۹۹- سرزمین عجایب مجتمع تیراژه، اشرفی اصفهانی

100 جای دیدنی تهران۱۰۰- شهربازی بیلینو، بوستان نهج البلاغه

100 جای دیدنی تهران

۱۰۱- برج طغرل

برج طغرل در شرق آرامگاه ابن بابویه در خیابان ابن بابویه شهر ری واقع شده‌است و از آثار به جا مانده از دورهٔ سلجوقیان می‌باشد. در برخی متون این محل،برج خلیفه یزید نامیده شده‌است. ارتفاع برج حدود ۲۰ متر می‌باشد (بدون احتساب گنبد مخروطی شکلی که امروزه اثری از آن نمانده) به عقیدهٔ برخی از کارشناسان این برج شبیه عقربه‌های ساعت بوده و می‌توان از روی تابش آفتاب بر روی کنگره‌های آن زمان را تشخیص داد.

برج طغرل حدود سالهای ۶۰–۱۸۴۰

نویسنده

سفر كردن، فقط تماشا كردن و عكس گرفتن نیست، این تغییری است كه پایدار است تغییراتی كه سفر در شما ایجاد می‌كند در روح شما می‌ماند، شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می‌كند. ( میریام برادی )

43 نظرات

 1. دختر تبریزی پاسخ

  دستتون درد نکنه.خیلی مطالب عالی و جامع بود. واقعا دنبال چنین مطلب کاملی میگشتم. خیلی ممنون

  • یوسفی پاسخ

   با تشکر از نظر شما. خوشحال هستیم که مورد رضایت شما قرار گرفت.

  • یوسفی پاسخ

   خیلی ممنون. با قدرت بیشتری به کارمون ادامه میدیم.

 2. سلام
  ممنونم از اطلاعات گردآوری شده
  جامع و کامل بود.
  موسسه یا دفتر گردش گری وجود داره که ما مراجعه کنیم وطی چند روز همه جارو بریم ببینیم.
  ولذت ببریم.
  لطفاً راهنمایی بفرمایید. سپاسگذارم 🙏

  • یوسفی پاسخ

   با سلام
   سپاس از نظر شما
   ما نمیتوانیم جایی رو معرفی کنیم و تاکنون موسسه و یا شرکتی نیز با ما در این خصوص تماس نگرفته است. پیشنهاد ما جستجو در گوگل هست.
   موفق باشید

 3. باسلام
  مطالبتون در مورد جاهای دیدنی تهران خیلی عالی و جامع بود ـکاش آدرس و …. میذاشتین برای کسایی ک تهران رو خوب نمیشناسن
  موفق باشید

 4. سعید امجدی پاسخ

  با سپاس از تلاش شما میخواستم خواهش کنم اگر ممکنه لوکیشن هم بزارید یا راهنمایی بفرمایید
  لطفا
  متشکرم

 5. متشکرم اطلاعات جامع و کاملی از تهران بود ممنونم از همه عوامل سایت

 6. ممنون که زحمت کشیدید و این مطالب مفید رو ارایه کردید
  میخواستم بگم تصویر ( ۱۴- خانه صادق هدایت، سعدی ) به اشتباه مربوط به خانه مقدم در خیابان سپه (امام خمینی) هست

 7. عالی بود خیلی کامل با عکس بعضی جاها ولی می تونستین عکس بهتری هم بزارین

  • من با نظر شما موافقم ولی بعضی از عکسها قدیمی یا حتی برای انجا نبودند.

 8. دستتون درد نکنه ولی تهران جاهای دیدنی زیادتری داره مثلا
  باغ موزه وزیری در لواسان
  شهرک لی لی پوت
  مرکز خرید لیدوما
  کافه یخی میدان صنعت
  پارک قیطریه
  پارک ملت

 9. واقعا اصلا فکر نمیکردم تهران انقدر جاهای دیدنی داشته باشه سعی میکنم هفته ای یه جا برم واقعا ممنون

 10. مطلب خوب و تقریبا جامعی است ولی کاش با دقت بیشتری تنظیم می‌شد و اطلاعات مجددا چک میشد.
  بعضی نشانی‌ها نادرست است. مثل مسجد سپهسالار یا کافه نادری
  بعضی از مکان‌هایی که ذکر کردید امکان بازدید برای عموم ندارند. مثل حسینیه ارشاد و گورستان ظهیرالدوله یا سالن اجلاس سران
  بعضی از مکان‌ها برای بازدید محدودیت زمان دارند مثل موزه جواهرات

 11. خیلی خیلی خوب بود. یک ساعتی از دنیا جدا شدم. دوست دارم همه ی این جاها رو برم. ۲۵ جا رو رفتیم. خدا پول بده بقیه جاها رو هم بریم………:))

 12. نیما پارسا پاسخ

  بسیار زیبا نوشتید و کمک کرد این پست شما. برج آزادی تهران از دیدگاه من بهترین جای دیدنی تهرانه برای بچه ها هم شهربازی هامون هستن که البته دستگاه های چینی و معمولی دارند و چیز ویژه ای ندارند متاسفانه. ای کاش بیشتر برسن به مراکز گردشگری مون

 13. سلام و عرض خسته نباشید
  خیلی عالی بود اما چرا به مکان هایی مانند پل طبیعت و بام تهران هیچ اشاره ای نکردید؟ میشه لطف کنید از این دست مکان های زیبا رو معرفی بفرمایید؟

 14. ممنون وخسته نباشید که جاهای دیدنی وتاریخی کشورمان را معرفی میکنید. این اماکن تاریخی ودیدنی آیا در همه فصول سال وایام هفته باز و امکان بازدید دارند واگر ممکن است شرکتهای گردشگری که تورهای یک روزه جهت دیدن جاهای دیدنی تهران هستند معرفی بفرمائید

 15. واقعا ازتون ممنونم. خیلی عالی فک نمیکردم تهران اینقدر جاهای دیدنی داشته باشه. با این حساب اگه روزی یکیشو بخوایم بریم ۱۰۰ روز طول میکشه.
  بازم تشکر میکنم.

یک نظر بنویسید