جاذبه تفریحی سرزمین شنی (سندلند) در آنتالیا

نویسنده:

فاطمه

در تاریخ:

چه اهل هنر باشید و چه از هنر سر درنیاورید، در هر صورت عاشق سندلند آنتالیا یا سرزمین شنی آنتالیا می شوید. سندلند آنتالیا یا سرزمین شنی آنتالیا یک موزه جذاب و روباز در آنتالیا است که در آن مجسمه های شنی متعددی ساخته شده است که زیباییشان وصف ناپذیر است.

سرزمین شنی آنتالیا یکی از جالب ترین موزه های ترکیه است و در آن مجمسه های شنی عظیم الجسه ای ساخته شده است. مجسمه های شنی که مطمئنا شما را هم به حیرت وا می دارند و سوژه خوبی برای عکاسیتان می شوند.

جالب است که بدانید سرزمین شنی آنتالیا یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است، اما با این حال خیلی از توریستان از وجود آن بی اطلاع اند و به همین دلیل هم خیلی ساده فرصت بازدید از آن را در تور آنتالیا از دست می دهند و بعدا حسرت این را می خورند که چرا از وجود چنین جاذبه توریستی جذابی در آنتالیا غافل بوده اند. 

جاذبه تفریحی سرزمین شنی (سندلند) در آنتالیا

جالب است که بدانید این مجسمه ها شنی هستند، اما با شن دریا درست نمی شوند و برای ساخت آن ها از ترکیب  شن و خاک رس استفاده شده است و به همین خاطر هم عمرشان حداقل به یک سال می رسد. از طرفی این مجسمه ها مدام با یک محلول آبی اسپری می شوند تا خشک نشوند و فرونریزند.

می توان گفت که تقریبا آب و هوای آنتالیا در اکثر ماه های سال مساعد است و به همین دلیل هم هست که نمایشگاه سرزمین شنی آنتالیا در سراسر سال به روی عموم باز است. جالب است که بدانید باران های ریز و نمناک تاثیر زیادی روی مجسمه های شنی سرزمین شنی آنتالیا ندارند، اما برف و بوران های شدید تا حدی به آن ها آسیب می رسانند. اما با این حال در هر زمانی از سال زیبا هستند و این تخریب های جزئی تاثیری در جذابیت این مجسمه های غول پیکر شنی ندارند.

مجسمه های سرزمین شنی آنتالیا هنر دست چه کسانی هستند؟

جاذبه تفریحی سرزمین شنی (سندلند) در آنتالیا

مجسمه های شنی سندلند آنتالیا را بهترین مجسمه سازان جهان ساخته اند. در واقع هر ساله مجسمه های سرزمین شنی آنتالیا تعویض می شوند و هر سال 25 مجسمه ساز حرفه ای به کار گرفته می شوند تا مجسمه های شنی عظیم الجسه ای ساخته شوند. مجسمه هایی که زیباییشان قابل توصیف نباشد و هر کسی را در جا میخکوب کند. جالب است که بدانید هر سال در ساخت مجسمه های شنی سندلند آنتالیا بیش از 10،000 تن شن استفاده می شود و هر سال در ماه آوریل (اواسط ماه فروردین) تم موزه تغییر پیدا می کند و مجسمه ها نیز بر اساس آن تم جدید ساخته و پرداخته می شوند. جالب تر از همه اینکه این مجسمه های شنی در هنگام غروب با نورهای ال ای دی تزئین می شوند و زیباییشان دوچندان می شود. به همین دلیل هم توصیه ما به شما این است که حدود بعد از ظهر و قبل از غروب به سندلند آنتالیا مراجعه کنید تا بتوانید این مجسمه ها را به هر دو شکل ساده و نورانی ببینید. علاوه بر این می توانید ویدئوهایی که در موزه سرزمین شنی آنتالیا پخش می شوند را هم مشاهده کنید تا روند ساخت این مجسمه های شنی جذاب و زیبا را هم ببینید و بیشتر با سرزمین شنی آنتالیا آشنا شوید.

هزینه بلیط و ساعات کاری سرزمین شنی آنتالیا

جاذبه تفریحی سرزمین شنی (سندلند) در آنتالیا

سندلند آنتالیا بین ماه های می تا نوامبر (اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان) هر روزه از ساعت 9:30 صبح تا 11 شب و در بین ماه های نوامبر تا می (از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت) بین ساعات 9 صبح و 7 بعد از ظهر باز است. قیمت بلیط سرزمین شنی آنتالیا هم برای بزرگسالان 25 لیره و برای کودکان 3 تا 12 ساله 10 لیره است و واقعا ارزشش را دارد که چنین هزینه ای را بپردازید و از این موزه زیبا و جذاب دیدن کنید. 

اصولا نیم ساعت برای بازدید از این موزه کافی است، اما اگر علاقه شما به هنر مجسمه سازی زیاد است و دوست دارید که با دقت بیشتری جزئیات هر کدام از مجسمه های شنی را نگاه کنید و یا اینکه دلتان می خواهد که عکس های یادگاری زیادی در سرزمین شنی آنتالیا بگیرید، می توانید زمان بیشتری را به بازدید از سرزمین شنی آنتالیا اختصاص دهید. گفتنی است که این موزه یک کافه تریای کوچک هم دارد که می توانید ساعتی را در آن بنشینید و هم عکس های یادگاریتان را نگاه کنید و هم اینکه بیشتر از بودن در فضای سرزمین شنی آنتالیا لذت ببرید. یک نکته مهم هم در مورد بازدید از سندلند آنتالیا وجو دارد که بهتر است از آن مطلع باشید. سرزمین شنی آنتالیا هیچ سایه بانی ندارد و کاملا در محیط روباز ساخته شده است. به همین دلیل هم بهتر است که در فصل تابستان از بازدید از آن در ساعات اولیه روز خودداری کنید تا تابش آفتاب اذیتتان نکند. بهتر است که در ماه های تابستانی سال حدود ساعات غروب به سرزمین شنی آنتالیا مراجعه کنید تا در کمال آرامش و آسایش بتوانید یک به یک مجسمه های زیبا و فوق العاده آن را تماشا کنید.

جاذبه تفریحی سرزمین شنی (سندلند) در آنتالیا

سرزمین شنی آنتالیا در ساحل لارا آنتالیا واقع شده است. ساحل لارا کمی از مرکز شهر آنتالیا دور است، اما با این حال یکی از مشهورترین سواحل آنتالیا به حساب می آید و به همین دلیل با بازدید از سندلند آنتالیا می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و یک روز عالی را هم در ساحل لارا سپری کنید. اگر هتل شما در مرکز شهر آنتالیا باشد، باید برای دسترسی به سرزمین شنی آنتالیا سوار اتوبوس های KC08 شوید و با آن ها به ساحل لارا بروید. ایستگاه این اتوبوس ها در خیابان آتاتورک آنتالیا، رو به روی دروازه هادریان است و دسترسی به آن اصلا کار سختی نیست. ساحل لارا آخرین ایستگاه این اتوبوس ها است و دسترسی به آن از مرکز شهر آنتالیا حدود 45 دقیقه زمان می برد. وقتی هم که به ساحل لارا رسیدید، باید حدودا 5 دقیقه پیاده روی کنید تا به سرزمین شنی آنتالیا دسترسی پیدا کنید. این نکته را هم یادتان باشد که درب ورودی سرزمین شنی آنتالیا از سمت جاده است و ورودی از طرف ساحل ندارد.

محصولات سفر

دیدگاه خود را بنویسید